Герпес активізується з приходом холодів! Будь обережна!

У перекладі з грецької слово «herpo» означає «повзучий». Дуже точне ім’я для такого противного захворювання як герпес, правда? То звідки ж герпес береться, і що з ним робити?

Як відбувається зараження герпесом

Зараження вірусом простого (ротового) герпесу зазвичай відбувається у віці до 4 років через слину при прямому контакті з братами, сестрами, іншими дітьми, батьками.

Вісім із десяти осіб інфікуються вірусом простого герпесу до 15 років, але менше ніж у половини інфікованих коли-небудь з’являються пухирці на губах. Процес інфікування герпесом протікає безсимптомно. Після зараження герпес переходить у приховану (дрімаючу) фазу. «Розбудити» його можуть різні чинники: сонячні опіки, застуда, емоційний стрес, менструація.

Якщо герпес все-таки «прокидається». Перша стадія захворювання – печіння

На першій стадії хвороби людина відчуває пощипування й печіння в області майбутнього виникнення водянистого пухирця. Цей період – найбільш вдячний для лікування герпесу. Якщо в цей час почати змащувати болюче місце фармацевтичними антивірусними мазями чи лікувати будь-яким народним засобом – цілком імовірно, що виразка усохне, й герпес не заподіє тобі великої шкоди.

Друга стадія захворювання на герпес – пухирці

Друга стадія (запалення), характеризується появою на шкірі маленького пухирця, наповненого рідиною, що поступово мутнішає. Місце появи пухирця майже завжди дуже болісне. Він доволі швидко лопається, виділяючи величезну кількість вірусних частинок.

У цей час хворий дуже заразний як для оточуючих, так і для самого себе!

Будь вкрай уважна: якщо ти щойно торкалася виразки, не потягнися випадково рукою до носа або ока. Вірус з готовністю прийме твою «допомогу», і тобі доведеться лікувати вже не одне, а кілька болючих місць.

Особливо бережи очі – вірус герпесу викликає запалення рогівки. Дуже небезпечний у цей час для здорового партнера оральний секс.

Третя стадія захворювання на герпес – виразки

Третя стадія – поява виразки. У цей час больові відчуття змінюють характер: печіння й поколювання поступаються місцем «звичайним» відчуттям – біль як від ранки. Це заключна стадія, залишається лише дочекатися, доки все це загоїться, у міру сил допомагаючи організму.

Як уберегтися від герпесу

Якщо ти потрапила до тієї п’ятої частини населення земної кулі, якій вдалося не заразитися вірусом герпесу в дитинстві, стережися й далі, дотримуючись правил гігієни.

Якщо ж хоча б раз у житті тобі довелося маскувати герпесні виразки, знай: вірус навряд чи пішов з твого організму. Твоя найперша зброя проти герпесу – особистий імунітет. Зміцнюй його загальновідомими способами: правильним харчуванням і режимом дня, загартовуванням, полівітамінними засобами.

Народні рецепти проти герпесу

Спиртова настоянка прополісу
ефективно бореться як із зовнішніми проявами захворювання, так і з самим вірусом.

100 г прополісу подрібнити, залити 500 мл 96-градусного спирту й залишити на кілька днів для розчинення. Не забувай 3-4 рази на день збовтувати його. Коли прополіс повністю розчиниться, відфільтрувати розчин і вживати по 20-30 крапель 3-4 рази на день з теплим молоком або теплою водою.

Цю ж настоянку, але трохи розведену теплою водою (для зниження спиртового градусу) слід застосовувати як примочку на уражене герпесом місце.

Як профілактичний і лікувальний засіб можна використовувати настоянку кореня стягникрову лікарського, калгану, бруньок чорної тополі та берези.

Всі настоянки готуються за одним рецептом: потрібно взяти 100 г рослини, залити 500 мл 40-градусного спирту, настоювати 10-15 днів. Пити як профілактичний і лікувальний засіб по 1 столовій ложці щодня.

Добре допомагають і примочки з цих настоянок.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *