Як швидше заснути: 10 правил, які працюють

© depositphotos.com

Для початку потрібно зрозуміти, чому ти не можеш заснути вчасно. Подумай — це тому, що ти дивишся детективні серіали і переживаєш за героїв, переглядаєш стрічку в Instagram, а може тому, що п’єш більше двох келихів вина щовечора? Якщо знайдеш причину, то зможеш швидше засипати і краще відпочивати вночі. І поради tochka.net тобі в допомогу!

Вимкни смартфон, ноутбук і телевізор

Так-так, доведеться пожертвувати звичними розвагами. Екрани випромінюють синє світло, яке сигналізує мозку: “Не спи! Саме час, щоб зайнятися чимось цікавим”. Якщо у тебе немає вибору (ти працюєш допізна), то спробуй встановитися програму, яка регулює температуру кольору на комп’ютері в залежності від часу доби. Наприклад, f.lux. Для смартфонів є Twilight на Android і Night Mode на iPhone. Вони також можуть допомогти, але не так добре, як кнопка “вимкнути”.

Попрацюй з диханням

Є класичне дихальна вправа, яка допомагає при безсонні — 4-7-8.Ії розробив Ендрю Вайл, доктор медицини з Гарварду і експерт з питань охорони здоров’я. Він вважає свій спосіб “натуральним транквілізатором для нервової системи”, який допомагає знизити напругу і заспокоїтися.

  • Видихни повітря через рот, намагаючись повністю звільнити легені. Шумно, зі свистом.
  • Закрий рот і вдихай повітря якомога глибше протягом 4 секунд.
  • Затамуй дихання на 7 секунд.
  • Шумно видихай через відкритий рот 8 секунд.
  • Повтори цикл чотири рази. Важливо робити вдохи спокійно, розмірено і тільки носом. Кінчик язика тримай на піднебінні. Якщо складно затримувати дихання, можеш прискорити рахунок на всіх етапах — наприклад, 3-6-7.

    © pinterest.com

    Спробуй приймати магній

    Немає ніяких наукових доказів, що магній покращує сон. Але це важливий мінерал для здоров’я в цілому, а ще він допомагає зняти м’язовий тонус. Запитай у свого терапевта, в якому форматі і дозах тобі можна приймати добавку перед сном, щоб краще розслаблятися.

    Намагайся не пити алкоголь перед сном

    Пара келихів пива або вина — це не так страшно. Але, на жаль, випивка перед сном тільки посилює безсоння. У міру того, як організм засвоює алкоголь, наша симпатична нервова система спрацьовує і змушує прокидатися посеред ночі або рано вранці. У крові повно кортизолу — гормону стресу, тому заснути неможливо.

    © pinterest.com

    Повністю затемнити спальню

    Помітно покращує сон видалення всіх джерел світла — миготливих кнопок на ноуті або вуличних ліхтарів. Щільні штори і маска для очей тобі в допомогу. Нагадуємо, що світло сигналізує організму — потрібно не спати.

    Послухай музику

    Якщо вірити дослідженню доктора наук Хуей-Лін Лай, то прослуховування музики перед сном покращує його.

    Експеримент показав, що учасники, які слухали заспокійливу мелодію 30-45 хвилин протягом трьох місяців, засипали швидше, відпочивали краще і прокидалися бадьорими. Найефективніша музика має темп від 60 до 80 ударів в хвилину — це приблизна частота нашого пульсу при засипанні.

    Можеш ще спробувати ASMR для засипання зі всякими цікавими звуками, але це задоволення на любителя.

    Спробуй ароматерапію

    Лаванда — це практично натуральне заспокійливе. Використовуй її в форматі масла, спрею, свічки, саше з квітками або лосьйону, щоб розслабитися. Більшість досліджень показали, що вдихання масла лаванди позитивно впливає на якість сну.

    Дотримуйся режиму сну

    Регулярний графік (навіть по вихідним) підтримує внутрішній годинник організму і допомагає нам легше прокидатися і засинати.

    Наше тіло дуже любить системи, а час сну і неспання підпорядковується циркадним ритмам. Це біологічні цикли різних процесів, які відбуваються протягом доби. На них впливають багато факторів, але найголовніші: час, світло і мелатонін. Наприклад, в 6 ранку у нас підскакує рівень кортизолу, щоб пробудити тіло. У 10 пік розумової активності, в 17 найкраще працює серцево-судинна система і м’язи. До 21 починає вироблятися мелатонін, тіло готується до сну, а до 22 сповільнюється травна система.

    Засинай і прокидайся кожен день в один і той же час, щоб не турбувати свій біологічний годинник.

    © pinterest.com

    Охолоди повітря і провітри кімнату

    Найкраще ми засипаємо в прохолодному приміщенні — при температурі 18-21 °C. Доктор Крістофер Вінтер, медичний директор Центру неврології і сну в Шарлоттсвілле (США), говорить, що температура тіла під час сну знижується, досягаючи найнижчої к 5 ранку. Тому нам найкомфортніше відпочивається при прохолодному повітрі.

    Не їж перед сном

    Ми вже говорили про циркадні ритми і про те, що травна система починає сповільнюватися до 22 вечора. Якщо ми їмо у цей час, то організм збуджується і це заважає нам увійти в більш глибокі фази сну. Якщо ти не можеш відмовитися від вечірнього перекусу, спробуй легкі продукти: горіхи, рибу, сік або ромашковий чай. Намагайся не їсти за три години до відбою, щоб перевірити, наскільки більш приємним і легким буде сон.

    А ще ми недавно писали про те, що таке хропіння і як його позбутися.

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *