Чорну каву треба пити тільки з цукром!

Чорна кава – унікальний продукт для стимуляції діяльності мозку в ранкові години. І більшість людей прекрасно знають про це, спираючись навіть не на висновки вчених, а на власне самопочуття.

«Поки не вип’ю кави, працювати не буду!»

На цю категоричну фразу з розумінням реагує навіть дуже строге начальство. Але босам, які дуже стурбовані ефективністю праці своїх підлеглих, варто повісити біля кавових апаратів табличку: «Налив кави? Додай цукор!» Саме так можна витлумачити висновки вчених з Університету Барселони. Вони «мучили»  групу добровольців, які воліють починати свій день не з планерки, а з чашечки ароматної кави. Учені обплутували добровольців проводами й вимірювали рівень активності мозку до того, як вони вип’ють каву, і після, з цукром і без.

© Thinkstock
Висновок учених: для активізації мозкової діяльності каву треба пити з цукром!

Адже тільки в такій комбінації завзятому кавоману вдасться одержати корисний із погляду розумової активності результат: робочі зони його мозку, відповідальні за формування пам’яті й уваги, активуються – і хвилин через 10 після чашечки кави людина готова до штурму трудових висот.

Що буде, якщо пити чорну каву без цукру?

Цілюща сила кави буде знижена: адже саме в комбінації з глюкозою кофеїн дає свій приголомшливо-збудливий ефект.

Ідемо всі по каву з цукром? Теоретично – можна, але це особистий вибір кожного. У світі чимало людей, які воліють прокидатися не від «удару батога» по сплячому мозкові, навіть якщо в ролі «батога» виступає ароматна кава, а від більш здорових способів.

Наприклад, завдяки пішій прогулянці по ранковому місту замість тисняви в суспільному транспорті. А якщо вже зовсім «по-здоровому», то складно вигадати щось краще за йогівський комплекс «Сурья Намаскар». 15 хвилин занять – і кава зранку не потрібна!

До речі, англійські вчені вважають, що кава зовсім не бадьорить!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *