Як сісти на шпагат: поради і вправи

Як сісти на шпагат: поради і вправи  © depositphotos.com

Ти вже виросла зі шкільного віку, а твоя мрія сісти на шпагат досі не реалізована? Не біда! Читай поради на tochka.net, запасайся терпінням і ентузіазмом, регулярно виконуй зазначені вправи, і ти досягнеш своєї мрії вже за кілька тижнів!

Навіть якщо ти вважаєш, що у тебе недостатня гнучкість і слабка розтяжка, бажання сісти на шпагат цілком досяжне. Не намагайся здолати цю сходинку наскоком і швидко — ти ризикуєш отримати серйозну травму і геть відіб’єш бажання займатися далі.

Єдиний вірний спосіб, як сісти на шпагат — це займатися своєю розтяжкою, поступово збільшуючи час і ускладнюючи завдання.

Займатися слід регулярно, щодня, по 30-60 хвилин, 1-2 рази на день. Не форсуй події, якщо відчуваєш сильний дискомфорт або біль. Не навантажуй м’язи після тренування, щоб вони встигли відновитися.

Як сісти на шпагат: підготовчі етапи

  • Не можна виконувати вправи з повним шлунком. Це шкідливо для здоров’я, та й твій організм не сприйме такі заняття з ентузіазмом. Тому підкріпитися потрібно не пізніше, ніж за 2 години до тренування.
  • За 10-15 хвилин до початку занять прийми контрастний душ, чергуючи холодну і гарячу воду. Це допоможе тобі розслабити м’язи.
  • Обери для занять відповідну приємну музику, яка налаштує тебе на потрібний робочий лад, а твоїм м’язам допоможе розслабитися.
  • Виконуючи вправи на підлозі, використовуй каремат або спеціальний килимок для фітнесу, покриття якого не ковзає, а тому зручно і безпечно дозволить виконувати фізичні вправи.
  • Перш ніж приступати безпосередньо до фізичних вправ, які допоможуть сісти на шпагат, обов’язково проведи розминку протягом 10-20 хвилин. Розминка допоможе тобі гарненько розігріти м’язи, підготувати суглоби і зв’язки до майбутнього навантаження, і самі заняття пройдуть набагато легше.

Як сісти на шпагат: розминка

Розминка включає кілька вправ. Це можуть бути пробіжка, стрибки на місці, вправи зі скакалкою, присідання, нахили, махи ногами тощо. Головне — підбадьоритися, прокинутися, якщо ти ще спала, розігріти тіло і піднятися духом.

Як сісти на шпагат: вправа № 1

Сядь на підлогу, розведи прямі ноги в сторони якомога ширше. По черзі нахиляйся до правої ноги, по центру і до лівої ноги, намагаючись максимально витягнутися, протягом 30-60 секунд.

Як сісти на шпагат: вправа № 2

Сядь на підлогу, витягни вперед складені разом ноги, потягни вперед носки. Намагайся по черзі дотягнутися руками до пальців ніг протягом 30-60 секунд.

Як сісти на шпагат: вправа № 3

Стань рівно, ноги разом. Нахилися вперед і вниз, намагаючись торкнутися руками ступень, при цьому ноги не згинай. Затримайся в цьому положенні протягом 30-60 секунд.

Як сісти на шпагат: вправа № 4

Стань однією ногою на коліно, кінчиками пальців рук обіприся об підлогу, а другу ногу витягни вперед. Затримайся в цьому положенні протягом 30-60 секунд. Потім поміняй ноги місцями.

Як сісти на шпагат: вправа № 5

Одну ногу потягни вперед, а іншу назад, спираючись об підлогу кінчиками пальців рук. Намагайся повільно і акуратно сісти на шпагат до стану дискомфорту. Затримайся в цьому положенні протягом 30-60 секунд. Потім поміняй ноги місцями.

А раніше вчені дали поради, коли і яким спортом варто займатися.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *