Ячмінь на оці: причини, симптоми, лікування © depositphotos.com
Кожен з нас стикався з появою ячменю на оці. Це не тільки поява больових відчуттів в області очі, а й естетично неприємне захворювання помітне оточуючим.
При цьому майже ніхто особливо не розбирається, що таке ячмінь на оці, чому він виникає, чим може бути викликаний, і найголовніше – як правильно його лікувати.
Що таке ячмінь на оці?
Ячмінь – це гнійне запальне захворювання волосяної цибулини вії або сальної залози повіки. Збудник захворювання – стафілокок. Він проникає у волосяний мішечок або в сальну залозу, відбувається інфікування, після чого розвивається гнійне запалення.
- Як протікає хвороба
Ячмінь – ознака порушення захисних механізмів імунної системи і гіповітамінозу.
- Ячмінь може бути зовнішнім і внутрішнім
При зовнішньому ячмені відчувається локальний набряк і гіперемія шкіри, іноді можливий колючий біль, але найчастіше біль виникає при дотику до ячменю.
При внутрішньому ячмені почервоніння і набряк на внутрішній поверхні повіки можна помітити, якщо відтягнути нижню повіку вниз. Слід відзначити, що внутрішній ячмінь не такий помітний, але більш небезпечний. Існує ймовірність поширення запального процесу на всі оболонки очного яблука або навіть менінгіту.
Нерідко люди плутають ячмінь і халазіон. Халазіон – це кіста, а ячмінь – запалення. Різниця ця дуже суттєва. Халазіон виникає через хронічне запалення сальної залози хряща (при цьому відбувається закупорка її протоки).
Причини появи ячменю
Як бачите, багато факторів можуть викликати ячмінь на оці – причини захворювання досить різноманітні. Проаналізувавши, чому з’являється ячмінь на оці, можна дійти висновку, що залежно від причини появи ячменю лікар визначить, заразний він чи ні.
Симптоми ячменю на оці
Категорично забороняється видавлювати або проколювати гнійник самостійно, тому що це може тільки погіршити стан хворого і привести до більш серйозних захворювань, таких як сепсис, менінгіт, тромбоз печеристого синуса і флегмона очниці. Може виникнути ситуація, коли ячмінь під оком не загноїться, а просто пройде, зникне, не запалившись. Це цілком нормальне явище.
Ячмінь у дитини
Ячмінь на оці у дитини: причини, симптоми, лікування © depositphotos.com
Ячмінь на оці у дитини – залежно від темпераменту малятка може бути просто катастрофічним явищем для всієї родини. Іноді дуже важливо зуміти спокійно пояснити малюкові, що відбувається з його оком і чому він відчуває незвичний дискомфорт. Причому так, щоб не налякати дитину і заручитися його згодою на лікування. Захворювання також починається з припухлої повіки, подальшого її почервоніння і збільшення запалення. Весь цей болючий процес відбувається, як правило, навколо вії. Через сильний набряк повіка дитини починає сіпатися, може виникнути звуження очної щілини. За відсутності належного та своєчасного лікування око малюка може зовсім не розплющуватися.
У дітей можливий стан, коли головні болі є супутниками цієї інфекційної хвороби. Іноді виникають такі порушення імунітету, що ячмінь з’являється на обох очах дитини одночасно.
Приблизно на 3-4 день ячмінь на повіці остаточно запалюється і з нього починає виділятися гній. У цей момент у батьків виникає питання, чи можна видавлювати ячмінь. Гнійник так само, як і в дорослих, категорично забороняється розкривати і видавлювати, а особливо випадково і брудними руками. При видавлюванні гною виникає небезпека серйозних ускладнень, абсцесу повіки, менінгіту та інших важких захворювань.
Дуже важливо, щоб батьки стежили за дитиною під час цього неприємного процесу і не допускали, щоб малюк тер руками очі. Ячмінь заразний, і інфекція може вразити іншу ділянку ока. Виникне ще один ячмінь, і всі процедури лікування доведеться повторювати.
Всі адекватні батьки переживають, виявивши у своєї дитини ячмінь на оці, але що робити і як вилікувати ячмінь, мало хто знає. Запорукою успішного і швидкого одужання є насамперед своєчасний початок лікування. При виникненні перших болючих симптомів необхідно показати дитину лікарю. Сучасна фармакологія допоможе впоратися, якщо у вас ячмінь на оці: лікування медичними препаратами швидко зніме симптоми і прискорить одужання. Найчастіше лікар виписує для внутрішнього вживання сульфаніламіди, які служать безпосередньо для лікування інфекції. Залежно від віку дитини підбираються пропорції прийому цих лікарських препаратів.
Ячмінь у дитини можна вилікувати медикаментами, призначеними для зовнішнього застосування. Спробуйте використовувати очні краплі Альбуцид (важливо порадитися з лікарем!).
Внутрішній ячмінь у дитини може бути небезпечний. Він розміщується на внутрішній стороні повіки, і в більшості подібних випадків лікування ячменю у дітей вимагає втручання лікаря. Терапевт направить вас до хірурга, якщо виявить внутрішній ячмінь на оці: лікування полягає в розтині і обробці гнійника в стерильних умовах. Хірургічне втручання може знадобитися і при запущеній формі зовнішнього ячменю.
Лікування ячменя
Ячмінь на оці: причини, симптоми, лікування © depositphotos.com
Ячмінь естетично дуже неприємне захворювання, тому багато людей, а особливо дівчата, дуже переживають з приводу ячменю і намагаються позбавитися його якомога швидше. Це і зрозуміло: обличчя і очі неможливо закрити від цікавих знайомих, а працювати і вчитися якось треба. На щастя, вибір засобів від ячменю досить широкий.
Лікування ячменю народними засобами
Народні засоби від ячменю на оці використовують рослини з протизапальною, протимікробною, ранозагоювальною дією. Наприклад, подорожник. Для лікування ячменю народними методами використовують примочки.
Народний рецепт №1
Для примочок можна зробити настій: 3 столові ложки трави подорожника залити склянкою окропу. Укутати, настояти, процідити.
Народний рецепт №2
Візьми 1 столову ложку квіток календули залийте склянкою окропу. Заваріть, настоюйте протягом 30 хвилин.
Народний рецепт №3
Використовують сік з алое: відіжміть сік з листка алое, розбав водою в співвідношенні 1:10 і роби примочки 3 рази на день.
Зверни, будь ласка, увагу на те, що тепло можна прикладати на ранніх стадіях хвороби.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО робити це потім – таке “лікування” при гнійному процесі може призвести до тяжких ускладнень.
Профілактика ячменя
Пий вітаміни груп A, B, C.
Дотримуйся дієти: вживай тільки сирі фрукти і овочі, трав’яні чаї, йогурт, фруктові соки і мінеральну воду протягом тижня. Лікарі-натуропати вважають, що при періодичному дотриманні цієї дієти зміцнюється імунітет і, як наслідок, пропадає загроза появи ячменю.
Як ти і сама знаєш, шкіра навколо очей дуже чутлива і їй треба завжди приділяти особливу увагу, щоб не нашкодити. Тому можеш звернути свою увагу на рецепти приготування патчів під очі проти темних кіл.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
- Як позбутися від синців під очима за 15 хвилин
- Побережи свої очі: як правильно вибрати сонцезахисні окуляри
Джерело: lady.tochka.net