Хочеш бути здоровою? Спи в позі ембріона!

Як і основні правила хорошого сну. Утім, повторення – мати навчання.

 

Основні правила якісного сну такі:

– спимо не менше 7-8 годин на добу,

– ліжко має бути в міру твердим,

– подушка – невисокою,

– температура в кімнаті – 18-20 С,

украй небажаний перегляд перед сном фільмів жахів, особливо людям із підвищеною нервовою збудливістю,

– добре було б випити перед сном склянку теплого молока з медом – заспокоює,

– спати треба в правильній позі.

На останньому пункті зупинимося детальніше. Отже, які пози існують?

Поза ембріона. Людина спить на боці, ноги та руки зігнуті, голова трохи нахилена. Це – найкраща поза для сну! Адже недарма природа саме в такому положенні тримає малюка в утробі матері. У такій позі тіло відпочиває: усі його суглоби повністю розслаблені, усунутий прогин попереку, зафіксовані природні вигини грудного та шийного відділів хребта. Трахея й грудна клітка не відчувають жодного тиску, завдяки чому людина дихає глибоко та рівно.

Поза солдатика. Людина лежить на спині, руки та ноги витягнуті як за командою «струнко!». На перший погляд, поза цілком природна, вільна. Але в неї є ціла низка недоліків: по-перше, величезного значення набуває якість матраца.  Якщо він м’який, то в ділянці попереку з’явиться прогин, що може спричинити болісні відчуття. Крім того, така поза нерідко провокує храп.

Деякі вчені стверджують, що положення тіла людини під час сну значно мірою визначається її психологічними якостями. І переконати людину не спати в якийсь шкідливій позі надзвичайно складно. Ми можемо погоджуватися з усіма аргументами, залізно вирішувати спати лише в позі ембріона, але щойно свідомість відключається, тіло саме займає звично-шкідливу позу.

Якщо ти належиш до таких людей і, прокинувшись, знаходиш себе в позі «струнко!» – обдури сама себе. Поклади під коліна подушку. У такий спосіб ти розвантажиш нижній відділ хребта. А що може бути важливіше, ніж здоров’я нашого «стовпа життя»?

Поза вільного падіння. Тіло – на животі, голова повернена набік, руки – на подушці. Ти спиш саме так? Обережно: можуть постраждати шийні хребці. Адже голова повернена максимально убік, і вранці шия може затікати або хрустіти. Згодом така поза може принести й більш серйозні проблеми: наприклад, скривлення шийних хребців. А слідом за цим – порушення в роботі внутрішніх органів. Імовірність ускладнень підвищується у випадку, якщо ти звикла спати на високій подушці: до вигину убік додається ще й неприродний вигин догори. Прибери подушку!

Поза «морська зірка». Людина лежить на спині, руки та ноги широко розкинуті в різні сторони. Поза на зразок «солдатика» й загрожує тими ж ускладненнями.

Крім суто фізіологічного значення, така поза має й психологічне підґрунтя: психологи стверджують, що прагнення широко, майже хаотично розкинути руки та ноги, притаманне людям, які переживають сильне внутрішнє напруження. Таким чином тіло позбувається того, що його сковує наяву. Після того, як період напруженості мине, тіло може вибрати іншу, більш корисну позу для сну. А поки що спробуй пом’якшити можливий негатив, поклавши  подушку під ноги.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *