Календар місячних: як розрахувати менструальний цикл

Календар місячних © Depositphotos

Календар місячних повинна вести кожна дівчина. По-перше, тобі не доведеться щоразу згадувати, коли повинні початися місячні. По-друге, критичні дні не застануть тебе зненацька, адже ти завжди будеш готова до них. І по-третє, за допомогою календаря місячних ти зможеш відстежувати, як змінюється твій цикл і що на нього впливає, а також мінімізувати ризик небажаної вагітності. Крім того, тобі і твоєму гінекологу буде простіше встановити причину затримки або передчасного початку місячних за допомогою календаря.

tochka.net радить тобі не ігнорувати таку просту маніпуляцію, як ведення календаря місячних, відстеження по ньому небезпечних і безпечних днів для вагітності і сексу.

Навіщо потрібно розраховувати свій календар місячних

 • Щоб контролювати жіноче здоров’я. Якщо ти регулярно прораховуєш календар місячних, то легко прослідкуєш будь-які відхилення від норми і це привід звернутися до гінеколога.
 • Щоб запланувати вагітність. Прораховуючи свій цикл, ти точно знатимеш, коли у тебе настає овуляція, а значить, шанси на успішне зачаття значно зростають.
 • Щоб уникнути небажаної вагітності. Якщо ти поки що не плануєш дитину, календар місячних допоможе розрахувати безпечні дні для сексу. А в ризикований період можна використовувати контрацептиви.
 • Щоб планувати роботу або відпочинок. Знаючи свій цикл, ти можеш передбачити, коли краще їхати у відпустку, займатися спортом або фізичним навантаженням і т.д., і місячні не застануть тебе зненацька.
 • Як правильно розрахувати календар циклу місячних

  Щоб розрахувати свій календар місячних, скористайся одним із способів:

  • Заведи календарик. Це тільки так здається, що запам’ятати дату своїх критичних днів дуже легко. Насправді відстежити, коли почалися місячні минулого разу, а тим більше протягом півроку, досить складно. Тобі знадобиться тільки регулярно відзначати в календарі перший день настання менструації. Щомісяця виконувати цю процедуру, і коли в твоєму календарі набереться 5-6 таких відміток, можна аналізувати твій цикл місячних. Він становить кількість днів від початку однієї менструації і до початку наступної.
  • Розрахуй календар місячних онлайн. Не завжди зручно відзначати критичні дні в паперовому календарику, тому що він може загубитися або залишитися в іншому місці. У такому випадку можна скористатися зручним сервісом та завантажити календар місячних. Інтернет зараз пропонує безліч програм і додатків, завдяки яким можна скачати календар місячних на комп’ютер або телефон. В іншому принцип дії той же самий — тобі необхідно відмітити перший день свого циклу. А програма сама розрахує дні овуляції і безпечний період у твоєму циклі. Наприклад, зверни увагу на Р.С. — додаток, який допоможе розрахувати цикл, зручний у використанні і завжди знаходиться у твоєму смартфоні. Тобі буде запропоновано відзначати дні початку і закінчення місячних, крім того, можна додавати щоденні симптоми і багато іншого.

  Нормальним циклом місячних вважається кількість днів від 21 до 35. В ідеалі, коли щомісяця ця цифра постійна. Похибка може складати не більше 2-3 днів, хоча іноді можуть бути і збої. Вони можуть бути спровоковані різними причинами: стресом, зміною клімату тощо. Але якщо ти не виявила об’єктивних причин для збою циклу місячних, краще звернися до свого лікаря.

  Як розрахувати небезпечні і безпечні дні за календарем місячних

  Багатьох жінок цікавить, який період циклу є безпечним у сенсі вагітності, а коли ймовірність завагітніти зростає. Місячний цикл включає 3 основні фази:

 • Початок циклу — безпосередньо сама менструація і кілька днів після неї. Є безпечною фазою.
 • Середина циклу — овуляція і кілька днів до і після неї. Найбільша вірогідність завагітніти.
 • Кінець циклу — час від кінця овуляції до першого дня наступного циклу. Також безпечна фаза.
 • Розрахуй свій цикл місячних за останні півроку або рік.

  З числа найкоротшого циклу відніми 18, і ти отримаєш значення початку свого небезпечного періоду.

  Потім від числа найдовшого циклу відніми 11, і ти отримаєш день закінчення небезпечного часу.

  Ці дані знадобляться тобі для планування вагітності або навпаки її запобігання. Але не забувай, що цей період є приблизними і не дає 100% гарантії.

  Дивись відео і дізнайся 25 лайфхаків, які знадобляться під час місячних:

   

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Ответить

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *