Як виростити мікрозелень вдома © depositphotos
Якщо хочеш отримувати необхідні для здоров’я вітаміни круглий рік, можеш спробувати виростити у себе на підвіконні мікрозелень – молоді паростки овочів, злаків та інших культур. Як виростити мікрозелень, читай в нашому матеріалі.
Мікрозелень містить велику кількість вітамінів, мінералів, амінокислот і інших корисних речовин, дає великий запас енергії і сприяє очищенню організму.
У домашніх умовах на підвіконні можна виростити практично будь-яку мікрозелень: горох, нут, соняшник, кукурудзу, буряк, редис, рукколу, гірчицю, овес, пшеницю, жито, льон тощо.
Як виростити мікрозелень вдома © depositphotos
Вирощувати мікрозелень вдома досить легко. Для цього не потрібно особливих умов, добрив тощо. Достатньо невеликих ємностей та води. До того ж вирощувати рослини можно як в грунті, так і взагалі без нього.
Мікрозелень: як вирощувати в грунті
Для посадки мікрозелені тобі потрібен широкий неглибокий лоток. Перед посадкою замочи насіння в теплій воді. Термін замочування залежить від рослини. Наприклад, горох, нут, квасолю замочують 12-15 годин, буряк, капусту, огірки – 17-18 годин, кріп, петрушку – 48 годин.
Вирощування мікрозелені в грунті © depositphotos
На дно ємності насип садової землі або грунту для розсади товщиною 3-4 см. Густо розпорош насіння по всій ємності і легенько втисни їх долонею. Потім рясно змочи водою з пульверизатора, трохи присипаючи землею, і накрий харчовою плівкою.
Постав лоток на підвіконня. Поливай мікрозелень в міру необхідності, коли грунт буде підсихати. Паростки будуть готові через 1-3 тижні, залежно від рослини. Коли паростки досягнуть висоти 3-10 см, їх можна вже обрізати гострими ножицями над рівнем грунту.
Як вирощувати мікрозелень на гідропоніці
Гідропоніка – це спосіб вирощування рослин без грунту. Замість нього у домашніх умовах можна використовувати вату або ватні тампони, серветки, марлю.
Як виростити мікрозелень на гідропоніці © depositphotos
Деякі виробники продають навіть готові набори для вирощування мікрозелені, в які входять спеціальні контейнери і екологічно чисті лляні килимки.
Вата, ватні тампони або лляні килимки укладаються в один шар і добре просочуються водою. Марля укладається приблизно в 7 шарів, кожен шар гарненько потрібно помочити водою.
Потім засипай щільно насіннє, легко вдавивши в підстилковий матеріал, сприсни водою з пульверизатора, накрий плівкою і став лоток в тепле місце. Поливай зелень з пульверизатора в міру необхідності. Головне, при вирощуванні таким способом – не дати висихати тканинній або паперовій підстилці.
Через 1-3 тижні можна буде знімати урожай.
Мікрозелень: вирощування в сітчатих ємностях
Деякі виробники продають готові ємності, які складаються з лотка для води, в яку вставляється сітчастий піддон, і прозорої кришки. Піддон може мати дірочки різних розмірів залежно від сорту рослин або забезпечуватися додатковою серветкою для пророщування дуже дрібного насіння.
При бажанні таку конструкцію можна зробити і самостійно,зробивши дірочки в пластикових баночках.
Як виростити мікрозелень © depositphotos
У ємність наливаєш воду так, щоб вона була на рівні сітчастої підставки. Вставляєш піддон, розкладаєш насіння і накриваєш кришкою. Необхідно буде тільки стежити за проростанням насіння і рівнем води.
Дивись також, що потрібно для постійної підзарядки: продукти для підтримки енергії і бадьорості.
Джерело: lady.tochka.net