Чому вейп небезпечний для здоров’я: 7 тривожних фактів

Вейп © depositphotos.com

Останні роки вейп став справжнім трендом серед курців, який спочатку позиціонувався як спосіб кинути палити. Однак тепер експерти і медики забили на сполох, тому що шкода вейпа для організму стала занадто очевидною. Особливо це актуально для підлітків, які безтурботно «парять» вейп, посилаючись на його безпеку.

Що таке вейп?

Електронні сигарети або вейп – це пристрої для куріння, які працюють на акумуляторі і нагадують звичайні сигарети. Однак в них не міститься тютюн і смоли, а замість диму людина видихає пар. Власне тому сигарета і називається вейпом, тому що англійське слово «vapor» означає «пар».

Вейп © depositphotos.com

У вейпі використовуються картриджі, заповнені рідиною. Під час куріння нагрівальний пристрій нагріває рідину, і вона випаровується, за рахунок чого і виходить пар. Але чи чистий він? Адже сама рідина зовсім не корисна для здоров’я. Вона нерідко містить:

 • нікотин;
 • ароматизатори, які можуть викликати гостру алергію;
 • пропіленгліколь – речовина, яка міститься в багатьох продуктах побутової хімії;
 • гліцерин і ряд різних хімікатів.

Як вейп шкодить здоров’ю організму

 • Пропіленгліколь, гліцерин та інші речовини здатні викликати рак. Експерти встановили, що основними компонентами розчину, крім нікотину, є пропіленгліколь, гліцерин, ароматизатори, формальдегід та інші, викликають рак, речовини. А нікотин, який, як відомо, викликає залежність, ще й є нейротоксичною отрутою.
 • Вейпи іноді вибухають. Ти не могла не чути про жахливі інциденти, які мали місце по всьому світу і були пов’язані саме з палінням вейпа. Наприклад, у 57-річного жителя Флориди, ветерана В’єтнаму Тома Хелоуей в результаті паління електронної сигарети вибухом вирвало язика.
 • Викликають алергію. Деякі компоненти курильної суміші, особливо пропіленгліколь, викликають подразнення верхніх дихальних шляхів. В результаті людину вражає гостра алергія. Крім того, до складу рідини входить сульфат нікотину, який раніше використовувався як пестицид проти комах! 

  Вейп © depositphotos.com

 • Вейп шкодить організму на клітинному рівні. Всі складові рідини мають властивість проникати в легені людини. На них вони впливають зовсім не поверхово, про проникають аж в самі клітини.
 • Ти не знаєш точну дозу нікотину та інших токсичних речовин. Дозу токсичної речовини, як і інших небезпечних речовин, ти ніколи не дізнаєшся. На пачці нерідко написано, що цей пристрій містить малу кількість нікотину, проте хто це може перевірити? Причому державного контролю за обігом, якістю, поширенням вейпу немає, тому зміст інших токсичних речовин теж ніяк не регулюється.
 • Ризик стати двічі курцем. Вейп, як ми вже відзначали, позиціонується як спосіб відмовитися від куріння звичайних сигарет. Однак це не відповідає дійсності. Часто ті, хто не курив ніколи, раптом приймаються за вейп, де і тотально підсаджуються на нікотин. Ті, хто вже звик палити тютюн, переходячи на електронні сигарети продовжують курити і ті, і інші.
 • Загроза пасивного куріння. Тут все так само, як і зі звичайними сигаретами. Вдихати цей пар так само небезпечно, як і дим. Адже в такому випадку люди, що знаходяться поруч з активними вейперами, піддаються впливу частинок шкідливих курильних сумішей.
 • Що кажуть медики?

  У дослідженні, що було опублікувано у виданні Thorax, сказано, що паління електронної сигарети може викликати запалення і погіршити активність альвеолярних макрофагів. Саме ці клітини захищають легені від потенційно шкідливих часток пилу, бактерій і алергенів. Інформацію про це передає Daily Mirror. 

  Вейп © depositphotos.com

  А ось головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка розповів, що хоча вейп дійсно можна визнати менш шкідливим видом вживання нікотину, вони завдають шкоди організму інакше.

  Куріння вейп-пристроїв, дійсно є менш шкідливим видом вживання нікотину і токсичних речовин, ніж звичайне куріння. Але шкода все одно є. Людина може сприймати куріння електронної сигарети як цілком безпечну звичку, а насправді, крім нікотину, виявлено ще 20 токсичних речовин, які впливають на дихальну і серцево-судинну системи  – розповів лікар.

  В.о. міністра охорони здоров’я в Україні Уляна Супрун зазначала, що популярність куріння електронних сигарет зростає серед підлітків. Зокрема, в Україні майже кожен 5-й підліток (13-15 років) є споживачем електронних сигарет, згідно з результатами Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну, що було проведено в 2017 році.

  Шкода вейпа для підліткового організму

  Здебільшого підлітки вважають, що електронні сигарети набагато безпечніше, ніж звичайні, тому курять їх вельми інтенсивно. У свою чергу це провокує розвиток хвороб легенів, включаючи астму і навіть рак.

  Нещодавно медики з’ясували, що вейп ще й згубно впливає на роботу мозку. Згодом споживання нікотину може призвести до появи тромбів і виразки шлунка.

  Вейп © depositphotos.com

  Крім цього, нікотин, від якого вейп зовсім не рятує, здійснює наркотичний вплив на організм. В результаті піднімається настрій, частішає пульс, причому настільки, що це загрожує аритмією та іншими серцевими захворюваннями при безконтрольному вживанні нікотину. Причому у підлітків швидше розвивається і психологічна активність, адже без рятувальної речовини дитина відчуває себе пригніченою.

  При цьому якщо на куріння звичайної сигарети людина витрачає 2-3 хвилини, то з вейпом підліток часто нерозлучний, адже вейп «не згорає». В такому випадку споживач вдихає нікотину набагато більше, ніж зі звичайною сигаретою.

  Тепер ти знаєш про те, чи варто безтурботно «парити» вейп і які наслідки можуть вразити твій організм. Споживай вдумливо і будь здоровою!

  Раніше ми писали про те, як вдома приготувати еффективні патчі під очі. Читай про це тут. 

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Ответить

  Ваш адрес email не будет опубликован.