Сексом треба займатися о 6-й ранку, а вино пити ввечері

Прагнення сучасної людини регламентувати своє життя практично безмежне… Вислів «Хочу й роблю!» скоро взагалі зникне з нашого лексикону, поступившись місцем жорсткому «Живи за розкладом!»

З одного боку, це добре. Погодься,  дуже приємно прийти на зупинку та сісти в маршрутку, яка прийде й відправиться точно за розкладом. Зарплату одержувати вчасно – теж добре… А от займатися сексом тоді, коли «лікар наказав» – ну-у-у, на любителя… На такого вже сушеного педанта, що ой мамо!

Але давай не поспішатимемо з висновками та подивімося, чим обґрунтовує The Daily Mail свої доволі жорсткі рекомендації з ідеального розкладу дня. І порівняймо їх для повноти картини з рекомендаціями найдавнішої науки про людину – аюрведи.

Для довідки: Аюрведа розглядає людину як частину Всесвіту, що живе за єдиними для всього живого законами. Сходи та заходи сонця, приливи й відливи морів і океанів, молодий місяць і повня – все в природі циклічно.

Так само циклічне й життя людини. Жити відповідно з цими циклами – означає вести той самий «здоровий спосіб життя», про який говориться ну дуже багато…

Настав час прокидатися!

Підйом – о 6-й ранку. На жаль, любі мої, на жаль… І відразу – до сексу! Доктор Пам Спур для занять сексом рекомендує саме цей час тому, що зі сходом сонця в організмі людини відбувається значний сплеск гормонів. І гріх не скористатися цією обставиною для благої справи.

Слово аюрведі: з 4-ї до 6-ї ранку – унікальний час для чищення організму. У цей час токсини, накопичені організмом, зрушуються зі своїх місць, переміщаючись у кишечник і сечовий міхур, виходять на поверхню язика та шкіри. Якщо в цей час піти в туалет, почистити язик й прийняти душ, значна частина шкідливих покладів вийде з організму. Проґавиш цей час – частина відходів знайде в тілі «затишне містечко», щоб залягти там назавжди.
Після 6-ї ранку та до 2-ї дня в природі панує Капха-доша. Вона повільна та важка.

Якщо ти звикла вставати після 7-ї
– твій день достеменно починається мляво, ранок сповнений стресами та хронічним невстиганням. Але все, що робить у цей час людина, яка прокинулася до 6-ї ранку, вирізняється обґрунтованістю. Ці ранкові години йоги віддають своїм духовним практикам.

Але повернемося до сексу о 6-й ранку. Як бачимо – спостерігається певний різнобій. Схід рекомендує добряче вичистити себе, а потім – до духовних практик. Доктор Пам Спур рекомендує зранку секс. Утім, якщо зарахувати секс до духовних практик, жодних розбіжностей начебто і немає…


Страва на столі?

Доктор Ендрю Мюррей із Трініті Коледж у Кембриджі радить снідати о 7-й ранку. Причому снідати ситно, серйозно. Інакше мозок, відчуваючи недолік поживних речовин, не працюватиме на повну.

О 7.15, одразу після сніданку, класична медицина радить прийняти мультивітаміни.
Особливе застереження: не приймайте вітаміни, БАДи і таке інше натще! Це даремно з погляду їх засвоєння – майже все буде виведене з сечею.

Аюрведа: для сніданку вибери максимально легкі продукти. У цей час організм працює із зусиллям, йому важко перетравити все важко. Не впоравшись із навантаженням, він буде змушений влаштувати в тілі «шлакові поклади» – прямий шлях до зайвої ваги.

Професор Дам’єн Волмслей із Британської стоматологічної асоціації радить чистити зуби через 30 хвилин після сніданку. У продуктах, з’їдених на сніданок, достеменно містилася кислота, що розм’якшує зубну емаль. Якщо по зубах одразу ж після їжі пройтися зубною щіткою – можна ушкодити емаль.

Почекай 30 хвилин!

Аюрведа радить чистити зуби до 6-ї ранку. Енергія вранішнього сонця робить усе рухомим і таким, що легко видаляється.


Здраствуй, офіс!

«10:00 – початок активної професійної діяльності. У цей час робота мозку найбільш продуктивна» – думка Заходу.

Аюрведа згодна.
З 10-ї ранку до 2-ї дня – час Пітта-доші, вогню, у якому може згоріти все, що завгодно, від робочих проблем до хорошої відбивної. Тому з 10.00 до 14.00 не лише працюй, а й постарайся добре пообідати. Це ідеальний час для основного прийому їжі.

Але не піддайся спокусі впасти в пообідню сонливість. І традиційна медицина, і мудрий Схід радять одразу після обіду прогулятися на свіжому повітрі. «Кров приливає до наповненого шлунку, і людина відчуває сонливість, – пояснюють західні лікарі. – Піддавшись цьому, ви ризикуєте внести збій у свій нічний сон. Ідіть на вулицю по ультрафіолет!

Аюрведа солідарна: «Пообідній сон – джерело тамаса (неуцтва)», – і робить виняток лише для дітей і ослаблених людей. І дуже рекомендує з 14.00 до 18.00 зробити щось «для душі». Критичний погляд на зроблене, складання перспективних планів, тренінги – всі ці заходи будуть особливо ефективні саме в цей час.

Якщо не хочеться щодня мислити так глобально – скористайся порадою західних фахівців і розбери після обіду завали e-mail. Лікарі аргументують це тим, що на більшість людей нерозібрана пошта діє гнітюче й може спровокувати підвищення кров’яного тиску…

Вечерю віддати ворогові?

Так. Принаймні – значну її частину… Фахівці всіх напрямів радять вечеряти легко. Аюрведа рекомендує випити чашку гарячого молока з невеликою кількістю імбиру, кардамону та куркуми. Випите ввечері молоко живить шукра дхату, найпродуктивнішу життєву субстанцію та виробляє оджас – життєву силу.

Дослідження, опубліковане в американському журналі з психології, рекомендує о 19.00 випити келих червоного вина. Ну, не те, що рекомендує, а радить тим, хто звик вживати вино якщо не щодня, то часто. Роби це саме ввечері, близько 19.00. У цей час печінка працює найбільше ефективно і, якщо вона здорова, то для неї не важко буде нейтралізувати алкогольні токсини.

Спати час о котрій?

І знову – майже одноголосно: спати треба лягати раніше, не пізніше 22.00. І дуже важливо те, що ми робимо безпосередньо перед сном. «Постарайся розслабитися, подумати про приємне. Тоді і сон буде міцніший, а відпочинок – продуктивніший», – радить західна медицина.

Аюрведа підтримує: Вирушати в ліжко треба не пізніше 22.00, під час панування Капхи. Кожна година сну до півночі за своєю продуктивністю прирівнюється до двох. Тому шести годин сну цілком достатньо, щоб дати відпочинок організму.

А любителі лягти спати далеко за північ повинні знати, що після 10-ї вечора знову розпалюється вогонь Пітта-Доші. І спрямований він на те, щоб очистити організм від сміттєвих завалів. Якщо ти ще не спиш, то неминуче відчуєш прилив сил, який штовхатиме тебе на «подвиги»: до холодильника по пізню вечерю, до фізичної активності.

Тобто, замість того, щоб чистити організм, Пітта-Доша працюватиме над вирішенням нових завдань. Підсумок: залишишся «нечищеною».

Дотримуватися всіх порад фахівців чи ні – вирішувати тобі. Але, погодься, багато їхніх рекомендацій дуже переконливі…

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *