Свербіж в задньому проході – лікування © depositphotos.com
Про неприємні відчуття інтимного характеру не прийнято говорити настільки відкрито і часто, як про головний або зубний біль. Але проблеми залишаються, і частина з нас не звертає на них уваги зовсім, поки ситуація не стає критичною. Одна з таких – свербіння в задньому проході. З цим явищем можуть зіткнутися як чоловіки, так і жінки. Виявляється, подібна проблема – патологія, і може бути проявом прихованих захворювань або самостійною хворобою. tochka.net допоможе розібратися в інтимній проблемі, дізнайтеся про причини свербіння в задньому проході, як позбутися від сверблячки в анусі.
Що таке свербіж і печіння в задньому проході, його причини
І свербіж, і печіння в задньому проході – поширена скарга в кабінеті у лікаря-проктолога. Свербіж може бути первинним, а значить – це самостійне захворювання або вторинним, а саме, виступає в ролі симптому іншої хвороби.
Коли анальний свербіж переходить в гостру стадію, у пацієнта червоніють і набрякають періанальні складки, розвивається періанальний дерматит і екзема. Для хронічної стадії характерно витончення і пересихання запалених шкірних покривів.
За статистикою, анальний свербіж частіше спостерігається у чоловіків – на одну жінку з таким діагнозом припадає четверо чоловіків.
Причини свербіння в задньому проході
- Захворювання прямої кишки – найпоширеніша причина свербіння. Окремо виділяють геморой. Гемороїдальні вузли можуть кровоточити, дратуючи тим самим слизову і шкіру ануса, або зовсім випадати, а слиз потрапляє на шкірні покриви. Інші захворювання прямої кишки – гострі кондиломи в задньому проході, тріщини анального отвору, пухлини.
- Гінекологічні патології, наприклад, вульвовагініт або порушення вагінальної секреції.
- Венеричні хвороби і хвороби, пов’язані з сечостатевою системою, наприклад, хламідіоз або трихомоніаз, хронічний простатит, уретрит.
- Шкірні проблеми: псоріаз, контактний дерматит (після певних мазей і свічок).
- Глистяні інвазії.
- Цукровий діабет.
- Хвороби печінки.
- Грибкові ураження (кандидоз), в тому числі на тлі ослаблення імунітету.
- Алергічні реакції на певні продукти, алкоголь.
- Побічний ефект при прийомі деяких антибактеріальних препаратів.
- Порушення роботи нервової системи (стан тривожності, депресії).
- Порушення в системі травлення, запальні процеси в товстій кишці, при яких не може в повному обсязі перетравлюватися білкова їжа.
- Зайва вага.
Усунення свербіння як симптому, а не причин хвороби призведе тільки до погіршення стану хворого, хронічного перебігу захворювання. Клінічні симптоми зазвичай наростають, проявляючись в початковій стадії одинично і короткочасно, з часом посилюються, стають постійними і інтенсивними.
Свербіж в задньому проході © depositphotos.com
Як діагностувати хворобу і лікувати
Раніше ми розповідали, як лікувати глисти у дорослих в домашніх умовах.
Джерело: lady.tochka.net