Правила поведінки при ракетному обстрілі від ізраїльтян — доктор Комаровський

Вранці в понеділок, 10 жовтня, РФ завдала масові ракетні та авіаційні удари по Україні. Практично у кожній області почалися перебої зі світлом, водопостачанням та зв’язком. Так, починаючи з першого дня повномасштабного російського вторгнення, сьогоднішня атака по містах України стала однією з найсерйозніших.

Щоб убезпечити наших читачів, редакція tochka.net вирішила нагадати правила поведінки при ракетному обстрілі, якими на початку війни поділився доктор Євген Комаровський.

Ця інформація рятує життя! Спасибі нашим друзям з Ізраїлю, — написав Комаровський.

https://instagram.com/p/CamrWktoGbz

Під час тривоги необхідно зайти в безпечне приміщення відповідно до розрахункового часу, наявним в нашому розпорядженні, і діяти згідно з наступними вказівками.

В будівлі

Внутрішня сходовий майданчик без вікон і зовнішніх стін. Сядьте на сходинки та не стійте на прольоті. У багатоповерховому будинку перебувати мінімум на два поверхи нижче даху. Якщо в будинку три поверхи, найбезпечніший поверх — середній.

Внутрішня кімната з мінімальною кількістю зовнішніх стін і вікон. Сядьте у внутрішній кут кімнати, нижче рівня вікон і не навпроти дверей. Кухня і санвузол не є безпечним приміщенням.

Які акценти при виборі захищеного простору?

Захищений простір вибирається відповідно до нашої здатністю дістатися до нього під час доступного нам часу і в наступному порядку пріоритету:

  • Бомбосховище
  • Метро
  • Внутрішній під’їзд без вікон
    Внутрішнє приміщення — з мінімумом зовнішніх стін, вікон і дверей

Не вибирайте душ або туалет, і тримайтеся якомога далі від кераміки, порцеляни та битого скла.

Зверніть увагу на наступні моменти:

Заздалегідь сплануйте шлях до захищеного простору та очистить його від перешкод і предметів, які можуть позбавити транспортну доступність і привести до падіння або травм.

Не стійте біля входу в будівлю через ризик осколків і віддачі.

Важливо залишити вхідні двері в будівлю відкритою для тих, хто знаходиться зовні.

Надворі

Забудована територія: зайдіть в притулок, метро або найближчу будівлю. Не залишайтеся в лобі.

Відкритий простір: слід лягти на землю і закрити голову руками. При попаданні ракети найменш вразливе місце — якомога ближче до землі.

В автомобілі

Потрібно зупинитися на узбіччі, вийти з автомобіля і зайти в найближче метро, будівлю або сховище. Якщо ви не встигаєте дістатися до будівлі за наявний у вас час, потрібно покинути автомобіль і віддалитися від нього на безпечну відстань (не залишатися на узбіччі, переступити через бар’єрне огородження), лягти на землю і закрити голову руками. Тільки якщо немає можливості вийти з автомобіля, слід зупинитися на узбіччі та пригнутися нижче рівня скла. Важливо відзначити — автомобіль не захищає від осколків ракет і снарядів.

В громадському транспорті

У міському автобусі — водій зобов’язаний зупинитися на узбіччі, і відкрити двері, щоб пасажири могли дістатися до найближчої будівлі. Якщо неможливо дістатися до будівлі за наявний у вас час, потрібно пригнутися нижче рівня вікон і закрити голову руками.

Поїзд — пасажири повинні пригнутися нижче рівня вікон.

Яке спорядження необхідно підготувати?

Консервовані харчові продукти, по 3 літри води на людину, набір для надання першої медичної допомоги, ліхтар працює від батарейок, ліки та інші необхідні речі, наприклад, окуляри або пристосування для догляду за немовлятами.

Також варто упакувати ксерокопії або електронні копії медичних документів, посвідчення особи, особистих і фінансових документів.

Ці документи можна також зберігати поза домом в якості резервних копій.

Додаткові вказівки

Якщо ви перебуваєте в легкій будові і немає можливості потрапити в захищений простір, вийдіть на вулицю, ляжте на землю і закрийте голову руками.

Не можна збиратися групами в районі падіння або перехоплення ракети: скупчення народу небезпечно через ризик ураження осколками перехоплених ракет або повторного залпу.

Якщо ви побачили ракету на землі, слід не підпускаючи до неї цікавих, повідомити про її падіння службам безпеки.

Раніше ми публікували карту бомбосховищ у Києві.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *