Як уберегтися від диму і смогу: поради МОЗ та дієтолога

Київ продовжує страждати через пожежі на торфяниках. Вже вкотре місто накриває шапка їдкого диму. Нічим дихати, неможливо відкрити вікна.  У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що смог може бути особливо небезпечний для вразливих груп населення: дітей, літніх людей і тих, хто має хронічні захворювання органів дихання і серцево-судинної системи.

Як захиститися від негативного впливу смогу:

  • Слідкувати за оголошеннями та прогнозом офіційних органів влади відносності якості повітря. Якщо ситуація несприятлива, залишатися вдома і закрити вікна.
  • Якщо потрібно вийти на вулицю, надіти захисні окуляри і маску/респіратор.
  • Якщо виходили на вулицю, не забути прийняти душ.
  • Проводити вологе прибирання як мінімум раз на добу.
  • Уникати надмірного фізичного навантаження в умовах смогу.
  • Відмовитися від провітрювання квартири.
  • За можливості пити багато чистої води.
  • Якщо є захворювання органів дихальної системи, подбати, щоб завжди з собою були необхідні ліки.

Ознаками негативного впливу смогу або диму можуть бути першіння в горлі, подразнення слизових носа та очей, утруднене дихання. Якщо відчуваються ознаки отруєння шкідливими газами, необхідно:

  • Прополоскати горло сольовим розчином.
  • У разі погіршення стану звернутися до лікаря.

Як захиститися від смогу: поради дієтолога

Дієтолог Борис Скачко вважає, що нейтралізувати негативний вплив смогу на організм можна за допомогою харчування.  Перш за все експерт радить їсти багато борщу. Адже головна страва української національної кухні містить багато варених овочів. А вони є чудовим сорбентом, який витягує з організму токсини і допомогає йому таким чином очиститися. 

Також, на думку дієтолога, зараз потрібно багато пити і такий національний напій, як узвар. Річ у тім, що в ньому є міуроелементи, електроліти, які гарно зволожують слизову дихальних шляхів. За рахунок цього ворсинкам, які знаходяться на ній, легше рухатися, і вони виштовхують пил, який потрапив до бронхів. Таким чином жихальній системі звільнитися від бруду, який подарував нам смог. 

Посилити очищувальну дію борщу та узвару Борис Скачко пропонує за допомогою пари пігулок активованого вугілля. А також він радить хоча б на якийсь час відмовитися від такої шкідливої їжі, як ковбаси, чіпси тощо.  Тому що  завдяки такому харчовому сміттю в мікрофлорі нашого кішківника переважають патогенні мікроорганізми. А вони виділяють токсини, які розносяться по організму і дають навантаження також і на дихальну систему.

Раніше ми писали про вітрянку і жовтяницю під час війни: що робити.

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *