Коронавірус в Україні: кому і як довго потрібно самоізолюватися

Самоізоляция: кому та скільки треба ізолюватися © Depositphotos

Незважаючи на послаблення карантинних правил, в Україні щодня фіксують близько 2-3 тисяч випадків зараження Covid-19, а загальне число заражених коронавірусом вже перевищило 200 тисяч осіб. Таке широке поширення коронавірусної інфекції свідчить, у тому числі, про те, що багато людей можуть не проходити самоізоляцію, коли це необхідно. У зв’язку з цим колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про те, хто і як довго повинен проходити самоізоляцію, і коли її можна завершити.

Хто повинен проходити самоізоляцію:

  • Люди, у яких виявили Covid-19 з легким, середнім або складним перебігом захворювання.
  • Люди, які контактували з особою, у якого підозрюють Covid-19 або з особою, у якого виявили Covid-19. Вони повинні зв’язатися зі своїм сімейним лікарем і вирішити, як діяти далі.

Коли можна припинити самоізоляцію згідно протоколу Міністерства охорони здоров’я:

  • немає клінічних проявів хвороби і один негативний тест ПЛР,
  • просто негативний тест ПЛР,
  • якщо на 10 день від початку симптомів їх вже немає, то лікар буде спостерігати за вами ще 3 дні, якщо все нормально, то ізоляцію можна завершити,
  • якщо пройшло 10 днів від взяття зразка на тест і немає симптомів, лікар також спостерігати 3 дні, якщо все нормально, то також ізоляцію можна завершити.

Згідно з даними Центру з контролю і профілактики хвороб, люди з легким і середнім перебігом хвороби вже не можуть інфікувати інших людей через 10 днів від початку симптомів. Люди, у яких був важкий перебіг хвороби з госпіталізацією, не здатні інфікувати інших людей вже через 20 днів. Також зафіксовані випадки, коли у людини після одужання, ПЛР-тест показував позитивний результат ще протягом 120 днів. У такому випадку тест показує наявність вже не здатних до реплікації “залишків” вірусу на слизовій. Інфікування інших людей в цьому випадку дуже малоймовірно.

Раніше ми розповідали про те, які міста увійшли в “червону”, “помаранчеву” і “жовту” зони.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *