OMAD-дієта: все, що потрібно знати про екстремальне інтервальне голодування

Інтервальне голодування давно заслужило славу ефективного способу скинути ненависні зайві кілограми. Причому без особливих зусиль. Потрібно лише тримати рот на замку протягом певного часу.

Найпоширеніша схема — 16 на 8. Протягом 16 годин ми не їмо нічого, а в 8-мигодинний проміжок намагаємося впхнути в себе 2 або 3 прийоми їжі. Причому не рахуючи калорії й накладаючи собі в тарілку що душа забажає.

Для любителів радикального підходу існує більш екстремальний варіант інтервального схуднення. Йдеться про OMAD-дієту. Абревіатура розшифровується просто: one meal a day. Тобто один прийом їжі на день. 

За допомогою OMAD-дієти можна скинути 5 кг за місяць © freepik.com

Адепти такого харчування відводять лише одну годину на добу на їжу. У них виходить три в одному: сніданок, обід та вечеря. І в цей час завдання — з’їсти близько 1500 калорій для жінок та 1800 калорій для чоловіків. Саме стільки нам необхідно, щоб підтримати основний обмін речовин і щоб усім нашим органам та системам вистачало поживних речовин для нормального функціонування.

Основні правила OMAD-дієти

На перший погляд все просто: їж один раз на день і все. Але є кілька моментів, яких необхідно дотримуватися, щоб OMAD-дієта була ефективною.

По-перше, протягом усього часу, коли є табу на їжу, не можна пити калорійні напої. Такі як, наприклад, капучіно або соки. Під забороною також різні смузі.

Можна пити звичайну воду, чай, каву. Головна вимога до напоїв — щоб у них було мінімум калорій.

По-друге, відкривати «харчове вікно» варто приблизно в один і той же час. Ось як це робить королева OMAD-дієти Діо Балуті.

OMAD-королева Діа Балуті © freepik.com

Щоранку вона починає день зі склянки води. Потім десь за пів години на неї чекає чашка ароматної кави. Єдиний прийом їжі починається  десь о 17:30.

Якщо вона йде кудись із друзями чи сім’єю, то просто трохи змінює своє «харчове вікно» і їсть не о 17:30, а о 19:00. Вона заздалегідь планує: їсть пізніше напередодні, якщо наступного дня збирається поїсти в ресторані або кафе. Так їй не доводиться голодувати занадто довго.

Вперше Діо почала практикувати OMAD-дієту у 2018 році, і вона стала для неї основним стилем харчування. За цей час Діо Балуті перетворилася з пампушки на струнку красуню. Але чи варто наслідувати її приклад і пробувати OMAD-дієту? Про це ми запитали у відомого дієтолога, медичного блогера, автора книги «Золоті правила харчування для дітей та підлітків» Бориса Скачка.

Під час єдиного прийому їжі можна їсти все що завгодно © freepik.com

Думка дієтолога з приводу OMAD-дієти

Борис Скачко вважає цю систему харчування дуже небезпечною і от чому. 

По-перше, коли ми одразу закидаємо в себе велику кількість їжі, то для її перетравлення з сироватки крові береться резервна вода. Через це кров згущується, що може призвести до проблем із серцево-судинною системою. Наприклад, до інфаркту.  Недаремно його називають ресторанною хворобою. 

По-друге, коли людина намагається за один прийом їжі з’їсти добову норму калорій, вона накладає собі в тарілку різної їжі й побільше. І  тут перед нашим організмом ставиться важкоздійсненне завдання: йому важко перетравити різні види білка, вуглеводи. Їжа погано перетравлюється або не перетравлюється взагалі, гниє та отруює організм. Через це людина постійно відчуває втому, відсутність енергії. 

Якщо дуже хочеться поекспериментувати і посидіти на OMAD-дієті, дієтолог радить їсти в один присіст однотипні продукти. Наприклад, сьогодні можна з’їсти відро гречки, завтра каструлю борщу. За такого підходу велика кількість їжі перетравиться без особливих проблем.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *