Серце жінки – смертельна іграшка?

Хворе серце давно перестало бути проблемним органом чоловіка. Виявляється, в жінок серце болить значно частіше й зовсім по-іншому, ніж у чоловіка.

Серце жінки болить інакше

Згідно з даними, опублікованими Американською асоціацією хвороб серця, зараз у США серцево-судинні захворювання у жінок лідирують серед причин їхньої смерті. Так за рік від серцевого нападу помирає 42% жінок і лише 24% чоловіків.

Серце – механізм підступний. Роками його хвороби можуть не давати про себе знати й виявляються лише в пізньому віці, дуже швидко вбиваючи жінок.

Із історії серцевого питання

Ще до 80-х років минулого століття медики не сприймали серйозно жіночі хвороби серця. І вся річ у тому, що проявляються симптоми хвороби серця у чоловіків і жінок по-різному. Тому навіть лікарі “швидкої допомоги” не вміють вчасно й правильно діагностувати хвороби серця в жінок. Що нерідко є причиною, через яку вони не можуть вчасно надати необхідну їм допомогу.

Жіноче серце дає про себе знати пізніше

Як правило, в жінок «сердечні» хвороби виявляються значно пізніше, ніж у чоловіків. У середньому ця різниця становить до 10 років. Це пов’язано з тим, що до періоду менопаузи жіночий статевий гормон естроген захищає судини й підтримує нормальний рівень холестерину. Однак після того, як кількість естрогену різко зменшується, жіноче серце стає беззахисним.

У чому особливість хвороби жіночого серця?

Симптоми захворювань серця в жінок не збігаються з чоловічими. Біль у грудях може носити інший характер. Типово жіночі ознаки: хронічне відчуття втоми, утруднене дихання, запаморочення, нудота, набряки ніг і головний біль.

Найчастіше діагностувати хворобу серця дуже важко, оскільки жінка звертається до лікаря вже у зрілому віці. І її організм тоді сильно зношений. І якщо хворобк правильно діагностовано, то лікувати серце жінки теж потрібно по-іншому.

Як лікувати жіноче серце?

Артерії жінок значно дрібніші, а причиною серцевого нападу може служити закупорка судин через їх спазми. Крім того, жінки все сприймають занадто емоційно, а тому багато лікарів вважають, що причинами болю в серці можуть бути приступи тривожності й страху.

У чоловіків же причина серцевого нападу – найчастіше поява атеросклеротичних бляшок у судинах.

Стрес – причина болю в серці

Швейцарські лікарі провели дослідження, згідно з яким після однаково напруженої роботи в жінок артеріальний тиск підвищується, тоді як у чоловіків – знижується.

Серце болить частіше в жінок із небагатого прошарку. Як стверджують лікарі, саме вони значно більше схильні до стресу, більше зайняті й менше відпочивають. Свою роль тут грає й неправильне харчування.

Занадто велика завантаженість – ось причина постійних стресів, що призводять до повного зносу серцевого м’яза.

Так, якщо взяти лабораторних щурів і змусити їх постійно бігати по колу, то вони, найімовірніше, помруть від хвороб серця.

А значить, давайте берегти себе, любити й частіше балувати! Адже ми гідні довгого і щасливого життя!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *