Не минає нежить: в чому причина і що ти робиш не так

Як лікувати нежить © depositphotos.com

З кожним днем ​​все більше людей страждає від закладеності носа. Ця проблема впливає не тільки на здоров’я, але і на психологічний стан, змушуючи відчувати постійне роздратування і позбавляючи можливості повноцінно жити. Tochka.net розповість, чому затяжний нежить не проходить і вкаже на можливі помилки лікування.

Сякайся правильно

Здавалося б, як можна робити помилки в сяканні? Насправді, багато людей набряк носоглотки беруть за скупчення слизу і напружуються щосили, щоб його висякати. Краще не старатися, а закапати ніс, щоб зняти набряк і тільки потім акуратно посякатяся в серветку. До речі, ще одна помилка, яку багато хто здійснює — використання багаторазових тканинних хусток. Там дуже швидко розмножуються мікроби, що може тільки посилити проблеми з нежиттю.

Використовуй ізотонічні розчини солі для зрошення носа

Для цих цілей застосовуй вже готові сольові розчини, які продаються в аптеках, або ж готуй їх самостійно розчиняючи в кип’яченій воді спеціально підготовлену сіль з аптеки.

Шкода судинозвужувальних крапель © depositphotos.com

Здай тест на алергію

Можливо, постійна закладеність носа викликана алергією, а значить, як би ти не лікувала нежить — він не пройде, поки ти не прибереш зі свого життя подразник. Подумай — проходять симптоми в холодну осінньо-зимовий період і поглиблюються вони навесні і влітку, коли все цвіте? Може у тебе є домашня тварина? Якщо відповідь позитивна, то записуйся на прийом до алерголога.

Не захоплюйся судинозвужувальними краплями

Судинозвужувальні краплі допомагають полегшити симптоми закладеного носа, але не лікують його. Цими препаратами можна користуватися не більше тижня, потім від них слід відмовитися, і на це є аж три причини.

 • По-перше, вони викликають звикання. Спочатку ти використовуєш їх, щоб полегшити дихання, але зловживання ними може ще більше посилити проблеми з нежиттю, тому тобі все складніше відмовитися від крапель. Порочне коло.
 • По-друге, судини в нашому організмі пов’язані, а тому тривале використання цих препаратів діє на судини не тільки в носі, але і у всьому організмі. Вони можуть викликати вазоконстрикцію (звуження судин) не тільки носа, але і головного мозку. В результаті почастішають головні болі, ти будеш відчувати тимчасове зниження зору і загальмованість.
 • По-третє, ці краплі потрапляють в кров, що при тривалому використанні може привести до артеріальної гіпертензії, вираженого атеросклерозу, порушення серцевого ритму і хронічної серцевої недостатності.
 • Не ігноруй затяжний нежить

  Як і до крапель, до нежиті теж легко звикнути. Якщо закладеність носа не проходить через тиждень після хвороби, це привід звернутися до лікаря або використовувати препарати, які лікують, а не знімають симптоми.

  До них відноситься Синупрет, який рекомендує Європейське керівництво з лікування риносинуситу EPOS 2020 для лікування гострого вірусного і поствірусной риносинусита, а аткже входить в національні протоколи лікування цих захворювань в Німеччині і в Україні.

  © прес-служба

  Препарат не тільки знімає неприємні симптоми (закладеність носа, сухість, печіння, свербіж), але також лікує нежить і запобігає ускладненням. Найголовніше — він не викликає звикання, на відміну від судинозвужувальних крапель і лікує нежить безпечно і без ускладнень.
  Синупрет екстракт має комплексну дію завдяки унікальному рослинному комплексу в його складі. Зроблен він за допомогою фітонірингу — сучасної науково-виробничої концепції, яка дозволяє контролювати вміст активних інгредієнтів рослин при отриманні ліків і випускати фітопрепарати зі стабільною концентрацією діючих речовин.

  Закладеність носа часто носить тимчасовий характер, і більшість людей може лікувати її вдома. Однак, якщо симптоми не зникнуть або з’являться додаткові, рекомендується звернутися за медичною допомогою.

  Реклама лікарського засобу

  Перед використанням обов’язково ознайомтесь з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем.

  СИНУПРЕТ® таблетки, вкриті оболонкою, № 50. Р.П. № UA/4373/01/01

  СИНУПРЕТ® краплі оральні по 100 мл у флаконі. Р.П. № UA/4373/02/01

  СИНУПРЕТ® ЕКСТРАКТ таблетки, вкриті оболонкою № 20. Р. П. № UA/15267/01/01

  СИНУПРЕТ® сироп по 100 мл. Р. П. № UA/4373/03/01

  СИНУПРЕТ® ФОРТЕ таблетки, вкриті оболонкою, № 20. Р. П. № UA/4373/04/01

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Читайте также:

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован.