Як підготувати житло до холодної зими, якщо вдома малюк

Наближення зими ніколи особливо не радує, а в цьому році тим більше. Через війну в Україні можуть бути проблеми з опалюванням житла. Звичайно, треба бути оптимістом і сподіватися на найкраще. Але при цьому готуватися до найгіршого. Ми вже писали про те, як вибрати теплу ковдру.  А зараз хочемо розповісти, як підготувати свою оселю до холодної зими, якщо вдома є малюк. Ці поради дала педіатр та медична блогерка Валентина Плахута у своєму блозі в соцмережі.

Ми звикли до того, що взимку у наших квартирах настільки тепло, що можна навіть тримати вікно відчиненим. Температура повітря, як правило, рідко коли опускалася нижче 22 градусів. Зазвичай в українських квартирах було 24—25 градуси. При цьому відомий педіатр Євген Комаровський неодноразово говорив про те, що оптимальна температура середовища, де перебуває маленька дитина, це 18—22 градусів.

Валентина Плахута також вважає такий температурний режим ідеальним. Якщо ж температура повітря опуститься до 16 градусів, то це, на думку, експертки вже не ідеально, але нормально для дитини. При такій умові дитина не замерзне і не захворіє. Звісно, якщо вона відповідно буде вдягнена.

Як одягати дитину в холодній квартирі

Шапочка для немовляти, на думку Валентини Плахути, потрібно лише тоді, якщо температура повітря опустилася нижче 16 градусів. При цьому підійде звичайна шапочка зі щільного трикотажу. Не забуваємо, що у квартирі немає вітру, протягу, тому не потрібно вдягати такий головний убір на дитину, який би можна було вдягнути на вулицю.

Шапочка малюка потрібно, якщо температура повітря в квартирі знизилася до 16 градусів © freepik.com

Домашнє взуття та рукавички малюкам одягають за потребою.  Головне, щоб гумки на них не були тугими, попереджує лікарка. Адже вони можуть передавити тендітну шкіру малюка. Крім того, що це неприємно, так через це ручки та ніжки дитини можуть бути холодними, тому що порушиться кровообіг.

Між шарами одягу має бути простір для повітря, саме так зберігається тепло. Базовий шар одягу — бавовна, приємна на дотик і вільна по тілу, або термобілизна. Далі, залежно від температури, один або кілька шарів (фліс, трикотаж),   — пояснює лікарка.

Пам’ятай, що чим більше рухається дитинка, тим менше потрібно їй одягу. Адже під час руху вона зігрівається. Відповідно, на денний та нічний сон малюка потрібно вдягати тепліше.

Чим більше активно дитина грає, тим менше на ній має бути теплого одягу © freepik.com

Як облаштувати дитячу кімнату

Ліжечко Валентина Плахута радить ставити в найтепліше місце квартири. Ні в якому разі не біля вікна або зовнішньої стіни.

Для зимування варто обирати теплі фланелеві простирадла. Перед тим, як покласти дитинку в ліжечку, лікарка радить зігріти його за допомогою грілки. Її потрібно забрати до того, як покладете туди малюка, зауважує лікарка.

До речі, існують дитячі грілки-іграшки. Вони наповнені, наприклад, вишневими кісточками. Перед тим, як дати дитині, таку іграшку можна покласти в мікрохвильову пічку та «підігріти» там. Кісточки довго тримають тепло, тому, обійнявши таку іграшку, дитинка буде зігріватися.

Іграшка-грілка з вишневими кісточками всередині зігріє малюка  © pinterest.com

А от обігрівачами Валентина Плахута радить користуватися помірно і лише вдень. Вони пересушують повітря, тому потрібно ще час від часу включати зволожувач повітря. Інакше дитині буде важко дихати. На ніч не потрібно залишати включеним обігрівач, адже це електричний пристрій. Нагадуємо, що ні в якому разі на обігрівачах не можна сушити мокрі речі. Це може призвести не тільки до поламки пристрою, але й до пожежі.

Килими на стінах та підлозі, це пилозбірники, але, якщо є, нехай будуть. Вони допоможуть зберегти тепло в приміщенні, — радить лікарка.

Раніше ми писали про хвороби, які загострюються восени.

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *