Дефіцит йоду призводить до зниження IQ на 10–15 пунктів

У 2002 – 2003 роках Міністерство охорони здоров’я разом з Академією медичних наук провело дослідження, що засвідчило наявність йододефіциту на території всієї України. За минулі роки ситуація кардинально не змінилася: сьогодні дефіцит йоду відчувають майже 70% усього населення України.

Звідки проблема?

Дефіцит йоду – не стихійне лихо і не терористичний акт. «Просто» реальність: йододефіцит в Україні, як і в більшості країн світу, обумовлений низьким вмістом йоду в землі та воді. А отже, і в продуктах харчування: овочах, фруктах, різних крупах, м’ясі, молоці.

Чим небезпечний дефіцит йоду?

 – Значний дефіцит йоду в організмі жінки загрожує їй безпліддям. Якщо ж завагітніти все-таки вдається, дефіцит йоду може спровокувати викидні, передчасні пологи, народження мертвих дітей;

– Зниженням інтелекту. У тих районах України, де дефіцит йоду відчувається найсильніше (гірські села), відзначається відсутність дітей із високим рівнем інтелекту та збільшення кількості дітей із низьким інтелектом.

Цікавий факт: понад сто років тому Швейцарія – одна з найрозвиненіших країн світу (рівень інтелекту її громадян – на десятому місці у світі) – постала перед доволі обтяжливим фактом: в окремих її районах кількість розумово відсталих людей сягала 90%. Причина – хронічний дефіцит йоду. Вжиті урядом заходи дали очевидні результати.

– Зниженням загальної працездатності «завдяки» зниженню імунітету, швидкою стомлюваністю тощо. Зниження ефективності праці призводить до того, що щорічно Україна не дораховується близько 44 мільйонів доларів, втрачаючи близько 5 млн. робочих днів.

Хто в групі ризику?

Майже 70% населення України. Тобто ті, хто нерегулярно вживає в їжу морепродукти.

Прикмети дефіциту йоду

Явне збільшення щитовидної залози – це вже крик про допомогу. Май на увазі, що ознаками дефіциту йоду в організмі може бути:

– відчуття постійної втоми,

– підвищена стомлюваність і млявість,

– пригнічений настрій і неуважність,

– болісні відчуття в ділянці серця,

– часта задуха,

– поганий стан волосся та нігтів,

– знижена температура тіла,

– сухість шкіри,

– часто холодні руки,

– постійне відчуття мерзлякуватості в приміщеннях, де інші люди почуваються нормально.

Як усунути йододефіцит?

За явних ознак звернення до лікаря – обов’язково! Неприпустиме вживання в їжу йодних розчинів кустарного приготування (типу крапля йоду на склянку води). Це загрожує серйозними проблемами. Лікар оцінить стан організму і, якщо буде потреба, призначить йодотерапію.

Профілактика дефіциту йоду напрочуд проста: щоденне вживання в їжу йодованої  солі. На жаль, більшість українців нехтує цим простим способом.

Чому ми не любимо йодовану сіль?

Існує думка, що йодована сіль має неприємний запах і псує смакові якості продуктів. Міф, в основі якого, втім, реальні факти. Справді, понад 10 років тому в Україні йодовану сіль виготовляли за допомогою йодиду калію, що справді має неприємний запах і не дуже стійкий.

Але з 1997 року йодована сіль виготовляється за новими технологіями, за яких унеможливлюється весь цей негатив.

Скажи, чи входить йододефіцит у зону твоєї уваги? Яких заходів ти вживаєш?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *