Психосоматика хвороби. Хочеш бути здоровим – не гнівайся!

Чому деякі хвороби, навіть віддані в руки кращих лікарів, залишаються невиліковними? Їх убивають фізіотерапевтичними процедурами, глушать таблетками, замовляють бабками, а вони – живуть! У кращому випадку вдаючи час від часу мертвих (тобто вилікуваних), щоб розквітнути через деякий час із новою силою. 

Протягом останніх років дедалі частіше (і на дуже різних рівнях, зокрема й високо-офіційних) почали говорити про те, що треба лікувати не хворобу, а її причину. І причина ця полягає не лише в поганому повітрі, отруєній нафтопродуктами воді та синтетичних продуктах, а в наших думках, почуттях, ставленні до світу. 

Ми розмовляємо з Цань Оленою, психотерапевтом ЦПС «Лелека», викладачем курсів підвищення кваліфікації з інтегративної і трансперсональної психології та психотерапії. 

– Олено, чи всі хвороби можна зарахувати до психосоматичних? 

 – Вислів «Усі хвороби від нервів» відомий усім. І це справді так. Наші далекі предки добре знали про це та вміли знаходити шлях до зцілення всередині себе. На жаль, ця майстерність більшості сучасних людей недоступна.  

Вивченням психосоматичної природи захворювань людство знову зацікавилося зовсім нещодавно, якщо точніше – в 30-ті роки минулого століття. І напрацювань в області психосоматики на сьогодні багато. Але навряд чи можна говорити про однозначність новонабутих знань.

Досі відчувається дефіцит інформації про явні прояви зв’язку між психоемоційним станом і виникненням хвороби. Це свідчить про те, що простору для нових досліджень більш ніж достатньо. Дослідники повинні йти вглиб питання.  

Зараз ми можемо сказати, що зв’язки між емоціями та проявами в тілі добре простежуються й активно вивчаються. Наприклад, в Інституті інтегративної психології на базі Центру психології сім’ї «Лелека» цьому питанню присвячено цілий модуль у рамках курсу творчого самопізнання та розвитку.  
– Чи можна простежити зв’язок між негативною емоцією та конкретним захворюванням? Наприклад, чим можуть обернутися застарілі образи на чоловіків? Гнівливість? 

– Важко відповісти на це запитання цілком однозначно і двома словами. Адже завжди є чинник індивідуальності людини, особливості її фізіології, психоемоційності тощо. 

Якщо відповісти коротко все-таки необхідно, то я дуже рекомендую жінкам перестати ображатися на своїх чоловіків із метою профілактики та для лікування жіночого здоров’я. Що стосується гніву, то люди, схильні до дратівливості, наражають на небезпеку свій шлунково-кишковий тракт. 

– Так, мені одного разу довелося писати про жінку, яка, відмовившись від операції, вилікувала у себе рак матки. Вона, звісно, проходила якийсь курс лікування, але це була не хіміотерапія і не опромінення. Очищення організму за допомогою азону, різні трави. А головне – робота з собою, пробачення всіх чоловіків, які «пройшлися» по її життю. Зараз вона жива та здорова.  

– Як лікар я хочу особливо наголосити на тому моменті, що ця жінка не відмовилася повністю від лікування. Так, вона не пішла на операцію, але були інші методики. Це дуже важливо! Адже люди дуже часто схильні кидатися з крайності в крайність – або ковтають тонни таблеток, або геть відкидають всю традиційну медицину.  

Я хотіла б донести до людей правильне розуміння ролі психотерапевта в лікуванні. Ми не скасовуємо призначення, прописані раніше. Ми навчаємо нових методів оздоровлення, створюємо умови для зростання, розвитку та гармонізації особистості, здатної допомогти собі самостійно. Ми навчаємо людей використовувати свій внутрішній ресурс до зцілення, закладений самою Природою в кожному з нас. 

– Є якась конкретна методика?  

– Зцілення відбувається в Полі Любові. Ми навчаємо людей цілісного сприйняття внутрішнього світу кожного та Всесвіту загалом.  

– Навряд чи можна навчитися на одному занятті. У мене взагалі виникає відчуття, що це шлях завдовжки з життя. Я перебільшую?  

– І так, і ні. Якщо поставити собі за мету бути абсолютно здоровим, «кристально чистим», то так, це завдання «завдовжки з життя». Але абсолютно кожній людині під силу тримати своє тіло в міцному здоров’ї, як казали наші діди. 

– А профілактика захворювань існує? Я маю на увазі з погляду психосоматики? 

– Профілактикою є зміна стереотипів поведінки та мислення. Повторюся: людина, якщо вона хоче бути здоровою, повинна жити в Полі Любові. Цьому ми й навчаємо на наших курсах із психосоматики.  

– Ці курси розраховані на лікарів-професіоналів? 

-Ні, що ви! На звичайних людей, які хочуть бути здоровими з фізичного погляду, хочуть жити в гармонії з самими собою та навколишнім світом. Розклад занять опубліковано на нашому сайті, приходьте і будьте здорові!  

А ти згодна з тим, що між схильністю до частих ангін  і неповною самореалізацією може бути тісний зв’язок?

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *