Досить терпіти: кращі вправи від болю в спині і шиї

Ці вправи допоможуть забути про болі у спині ті шиї © depositphotos

За часів тотальної діджіталізаціі практично весь свій час ми проводимо в гаджетах — комп’ютерах, ноутбуках, смартфонах. І робимо ми це переважно сидячи. А якщо ще й додати пандемію коронавируса, яка внесла свої корективи, то ми проводимо свій час в гаджетах навіть не сидячи, а напівлежачи.

Завдяки всім цим факторам, у нас з’являються вірні супутники життя — болі в спині і шиї. Адже сидячий малорухомий спосіб життя має на увазі те, що ми мало приділяємо часу своєї поставі. Якщо вчасно не приділити увагу питанню болю в спині, то це може відбитися негативними наслідками на здоров’я. tochka.net підготувала вкрай корисну інформацію, що ж робити при болях в спині і шиї.

Чому важливо вживати заходи, якщо у тебе болить спина

По-перше, біль в спині може бути маячком, про початок сколіозу, з яким краще не жартувати. По-друге, крім дискомфорту у вигляді болю, до якого, найімовірніше ти вже навіть і звикла, проблеми зі спиною і шиєю позначаються на загальному самопочутті. Через відкладення солей, защемлення нервів в шийно-комірцевої зоні порушується циркуляція крові. Це все загрожує відчуттями хронічної втоми і запаморочення. Більш того, проблеми зі спиною моментально відображаються на обличчі у вигляді набряклості.

В основному, коли стикаєшся з цією проблемою, чуєш таку рекомендацію — “Менше проводь часу за комп’ютером”. Але як це взагалі можливо, якщо весь сучасний світ зав’язаний на гаджетах і практично вся робота проходить в онлайн режимі.

Ми не будемо пропонувати тобі змінити роботу. Ми запропонуємо тобі дійсно працюючі методи, які допоможуть тобі впорається з болем у шиї і спині.

Вправи для здорової спини і шиї

Про користь спорту написано мільйон статей. І мова зараз не піде про якісь спортивні досягнення. Мова пройде про банальну розминку. А якщо ти будеш робити зарядку регулярно, то про болі в спині й не згадаєш.

  • Кішка

  • Кішка © depositphotos

    Встань на карачки так, щоб кисті рук розташовувалися під плечима, а коліна — під стегнами. Вигни спину вгору, притискаючи підборіддя до грудей, після повернися у вихідне положення. Повтори 10 разів.

  • Сідничні місток

  • Сідничний місток © depositphotos

    Ляж на тверду поверхню, зігнувши ноги в колінах. Підніми таз, спираючись на плечі і потилицю. Побудь в цьому положенні 10 секунд і повільно опустися вниз. Повтори 10 разів.

  • Човник

  • Човник © depositphotos

    Перевернися на живіт і витягни руки вздовж тіла долонями вгору. Підніми одночасно плечі і ноги, руками тягнися вперед. Збережи це положення на 10 секунд, а потім розслабся і опустися на підлогу. Повтори 10 разів.

  • Розтяжка м’язів спини

  • Розтяжка спини © depositphotos

    Ляж на спину. Зігни ліву ногу в коліні, притягнувши її руками до грудей. Замри на 10 секунд, а потім повтори те ж саме з правою ногою. Потім притягну до грудей обидві ноги і замри на 10 секунд. Повтори 5 разів.

  • Розтяжка сидячи

  • Розтяжка сидячи © depositphotos

    Сядь на стілець зі спинкою, візьмися обома руками за спинку і повільно нахилися якнайнижче вперед. Після повернися у вихідне положення. Повтори 10 разів. Цю вправу можна виконувати навіть в офісі.

  • Повороти і нахили голови

  • Нахили голови © depositphotos

    Сядь або встань прямо. Повільно повертай шию зліва направо і справа наліво, фіксуючи на кілька секунд на кожному повороті. Повтори 10 разів і переходь до нахилів. Повільно і акуратно нахиляй голову поперемінно до лівого і до правого плеча.

  • Півколо головою

  • півколо головою © depositphotos

    Цю вправу важливо виконувати плавно. Опусти підборіддя до правого плеча. Не піднімаючи голови, повільно переведи його до лівого плеча, наче креслиш півколо підборіддям на груди. Повтори в іншу сторону. Не закидати голову в крайніх точках — це дає зайве навантаження на шийний відділ хребта.

  • Поза дитини

  • Баласана © depositphotos

    Поза дитини, або ж Баласана — йогівська асана. Ця найпростіша у виконанні асана чудово розслабить м’язи спини і шиї. Включи цю позу в свої щоденних ритуали по догляду за собою і через деякий час ти реально відчуєш, як твій фізичний і моральний стан покращилися.

  • Місток на фітболі

  • Мостик на фітболі © depositphotos

    Дуже добре знімає болі в спині і розтягує м’язи така проста вправа як місток. Але далеко не всі його можуть повторити самостійно. А ось за допомогою фітболу ти зможеш зробити це без особливої ​​фізичної підготовки.

    Сядь рівно на фітбол, витягни руки перед собою і плавно переміщай тулуб вперед, опираючись на м’яч і дозволяючи йому перекочуватися по твоїй спині.

    Коли ти відводиш руки назад і за голову, можна посунути ноги вперед, щоб м’яч продовжував перекочуватися по спині.

    Перекочувати назад до тих пір, поки твої руки не виявляться на підлозі, руки при цьому повинні бути злегка зігнуті. Затримайся в положенні містка на 5 секунд, закінчуючи вправу видихом.

    Щоб вийти з розтяжки, зігни ноги в колінах, щоб сформувався прямий кут між стегнами і підлогою, підніми голову від м’яча, а потім поверніться у вихідне положення.

    Займаючись на фітболе, ти не тільки позбудешся від болю в спині, але й поліпшиш координацію рухів і станеш більш гнучкою.

    Додаткові девайси, які допоможуть впорається з болем в спині

  • Коректор постави

  • Коректор постави © depositphotos

    Так, ці нехитрі штуки дійсно працюють. Носи його від тридцяти хвилин до години в день, бажано в першій половині дня — щоб відучити себе від звички сутулитися. Такий девайс можна придбати в будь-якій аптеці. При покупці коректора постави важливо враховувати свої розміри а також звертати увагу на матеріал. Коректор постави абсолютно не помітний під одягом, твоя спина стане ідеально рівною, а болю в спині підуть.

  • Масаж

  • Навіть якщо немає часу або коштів на відвідування професійного масажиста, то це не привід відмовлятися від масажу. Сучасний ринок пропонує величезний асортимент масажерів, які допоможуть вирішити питання з болем в спині. А помасажувати шию ти можеш і самостійно. Головне і основне правило в масажі — не чіпати зону самого хребта.

    • Роликовий дерев’яний масажер

    Дерев’яні масажери © depositphotos

    Ці девайси продаються де завгодно. А в кінці робочого дня допоможуть тобі зняти напругу з області шиї, плечей і спини. Найкраще їм користуватися після душа, коли твоя шкіра розпарена і розслаблена. Головна умова — не застосовуй силу. Рухи повинні бути плавними і легкими.

    • Інфрачервоний масажер

    Інфрачервоний масажер © depositphotos

    Ще одне диво-винахід людства для тих у кого болить спина і немає часу ні на що. Масажер має спеціальну конструкцію, яка дозволяє опрацювати всю задню поверхню спини. Працює від мережі. Має 3 види насадок. Простий у використанні і дійсно, при регулярному застосуванні, усуває стандартний набір больових відчуттів спини і шиї, які бувають після продуктивного робочого дня за комп’ютером.

    • Ручний самомасаж

    Так-так, своїми власними ручками ти можеш плавними рухами помасажувати собі шию і плечі протягом п’яти хвилин, щоб зняти напругу з шиї і плечей, яке накопичилося за день.

    Все ще скаржишся що у тебе болить спина і шия? А ти просто візьми і протягом тижня регулярно виконуй хоча б один із запропонованих тобі пунктів. Сперечаємося, вони працюють? 🙂

    Нещодавно ми робили підбірку антиподарунків на восьме березня.

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *