Робота за комп’ютером змушує мозок голодувати!

Більшість людей не уявляють собі свого професійного (та й особистого також!) життя без комп’ютера. Але кілька годин на день перед екраном монітора гарантують майже цілу низку проблем, розібратися з якими «по факту» не так просто. Легше запобігти.

Що лікуємо?

У цьому випадку йтиметься не про випромінювання – фахівці все ще заперечують величину шкоди від сучасних моніторів. Поговоримо про те, що можна буквально пощупати руками – про свою комірцеву зону. І про наші очі.

Зніми із шиї тягар

Якщо людина значну частину дня проводить перед екраном монітора, її комірцева зона, швидше за все, дуже затиснута. Застійні явища в м’язах спричиняють дефіцит поживних речовин у мозку, можуть спровокувати виникнення мігреней, викликати погіршення зору.

Що робити?

Кілька простих, але регулярно виконуваних вправ допоможуть тобі знизити ступінь ризику.

Вправа перша. Потягнися вухом до правого плеча. Стеж за тим, щоб плече не піднімалося, а м’язи приємно, без болю, натягувалися. Не фіксуючись у крайній точці, потягнися іншим вухом до іншого плеча.

Вправа друга. Повільно опускай голову вниз, до грудей. Постарайся торкнутися підборіддям грудей, але не роби собі боляче. Підніми голову та повільно потягнися потилицею назад і догори.

Вправа третя. Зберігаючи нерухомість у плечах і шиї, потягнися головою вперед. Амплітуда цього руху невелика, а ефект – значний.

Вправа четверта. Озирнися назад. Спершу – ліворуч, потім – праворуч. Стеж, щоб плечі залишалися нерухомими.

Вправа п’ята. Кругові оберти головою. Ця найпростіша, добре відома нам змалку, вправа не лише прекрасно знімає м’язове напруження, а й «звільняє» голову. Якщо темп твоєї роботи дозволяє тобі кожні 20 хвилин робити хоч би невеликі перерви, здійснюй по кілька обертів головою в кожну сторону і ти приємно здивуєшся збільшенню своєї працездатності.

Вправи для очей

Ці вправи допоможуть тобі зберегти зір, а також – прибрати з-під очей мішки та набряки.

Вправа перша. Міцно замружся (4-5 секунд), потім розплющ очі якнайширше. Зафіксуй погляд на кілька секунд на якомусь близько розташованому предметі. Потім подивися вдалину.

Вправа друга. «Малюй» очима: залишаючи голову нерухомою, проведи діагоналі з верхнього лівого кутка кімнати в нижній правий. І навпаки.  Намалюй очима сніжинку, зірочку, портрет коханого.

Вправа третя. Підніми брови якнайвище та зафіксуй це положення на кілька секунд. Ця вправа не лише допомагає зняти напруження в очах, а й перешкоджає опущенню нижньої повіки, що часто трапляється в зрілому віці.

А в тебе на роботі є можливість розслаблюватися кожні 20 хвилин, як радять лікарі?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *