Лікуємо застуду за методом йогів!

Згідно зі статистикою, щорічно в осінньо-зимовий період лише 10% людей обходяться без «застуд» у всій їх різноманітності. Хочеш стати членом елітної десятки?

Сильному імунітету застуда не загрожує

Чому під час повальних епідемій грипу одні люди ніколи не хворіють, а інші – падають із температурою від першого «апчхи» колеги? Відповідь проста: стан імунітету.

Людині з міцним і стійким імунітетом застуди й грипу боятися не варто: вірус не зможе поселитися в клітинах її тіла. Зміцнити імунітет, на думку адептів йоги, можна такими чинниками:

– правильною руховою активністю,

– правильною організацією праці та відпочинку,

– режимом харчування,

– психологічним станом і загальним настроєм стосовно людей навколо, самого життя та самого себе.

Про фізичні вправи

Йоги впевнені: не обов’язково проводити багато годин у спортивному залі або на спортмайданчику. У боротьбі із частими застудами допоможуть 15 – 30 хвилин на день правильних вправ, які, крім того, можна рівномірно розподілити на весь день.

Як універсальні фізичні вправи можна взяти найпростіший комплекс «Сурья намаскар». Комплекс наскільки простий, настільки ж і ефективний.

А як специфічні вправи для сильної стимуляції імунітету йоги рекомендують вправу, що має назву «Сімха-Мудра», вона перекладається приблизно як «Дія лева».

Робити її бажано кілька разів на день і натще. Виконується вона доволі просто, хоча зовні здається трохи…екзотичною.

Спершу треба зайняти максимально зручне положення тіла. Оптимально – сидячи на підлозі на п’ятах із трохи розведеними колінами. Робимо кілька повних вдихів-видихів, намагаючись максимально розслабитися.

Після чергового повного вдиху ми робимо перераховані нижче дії:

1. голосно видихаємо через рот, нахиляючись уперед, і при цьому максимально витягаємо язика з рота, намагаючись його кінчиком дотягтися до грудини;

2. очі зводимо всередину та догори, наче намагаючись подивитися собі в центр чола;

3. сильно напружуємо м’язи промежини, всі ці три дії намагаємося зробити одночасно, руки при цьому зручно впираються в стегна;

4. не вдихаючи, зберігаючи затримку дихання на видиху, повертаємося у вертикальне положення та втягуємо максимально усередину та догори передню стінку живота, продовжуючи зводити очі до ділянки міжбрів’я, дотягуючись кінчиком язика до грудини та втягуючи м’язи тазового дна, при цьому сильно розчепірюємо кінчики пальців рук і витягуємо максимально руки;

5. коли з’являється потреба вдихнути – розслаблюємося та максимально плавно і м’яко вдихаємо, повертаючи язик, очі, руки, живіт і тазове дно в природній стан.

Це дуже ефективна вправа, яка допоможе :

1. сильно простимулювати місцевий і загальний імунітет;

2. підніме життєвий тонус;

3. допоможе скоріше запустити очисні процеси в організмі;

4. зміцнить травну та сечостатеву системи;

5. покращить стан хребетного стовпа;

6. оптимізує стан системи кровообігу та створить ще безліч дуже корисних ефектів.

Бажано здійснювати її не менше чотирьох разів поспіль, здійснюючи кілька вдихів і видихів між підходами, і повторювати таку серію три – чотири рази на день. Коли критичний період буде пройдений, буде достатньо робити цю серію з трьох – чотирьох повторень вправ 1 – 2 рази на день. Найбільш оптимальний час для неї – ранок, хвилин через 10-15 після чаю, поки ми ще нічого не встигли з’їсти і шлунок порожній.

Йога вважає хворобу засобом очищення

Якщо ж хвороба (застуда, грип, ангіна) все-таки прийшла, розціни це як спробу організму позбутися хоч би малої частини тієї надлишкової кількості їжі, шлаків, негативних емоцій і всілякого напруження.

Не заважай своєму організму боротися з грипом і застудою:

– не збивай не дуже високу температуру,

– не поспішай  капати в ніс судинозвужувальні краплі, щоб припинився нежить. Так ти перекриваєш останні шляхи, якими організм намагається позбутися надлишків, і ми швидко починаємо повнішати та хворіти ще більше та різноманітніше.

– постарайся в період хвороби якнайменше їсти, їжа повинна бути максимально легкою та простою. І якнайбільше пити.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *