Як зміцнити імунітет: ТОП-5 небанальних порад

Життя продовжує перевіряти наш імунітет на міцність. Раз у раз з’являються якісь напасті. То  “мавп’ячу віспу”  виявили, то новий смертельний геніпавірус. Не здає свої позиції і коронавірус, підсовуючи нам нові й нові штами. Так, нещодавно ми писали, що з’явився ще один варіант штаму “Омікрон” під назвою “Кентавр”.

Загалом, у такий непростий час на медицину потрібно сподіватися, а самим не пасти задніх, приділяючи увагу здоров’ю і всіляко підтримуючи імунітет.

Ми знаємо, що для того, щоб він був сильним, потрібно їсти багато овочів, фруктів, займатися спортом та висипатись. А що ще можна зробити для свого “охоронця”? Про це розповіла лікар-терапевт Мар’яна Селюк.

Скажи карієсу “ні” 

Стежити за здоров’ям своїх зубів потрібно не тільки для сліпучої посмішки та приємного запаху з рота. Виявляється, це потрібно робити і для того, щоб менше чіпляти всілякі віруси. Річ у тім, що карієс —  це хронічне вогнище інфекції в нашому роті. І імунітет постійно відволікається на нього, кидаючи своїх агентів на боротьбу з нею. Тож напередодні осінньо-зимового вірусного періоду зазирни до стоматолога та наведи у роті порядок.

Карієс як джерело інфекції зменшує захисні сили організму © freepik.com

Захист від пневмокока

Якщо ти за вакцинацію, то, напевно, у тебе є всі щеплення від коронавірусу. Як відомо, вони від захворювання не захищають. Тільки дають гарантію на те, що не буде надто важкого перебігу захворювання та смерті.

Якщо хочеш додатково підстрахуватися, можна зробити щеплення від пневмокока. Якщо він приєднується до коронавірусу, або вірусу грипу, або флурони (поєднання грипу і “корони”), то може розвинутися бактеріальне ускладнення —  пневмонія. Таким чином, вакцина від пневмокока захистити від такого розвитку подій. Причому, зробити її можна будь-якої пори року. На відміну від вакцини від грипу, яка з’являється лише восени, коли вже відомо, які штами грипу будуть у новому епідсезоні.

Загартуй свій ніс

Саме через верхні дихальні шляхи здебільшого віруси залітають у наш організм. Підсилити місцевий імунітет можна за допомогою кріозагартовування. Це зрошення задньої стінки горла та носа парами рідкого азоту.

Перші три процедури проводяться з інтервалом у місяць, після першого року загартовування — раз на квартал, надалі — раз на півроку.

Тільки перш ніж йти до кабінету кріотерапевта, зайди на прийом до звичайного сімейного терапевта. Нехай подивиться, чи ти не маєш протипоказань для цієї процедури. Адже в цьому випадку можна отримати зворотній ефект: замість посилити місцевий імунітет можна значно його послабити.

Існує ще один спосіб посилити “форпост” для вірусів у носі. Є назальні краплі, що відновлюють мікрофлору носової порожнини. Простими словами, вони витісняють звідти патогенну мікрофлору. Завдяки цьому вірусам складніше пройти перший “блок-пост” та впровадитись углиб організму.

Капати ці краплі необхідно з серпня до жовтня, по 7 днів щомісяця.

Від того, що в тебе на тарілці, дуже залежить стан імунної системи © freepik.com

Підлікуй хронічні захворювання

Будь-яка “хроніка” забирає сили в нашого імунітету. Саме тому на той же коронавірус чи грип важче хворіють люди з хронічними захворюваннями. Попрощатися з ними назавжди не вдасться, але перевести зі стадії загострення у стадію ремісії можна і потрібно.

Виведи глистів

Паразити також серйозно пригнічують нашу імунну систему. Якщо ти страждаєш на часті шлунково-кишкові розлади, помічаєш у себе постійні висипання на шкірі незрозумілого походження, скаржишся на регулярні болі в животі, є привід перевірити, чи не завелися в тебе глисти. Якщо аналізи виявляться позитивними, необхідно терміново позбутися цих паразитів.

Без регулярних занять спортом не буде міцного імунітета © freepik.com

Нагадуємо, що раніше ми писали про те, як правильно їсти горіхи, щоб отримати з них максимальну користь.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *