Чому не настає менструація: 7 можливих причин

Затримка місячних: причини © depositphotos.com

Знову затримка … Якщо ти плануєш вагітність, збій в циклі стає приводом для надії. А якщо ні? Сигналом чого це може бути і чи варто дзвонити твоєму лікарю? В цьому нам допомогла розібратися гінеколог клініки “Гармонія здоров’я” Інна Іванівна Паук.

Інна Іванівна Паук
акушер-гінеколог

погляд експерта

Нерегулярні менструації нормальні, коли цикл тільки встановлюється або в період менопаузи. Звичайно у жінки цикл складає 28 днів плюс або мінус 3 дні. Якщо спостерігається порушення менструального циклу більше 5-7 днів і це повторюється (спостерігаємо три цикли), то варто звернутися до лікаря. Коливання циклу завжди говорить про порушення в організмі — гормональні, психологічні, в обміні речовин.

Стрес

Стрес може наробити багато шуму в нашому організмі, здатний він вплинути і на цикл. Якщо ти розумієш, що в твоєму житті багато переживань, спробуй практикувати методи релаксації і змінити спосіб життя. Фізичні вправи і правильний режим дня також допоможуть тобі впоратися зі стресом.

Інна Іванівна Паук
акушер-гінеколог

погляд експерта

Справа в тому, що при стресі підвищується рівень гормону пролактину, який блокує роботу яєчників. Стрес — це не тільки коли ми понервувати на роботі. Це може бути і порушення сну, і надмірні фізичні навантаження, зміна клімату, навіть масаж або перегрів в солярії.

Зайва вага

Тут важливо зрозуміти, що мова не йде про пару зайвих кілограм, ми говоримо про ожиріння. Однак якщо ти занадто швидко набрала вагу, це може також стати причиною затримки менструації.

Низька маса тіла

Як і надлишкова маса, низька також здатна впливати на цикл. У жінок з розладами харчової поведінки (нервова анорексія або булімія) можуть спостерігатися затримки менструації. Якщо ти важиш на 10% менше норми або виснажувати себе фізичними вправами, це також може зупинити овуляцію.

Головна функція КОК — лікувальна, а потім вже контрацептивна © pinterest.com

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ)

Це синдром, при якому тіло виробляє надлишок чоловічого гормону андрогену. В результаті дисбалансу на яєчниках можуть з’являтися кісти, овуляція стає нерегулярною і навіть зовсім зупиняється.

Інші гормони, такі як інсулін, також можуть вивести цикл з рівноваги. Це пов’язано з інсулінорезистентністю, яка в свою чергу пов’язана з СПКЯ. Лікування полегшить симптоми, а лікар призначить протизаплідні або інші ліки, які допоможуть врегулювати цикл.

Інна Іванівна Паук
акушер-гінеколог

погляд експерта

Часто для врегулювання циклу гінекологи призначають комбіновані оральні контрацептиви (КОК). Якщо препарат підібран правильно, він відрегулює дисбаланс в організмі. Тривалість прийому КОК підбирається індивідуально — все залежить від гормональної патології. Тому деякі жінки приймають препарат 3-6 місяців і їх цикл нормалізується, а іншим доводиться приймати їх все життя. Якщо, наприклад, жінка приймала КОК 5-10 років, то цикл може відновлюватися 1-3 місяці. А якщо лікар призначав гонадотропін-рилізинг-гормон (для “штучного клімаксу”), то відновлення роботи яєчників може зайняти 3-9 місяців.

Проблеми з щитовидною залозою

Занадто активна або недостатньо активна щитовидна залоза теж може бути причиною затримок. Щитовидка регулює обмін речовин в організмі, тому впливає і на рівень гормонів. Часто захворювання щитовидної залози провокують підвищення пролактину — і, як наслідок, порушується цикл. Після лікування дисбалансу твій цикл повинен нормалізуватися.

Хронічне захворювання

Всі хвороби, які відносяться до репродуктивної сфері — інфекційні, гормональні, гінекологічні — можуть впливати на цикл. Хронічні захворювання на зразок діабету теж здатні вплинути на менструацію — тому що зміни рівня цукру в крові пов’язані з гормональним фоном.

Перименопауза

У більшості жінок менопауза трапляється у віці від 45 до 55 років. Вважається, що жінки, у яких симптоми з’являються близько 40 років і раніше, мають періменопаузу (ранню менопаузу). Це означає, що кількість яйцеклітин скорочується, і в підсумку деякі менструації можуть бути пропущені.

Дізнайся також думку дієтолога про популярну рисову дієту.

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *