Коронавірус та осінь: 3 особливості теперішнього COVID-19

Як би нам того не хотілося, але коронавірус нікуди не подівся. І це підтверджують цифри МОЗ. Так, у період з 3.10 до 9.10 було зафіксовано 36413 нових випадків зараження ковідом. З них 6162 людей потрапили до лікарні, 208 померли.

На піку захворюваності минулої осені такі цифри ми бачили щодня. Можливо, цього разу епідсезон буде таки спокійнішим. Адже в Україні та світі зараз поширений більш «м’який» варіант Omicron, який у більшості випадків викликає неважкі форми захворювання.  Які ще є особливості сьогоднішнього коронавірусу? Про це написала на своїй сторінці у фейсбуці лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська.

У більшості випадків коронавірус зараз протікає як звичайна застуда © freepik.com

Особливості коронавіруса цієї осені

Їх, за словами Ольги Голубовської, всього 3. 

 • Тяжкий перебіг хвороби у людей похилого віку. Тяжкість перебігу, за словами експерта, зумовлена, перш за все, декомпенсацією вже наявних проблем (діабету, гіпертонії тощо), а не дихальної недостатністю. Простими словами, ковід рве там, де тонко, і б’є по найуразливіших «мішенях» в організмі людини.
 • Збільшення кількості тромбозів. Вони й раніше були неприємним ускладненням ковіда, але зараз із ними стикається дедалі більше «коронованих». Причому, як стверджує Ольга Голубовська, тромбоз може з’явитись у різні терміни хвороби, іноді прямо з дебюту симптомів.
 • Почастішали випадки транзиторної енцефалопатії. Це дуже грозне ускаднення, при якому  ушкоджуються та гинуть клітини головного мозку. 
 • Причому це відбувається у різних вікових категоріях, а також іноді виникає в дебюті захворювання», — уточнює Ольга Голубовська.

  Щоб захиститися від коронавірусу, пройди вакцинацію © freepik.com

  Як захиститися від ускладнень

  Як бачимо, незважаючи на «м’якість» «Омікрона», у нього все ж таки бувають досить серйозні ускладнення. На жаль, за словами Ольги Голубовської, не можна передбачити, в кого захворювання «пройде саме», а в кого розвинуться   ускладнення. Тому вона рекомендує всім, хто має високу температуру в дебюті, приймати противірусну терапію. Особливо це необхідно групам ризику.

  Це не лише люди похилого віку, а й молоді люди з надмірною масою тіла (ожирінням) і цукровим діабетом або синдромом інсулінорезистентності (про присутність якого далеко не всі знають, на жаль)», — говорить експерт.

  Не забуваємо також про вакцинацію від коронавіруса. Від самого захворювання вона, звісно, не захищає, але зменшує вірогідність розвитку ускладнень та смерті. Як повідомляють у Мінздраві, зараз в Україні використовується декілька вакцин. Це:

  • Comirnaty від Pfizer-BioNTech; 
  • CoronaVac від Sinovac Biotech; 
  • Jcovden (Janssen) від Johnson&Johnson.

  Раніше ми писали про те, що повинно бути в домашній аптечці.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Ответить

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *