Кропив’янка: сипмтоми та причини © Depositphotos
Кропив’янка є одним з найпоширеніших шкірних захворювань. За підрахунками медиків, з нею стикається кожна третя людина у світі. Назва захворювання неспроста нагадує рослину, адже головним симптомом кропив’янки є почервоніння на шкірі, пухирі, що сверблять, які зазвичай виникають після контакту з кропивою. Отже, давай разом розбиратися з симптомами та проявами кропив’янки у дітей і дорослих.
Кропив’янка: види і як проявлется
Кропив’янка має дві форми: гостру і хронічну. При гострій кропив’янки пухирі розвиваються до 6 тижнів, при хронічній – понад 6 тижнів. У свою чергу гостра ділиться на спонтанну і індуковану.
У кожної з форм кропив’янки симптоми трохи розрізняються, однак незмінними залишаються почервоніння на шкірі і сильний свербіж.
Під час гострої кропив’янки на тілі людини з’являються червоні опуклі пухирі, які дуже сверблять. Гостра форма кропив’янки, як правило, виникає після контакту з алергеном і швидко проходить.
У разі хронічної форми кропив’янки симптоми не яскраво виражені: висип більш світлого кольору, сильний свербіж, також хворий може відчувати нездужання, слабкість, підвищується температура, можуть початися головні болі, нудота.
Кропив’янка: сипмтоми та причини © Depositphotos
Папулезна форма кропив’янки має наступні симптоми: наявність тривалий час висипань, які переходять в стан папул і мають червоно-бурий колір. Найчастіше стійкою папулезною формою страждають жінки.
Де розташовані запалення під час кропив’янки
Запалення і пухирі під част кропив’янки найчастіше зустрічаються на руках, пальцях і тильних сторонах долонь. Також пухирі можна спостерігати в місцях згинів суглобів і жирових складках, а іноді висип локалізується на ногах, сідницях, спині і животі. Часом висипання зустрічаються навіть на обличчі.
Причини виникнення кропив’янки
Основною причиною виникнення кропив’янки у дітей є алергія, у дорослих кропив’янка також може бути наслідком захворювання. Основні причини кропив’янки:
- прийом деяких лікарських препаратів,
- вживання продуктів, що містять алергени,
- збої в роботі імунної системи,
- вплив факторів навколишнього середовища,
- деякі інфекційні захворювання,
- гастрит,
- коліт,
- гепатит,
- цукровий діабет,
- лейкоз, лімфоми.
Лікування кропив’янки
Ми наполегливо рекомендуємо у разі виявленні симптомів звернутися до свого лікаря і в жодному разі не займатися самолікуванням. Як правило, лікування кропив’янки починається з можливого виключення причин виникнення захворювання. Так, якщо людина приймає деякі ліки, які могли викликати захворювання, прийом їх виключають, також пацієнтам рекомендують уникати стресів і переохолоджень. Хворим також призначають дієту, яка виключає можливі алергени і призначають антигістамінні препарати. Пацієнти, у яких кропив’янка супроводжується набряком Квінке (ангинабряк), потребують негайного лікування з внутрішньовенним введенням адреналіну, преднізолону і інгаляцій кисню.
Раніше ми розповідали про симптоми гемофілії і її лікування.
Джерело: lady.tochka.net