Як рятуватися від літньої спеки: ТОП-6 дієвих способів

Як врятуватися від спеки © depositphotos.com

Пекуче сонце може плачевно позначитися на самопочутті, а кондиціонер, що полегшує стан — на оплаті електроенергії. Саме тому в спекотні сезони ми стикаємося з питанням, як врятуватися від літньої спеки без великих витрат, сліз єдинорога (якому напевно так само спекотно, як і нам) і абсурдних рад по типу «закинути кубик льоду в шорти».

Щоб цього літа тебе виручав не тільки одяг з натуральних тканин, tochka.net ділиться з тобою кращими способами, як врятуватися від спеки влітку. Спойлер: пора міняти постільну білизну і вносити зміни в повсякденні спортивні тренування.

Теплий душ замість холодного

Здавалося б, після впливу на тіло активних сонячних променів, ідея опинитися під холодним відсвіжувальним душем стає особливо привабливою. Однак, наш організм влаштований не так просто. Вся річ у тім, що різка зміна температури змушує тіло входити в режим «заощадження». Таким чином, після прохолодного душу замість того, щоб отримати полегшувальний прохолодний ефект на шкірі, тобі стане тільки спекотніше. В такому випадку оптимальна температура води — 20º і вище. Під таким душем можна і знизити температуру тіла, і не перешкоджати притоку крові до шкіри.

Як врятуватися від спеки: контрастний душ © depositphotos.com

Постільна білизна з охолоджувальним ефектом

Поки в магазинах ми все ще не натрапили на ліжко з вбудованим енергоощадним кондиціонером, задовольнятися можна більш реальними речами. Наприклад, це може бути постільна білизна з охолоджувальним ефектом. Суть таких наборів полягає в натуральному матеріалі постільних речей. Тоді як льон і ситець будуть просто вбирати вологу і не перешкоджати проникненню свіжого повітря, постільна білизна з атласних тканин і натурального шовку подарує шкіру приємним охолоджувальним ефектом.

Як врятуватися від спеки: постільна білизна з охолоджуючим ефектом © depositphotos.com

Літні види повсякденних спортивних тренувань

Біг вранці або ввечері безсумнівно покращує загальне самопочуття, рівень фізичної підготовки та навіть підвищує настрій. Але, навіть коли сонце ще не знаходиться в зеніті, влітку тренування просто неба стають тим ще випробуванням. Щоб активні ккал продовжували згорати, влітку можна звернути увагу на водні види спорту. Снорклінг, нібордінг, флайбордінг і інші сучасні розваги на воді зараз особливо популяризуються навіть в невеликих містах.

Сучасні водні види спорту © depositphotos.com

Ізолятивні штори у світлих відтінках

Помилково вважати, що, блокуючи сонячні промені, від літньої спеки допоможуть врятуватися штори та гардини темних відтінків. Насправді ж все рівно навпаки — вони поглинають тепло і сильніше нагріваються. Щоб цього уникнути влітку краще обирати світлі штори з натуральних тканин.

Як врятуватися від спеки: ізолюючі штори з натуральних тканин © depositphotos.com

Мокрий рушник для провітрювання кімнати

Один з найдієвіших способів якісно провітрити кімнату, про який знає навіть твоя бабуся, — повісити рушник біля відкритого вікна. Таке провітрювання дозволяє швидко охолодити кімнату, а якщо ще й створити ефект протягу, то про спеку ти й зовсім зможеш забути.

Як врятуватися від спеки за допомогою мокрого рушника © depositphotos.com

Нормалізований водний баланс

Підтримувати водний баланс в нормі важливо круглий рік. Однак влітку це питання стає більш актуальним. У спеку разом з потом з організму виходить значна кількість води (досягати може 1-1,5 л на годину), і якщо не відновлювати її втрати — можна отримати зневоднення. Пляшка води допоможе уникнути зайві проблеми.

Як врятуватися від спеки: пити достатню кількість води © depositphotos.com

Раніше ми писали про те, чому нежить може довго не проходити.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.