Як схуднути без дієт: 6 правил маєр-терапії

Що спільного у Наталії Могилевської та Ребел Уілсон? Вони їдять за правилами професора Маєра. Завдяки цьому першій вдається виглядати набагато молодшою за свої роки, а друга схудла на 35 кілограмів. При цьому ні Наталя, ні Ребел не морять себе голодом і не сидять на дієтах. Вони лише дотримуються правил маєр-терапії. 

Що таке маєр-терапія 

Німецький доктор Маєр займався лікуванням захворювань шлунково-кишкового тракту. В ході багаторічних спостережень за своїми пацієнтами він дійшов висновку, що наша система травлення потребує періодичного відпочинку та очищення. Прихильники маєр-терапії якийсь час не їдять таку важку для травлення їжу, як м’ясо, твердий сир. Крім того, вони очищаються за допомогою детокс-програми, яка включає пиття трав’яного чаю, мінеральної води й вісцерального масажу (це масаж органів черевної порожнини). 

Існують цілі санаторії та оздоровчі центри, що спеціалізуються на маєр-терапії. Але спробувати дотримуватись її правил можна і самостійно. Вони досить прості. Отже. 

За допомогою маєр-терапії можна схуднути без дієт  

Правило 1. Не їж, коли втомилася 

Якщо ти перебуваєш у стані «підніміть мені повіки», то не варто намагатися розворушити себе за допомогою їжі. Річ у тім, що твоя система травлення теж у такому разі втомлена. А це означає, що все, що ти з’їла,  буде дуже довго і погано перетравлюватися. Звідси з’явиться ще більша втома. Тому берись за ніж та вилку тільки тоді, коли добре відпочила.

Правило 2. Не їж, якщо не хочеться 

Нам з дитинства вбивали в голову правило про те, що треба завжди снідати, обідати та вечеряти в певний час. Доктор Маєр виступав проти їжі за розкладом. Він вважав, що їсти можна тільки тоді, коли ти відчула голод. Мовляв, саме тоді виділяється достатня кількість шлункового соку і їжа чудово перетравлюватиметься, а не лежатиме мертвим вантажем у твоєму шлунку. 

Правило 3. Жодних перекусів 

Саме перекуси доктор Маєр вважав однією з головних причин зайвої ваги. Перекушуючи, ми не помічаємо, як додаємо до свого раціону купу калорій. Своїм пацієнтам лікар призначав лише триразове харчування, за винятком тих, хто мав захворювання жовчних шляхів. Їм потрібне дробове п’ятиразове харчування. 

Важливо їсти повільно, щоб їжа краще засвоювалася © freepik.com

Правило 4. Добре все пережовуй 

На кожен шматочок їжі, на думку доктора Маєра, має припадати 30 жувальних рухів. Він рекомендував пережовувати їжу, доки вона не стане достатньо гладкою, щоб її було легко проковтнути. Завдяки цьому ми знову-таки допомагаємо своїй травній системі працювати, а значить, вона добре перетравлюватиме їжу. А чим краще вона перетравиться, тим більше корисних речовин ми з неї отримаємо. Крім того, завдяки такому підходу ти не з’їси зайвого. 

Із твердих овочів та фруктів доктор Маєр рекомендував готувати фреші та смузі © freepik.com

Правило 5. Не їж увечері сиру рослинну їжу 

Хочеться похрумтіти морквиною? Роби це у першій половині дня. Після 3-4 годин дня травна система виробляє менше ферментів, і будь-яка їжа гірше перетравлюється, тим більше тверда. Так що з’їдена ввечері морквина може довго нагадувати себе здуттям живота і метеоризмом. Якщо так хочеться побалувати себе ввечері вітамінами, краще зробити фреш або смузі. 

Для гарного травлення потрібно регулярно робити масаж живота © freepik.com

Правило 6. Роби двічі на день масаж живота 

Стисни обидві руки в кулаки й почни підіймати їх від зони сечового міхура до середини живота. Зроби щонайменше 20 разів, а краще 50.
Потім одним або двома кулаками роби кругові рухи за годинниковою стрілкою навколо пупка 30-50 разів. Потім розшир коло, проходячи руками по всій зоні від ребер до кульшових кісточок.
Цей масаж можна робити лежачи або стоячи, нанісши на шкіру трохи олії чи крему. Це чудова профілактика здуття живота та запорів.

Раніше ми писали про те, як правильно робити самообстеження грудей. 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *