Дієта на овочах і фруктах: плюси, мінуси, думка дієтолога

Дієта на овочах та фруктах © Depositphotos

Настало літо – час овочів і фруктів з грядки. Багато українок через закриті спортзали навесні не встигли привести себе в форму, тому всерйоз розглядають дієту на овочах і фруктах, як один з варіантів, щоб схуднути. Ми зважилися розібратися в плюсах і мінусах дієти на овочах і фруктах, а також як не нашкодити своєму організму в гонитві за стрункою фігурою.

Дієта на овочах і фруктах: плюси

Дієта на овочах і фруктах має низку позитивних сторін – від можливості легко розпрощатися з парою зайвих кг за тиждень, до відносного легкого її дотримання в жарку пору року. Отже, які ж основні плюси дієти на овочах і фруктах:

  • Дієта на овочах і фруктах досить доступна, адже в сезон овочі та фрукти коштують недорого. Також ця дієта не передбачає вживання якихось особливих продуктів або напоїв.
  • Влітку дієта на овочах і фруктах легко переноситься. Адже в спеку складно змусити себе їсти смажені або копчені продукти, а овочі і фрукти досить легко засвоюються.
  • Дієта на овочах і фруктах насичує великим кількість вітамінів і клітковини.
  • Ця дієта є очисною, вона допомагає позбутися від набряків. Страви з овочів і фруктів не навантажують шлунок і інші травні органи.
  • За допомогою дієти на овочах і фруктах за тиждень можна скинути близько 3-4 кг.

Дієта на овочах та фруктах © Depositphotos

Дієта на овочах і фруктах: думка дієтолога

Незважаючи на гадану легкість і безпеку дієта на овочах і фруктах має низку серйозних мінусів. Чого варто остерігатися під час дієти на овочах і фруктах і як зробити її більш щадить для організму, ми запитали у дієтолога Інни Григоренко.

Інна Григоренко
дієтолог

погляд експерта

Раціон з овочів і фруктів не може забезпечити організм всіма необхідними поживними речовинами, зокрема, достатньою кількістю білка і жирів, багатьох вітамінів. Поїдання великої кількості фруктів призведе до надмірного споживання глюкози і фруктози, що може негативно відбитися і на здоров’ї печінки, і на обміні вуглеводів. При тривалому харчуванні тільки овочами і фруктами можливе порушення функцій організму і навіть розвиток захворювань. Для схуднення такий раціон також не підходить. Він не збалансований. Обмеживши себе в білковій їжі можна втратити вагу, але це буде, перш за все, втрата білкової маси тіла – м’язів і сполучної тканини шкіри. А кількість жирових відкладень в печінці буде наростати, що з часом може призвести до порушень її функцій і до розвитку хвороб. Набагато корисніше для здоров’я споживання різних продуктів рослинного походження, в тому числі, злаків, бобових, насіння і горіхів. Таке харчування визнано фахівцями в усьому світі достатнім і корисним. Тільки потрібно стежити за рівнем заліза і вітаміну В12, щоб уникнути їх дефіциту.

За словами дієтолога Григоренко, щоб схуднути, потрібно вживати менше енергії, ніж витрачаєш, але не настільки мало, щоб організм не почав її “заощаджувати”. Також слід уникати відчуттів сильного голоду, а то виникне бажання “наїсти” згаяне.

Інна Григоренко
дієтолог

погляд експерта

Харчування має бути різноманітним і збалансованим, з достатньою кількістю білка, цільнозернових злаків, великою кількістю сирих і приготовлених овочів (за винятком картоплі), помірною кількістю фруктів, ягід, які краще споживати після їжі. Чим простіше будуть приготовлені страви, тим краще. Потрібно відмовитися від цукру і солодощів, цукерок, алкоголю, виробів з білого борошна, різних ковбас, напівфабрикатів, склад яких невідомий. Віддавати перевагу продуктам, які вирощені в органічних умовах. Уникати вживання смаженої на жирі їжі. Не їсти молочні продукти ввечері. Харчуватися краще 3 рази в день, але іноді можна дозволити собі перекуси. Це загальні правила, але для кожної людини може знадобитися індивідуальний підхід.

Дієтолог Григоренко також нагадує, для того, щоб схуднути потрібно не тільки поміняти своє харчування, але і спосіб життя, збільшити фізичні навантаження, нормалізувати сон і т.д.

Дієта на овочах і фруктах: приблизне меню

Медики і дієтологи при дотриманні дієти на овочах і фруктах також рекомендують вживати молочні продукти, щоб знизити негативний вплив на організм. Харчування в день може складатися з чотирьох прийомів їжі: сніданок, обід, полуденок і вечерю.

  • Сніданок: сир, зелень, томат. Кава з вершками без цукру.
  • Обід: суп з капусти, селери, болгарського перцю і моркви.
  • Полудень: салат з помідорів і огірків із зеленню.
  • Вечеря: запіканка з брокколі, цвітної капусти, цибулі та помідорів.

Порада: для складання меню на дієті звернися до дієтолога, тобі зможуть підібрати персональне харчування з урахуванням всіх особливостей твого організму.

Раніше ми розповідали про шкоду перекусів.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *