Хропіння у жінок: причини й лікування в домашніх умовах

Хропіння у жінок © depositphotos.com

Виявляється, існує не тільки вічно дратівливий чоловічий храп, а й жіночий, який виникає з різних причин. Якщо ти несподівано потрапила в цю категорію людей – не поспішай впадати у відчай. Як позбавитися від хропіння жінкам – читай в статті tochka.net.

Причини хропіння у жінок

У більшій частині жінок, які раптом почали хропіти ночами, це відбувається через клімакс і менопаузу. Цей період приблизно припадає на 45-50 років.

Хропіння у жінок © depositphotos.com

Що лежить в основі цих процесів? Справа в тому, що після 40 років в організмі жінки порушується баланс між жіночими та чоловічими гормонами. Жіночі статеві гормони перестають вироблятися так активно, що призводить до відносного збільшення кількості чоловічих. Така зміна впливає на весь організм в цілому, наприклад, знижується тонус мускулатури верхніх дихальних шляхів. Це призводить до того, що виникає хропіння — в момент вібрації м’яких тканин гортані та глотки. У зв’язку з цим важко говорити, що жінки хропуть набагато рідше за чоловіків. Насправді різниця є лише в тембрі хропіння.

Є й інші причини жіночого хропіння уві сні:

 • зайві кілограми, які теж часто приходять з віком;
 • ендокринні захворювання, як наприклад цукровий діабет і порушення функції щитовидної залози – гіпотиреоз;
 • анатомічні особливості верхніх дихальних шляхів, що звужують їх просвіт (такими можна вважати носові поліпи, викривлення перегородки, збільшення мигдаликів і т.д.);
 • надмірне вживання снодійних препаратів і заспокійливих лікарських засобів;
 • зловживання алкоголем, куріння.

Лікування хропіння у жінок

Лікування хропіння буде залежати від причини цієї неприємної проблеми, а значить, кожній людині підбирається індивідуальний спосіб лікування. При цьому варто відзначити, що універсальних ліків, які позбавлять тебе від недуги на 100%, не існує. 

 • Звичайно, найкращим і свідомим рішенням буде піти до лікаря. Але якщо ти з яких-небудь причин не маєш можливості звернутися до фахівців, спробуй деякі безпечні народні методи. 

  Хропіння у жінок © depositphotos.com

 • Одним з найефективніших вважається закапування в ніс обліпихової олії перед сном і прийом тонізуючих трав (жень-шень, елеутерокок).
 • Якщо хропіння з’явилося через ожиріння, то, звичайно, працювати потрібно в першу чергу над позбавленням від зайвої ваги. Зробити це можна за допомогою легких дієт в супроводі з обов’язковим фізичним навантаженням. Навіть піші прогулянки на великі відстані і організм приведуть в тонус, і від кілограмів позбавлять. Пізніше їх можна замінити на біг.
 • Іноді прибрати хропіння допомагає певна поза під час сну. Найчастіше недуга проявляється при засипанні на спині і на низькій подушці. Тоді ти можеш перевернутися на бік і підняти узголів’я ліжка, підклавши під шию маленьку подушку. Сон на животі теж позбавляє від хропіння, але таке положення не вважається здоровим.
 • Деякі «експерти» рекомендують пришити на спину кишеньку і покласти туди твердий предмет. Ти, нібито будеш вимушено спати на боці і не зможеш перевернутися на спину. Однак насправді ти будеш постійно прокидатися, а мозок і зовсім не зможе перезавантажитися, як слід. Такий «відпочинок» загрожує перевтомою, безсонням і всіма витікаючими наслідками.
 • У випадках, коли хропе людей унаслідок хронічних захворювань дихальних шляхів, найбільш правильним рішенням знову ж буде звернутися до отоларинголога.

Хропіння в зв’язку з серцево-судинними хворобами теж повинен лікувати тільки лікар!

Хропіння у жінок © depositphotos.com

Як уникнути хропіння

Набагато легше не лікувати вже виникле хропіння, а попередити його. Напевно, найлегше скористатися різними пристосуваннями як браслет зі струмом (так, в аптеках є і таке), але набагато здоровіше буде просто стежити за собою.

 • не вживай спиртні напої у великому обсязі, відмовся від куріння;
 • своєчасно лікуй недуги, пов’язані з дихальними каналами;
 • частіше готуй здорову їжу;
 • привчай організм до фізичного навантаження.

Зміни в зв’язку з клімаксом таким чином ти не переможеш, однак відтягнути їх на досить тривалий час – в змозі. А якщо тобі ще немає 40, повір: коли настане – скажеш собі «дякую».

Раніше ми писали про те, чому вейп шкідливий для здоров’я. Читай про це тут.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.