Хропіння у жінок © depositphotos.com
Виявляється, існує не тільки вічно дратівливий чоловічий храп, а й жіночий, який виникає з різних причин. Якщо ти несподівано потрапила в цю категорію людей – не поспішай впадати у відчай. Як позбавитися від хропіння жінкам – читай в статті tochka.net.
Причини хропіння у жінок
У більшій частині жінок, які раптом почали хропіти ночами, це відбувається через клімакс і менопаузу. Цей період приблизно припадає на 45-50 років.
Хропіння у жінок © depositphotos.com
Що лежить в основі цих процесів? Справа в тому, що після 40 років в організмі жінки порушується баланс між жіночими та чоловічими гормонами. Жіночі статеві гормони перестають вироблятися так активно, що призводить до відносного збільшення кількості чоловічих. Така зміна впливає на весь організм в цілому, наприклад, знижується тонус мускулатури верхніх дихальних шляхів. Це призводить до того, що виникає хропіння – в момент вібрації м’яких тканин гортані та глотки. У зв’язку з цим важко говорити, що жінки хропуть набагато рідше за чоловіків. Насправді різниця є лише в тембрі хропіння.
Є й інші причини жіночого хропіння уві сні:
- зайві кілограми, які теж часто приходять з віком;
- ендокринні захворювання, як наприклад цукровий діабет і порушення функції щитовидної залози – гіпотиреоз;
- анатомічні особливості верхніх дихальних шляхів, що звужують їх просвіт (такими можна вважати носові поліпи, викривлення перегородки, збільшення мигдаликів і т.д.);
- надмірне вживання снодійних препаратів і заспокійливих лікарських засобів;
- зловживання алкоголем, куріння.
Лікування хропіння у жінок
Лікування хропіння буде залежати від причини цієї неприємної проблеми, а значить, кожній людині підбирається індивідуальний спосіб лікування. При цьому варто відзначити, що універсальних ліків, які позбавлять тебе від недуги на 100%, не існує.
- Звичайно, найкращим і свідомим рішенням буде піти до лікаря. Але якщо ти з яких-небудь причин не маєш можливості звернутися до фахівців, спробуй деякі безпечні народні методи.
Хропіння у жінок © depositphotos.com
- Одним з найефективніших вважається закапування в ніс обліпихової олії перед сном і прийом тонізуючих трав (жень-шень, елеутерокок).
- Якщо хропіння з’явилося через ожиріння, то, звичайно, працювати потрібно в першу чергу над позбавленням від зайвої ваги. Зробити це можна за допомогою легких дієт в супроводі з обов’язковим фізичним навантаженням. Навіть піші прогулянки на великі відстані і організм приведуть в тонус, і від кілограмів позбавлять. Пізніше їх можна замінити на біг.
- Іноді прибрати хропіння допомагає певна поза під час сну. Найчастіше недуга проявляється при засипанні на спині і на низькій подушці. Тоді ти можеш перевернутися на бік і підняти узголів’я ліжка, підклавши під шию маленьку подушку. Сон на животі теж позбавляє від хропіння, але таке положення не вважається здоровим.
- Деякі “експерти” рекомендують пришити на спину кишеньку і покласти туди твердий предмет. Ти, нібито будеш вимушено спати на боці і не зможеш перевернутися на спину. Однак насправді ти будеш постійно прокидатися, а мозок і зовсім не зможе перезавантажитися, як слід. Такий «відпочинок» загрожує перевтомою, безсонням і всіма витікаючими наслідками.
- У випадках, коли хропе людей унаслідок хронічних захворювань дихальних шляхів, найбільш правильним рішенням знову ж буде звернутися до отоларинголога.
Хропіння в зв’язку з серцево-судинними хворобами теж повинен лікувати тільки лікар!
Хропіння у жінок © depositphotos.com
Як уникнути хропіння
Набагато легше не лікувати вже виникле хропіння, а попередити його. Напевно, найлегше скористатися різними пристосуваннями як браслет зі струмом (так, в аптеках є і таке), але набагато здоровіше буде просто стежити за собою.
- не вживай спиртні напої у великому обсязі, відмовся від куріння;
- своєчасно лікуй недуги, пов’язані з дихальними каналами;
- частіше готуй здорову їжу;
- привчай організм до фізичного навантаження.
Зміни в зв’язку з клімаксом таким чином ти не переможеш, однак відтягнути їх на досить тривалий час – в змозі. А якщо тобі ще немає 40, повір: коли настане – скажеш собі “дякую”.
Раніше ми писали про те, чому вейп шкідливий для здоров’я. Читай про це тут.
Джерело: lady.tochka.net