Мати 100% вигляд: як сон впливає на зовнішність і скільки годин потрібно спати на добу

Чоу важливий режим сну © Depositphotos

Підготовка до теплої пори року і літа набирає нових обертів. Ще б пак – адже вже цього тижня прийде весна. Для того, щоб привести себе в порядок після зими і неактивного часу проводження варто дуже багато чого встигнути. Головне, в поспіху не забувай поспати, адже сон – це важлива частина твого режиму. Чому важливо спати достатню кількість часу, як рано треба вставати і що таке “сон краси” розповідає нам професійний тренер-дієтолог Аніка.

Аніка
тренер-дієтолог

погляд експерта

Ну що, красуня, ти вже бачиш свої зміни в дзеркалі? Сьогодні я розповім тобі про ще одну складову твого успіху, щоб “Виглядати на всі 100%”. Це – сон і відновлення! Ніколи не ігноруй цю частину свого режиму. Ти повинна висипатися, щоб поповнити сили для занять спортом, і взагалі добре функціонувати протягом дня. У кожної людини свій режим сну. Комусь потрібно 8 годин, а комусь вистачає і 5-ти. До речі, жінкам потрібно трохи більше сну, ніж чоловікам. В середньому – хвилин на 20, але, можливо, і більше. Чому? Тому що жіночий мозок влаштований дещо складніше, а тому вимагає більше часу для перезавантаження.

За словами Аніки, найбільш ефективний та відновлювальний час, з 21.00-22.00 до 1.00-2.00, коли відбувається найістотніша вироблення мелатоніну (гормону сну) і соматотропіну (гормону росту людини) – основних відновлювальних гормонів. Це означає, якщо ти лягла спати пізніше 1.00 ночі, то фактично ти не спала вночі, так як секреція мелатоніну до цього часу нерідко закінчується.

Що робити, якщо не вийшло лягти спати вчасно?

Якщо не вийшло лягти спати вчасно, то на допомогу прийде денний сон. Досить поспати вдень близько 20 хвилин і до тебе повернуться сили, уважність і продуктивність. І після закінчення робочого дня ти не будеш “валитися з ніг” і у тебе ще знайдуться сили на побачення з коханим або інтенсивне тренування в спортзалі.

До речі, саме порушення сну можуть перешкоджати в досягненні цілей. Ти можеш не досягти результатів в залі навіть при якісних тренуваннях і правильному харчуванні, якщо у тебе проблеми з режимом сну.

Твій поганий режим сну, може провокувати:

  • Уповільнення і відновлення тканин, яке відбувається саме під час сну.
  • Тонус м’язів падає, і навантаження не приносить ніяких результатів.
  • З’являється емоційна втома відсутнє бажання робити що-небудь.
  • Сповільнюється метаболізм на 30%, що і завдає серйозної шкоди фігурі.
  • Аніка
    тренер-дієтолог

    погляд експерта

    Запам’ятай! Краще лягти раніше, і встати раніше, ніж навпаки. Сон до опівночі називають сном краси, і він більш цінний, ніж ранковий. Режим — це наше все! Твій організм, повинен знати, коли ти лягаєш спати і о котрій потрібно прокинутися. Потрібно стежити за тим, щоб це відбувалося в один і той же час. Як бачиш, сон не менш важливий, ніж дієти або тренування. Правильний режим сну допоможе тобі в досягненні будь-яких цілей, не тільки спортивних.

    Нагадаємо, раніше в рамках рубрики “Виглядати на всі 100%” ми розповідали про те, як правильно харчуватися. Про продуктах, які варто їсти на початку весни і яким повинен бути приблизний режим харчування протягом дня читай за посиланням.

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *