Чи можна схуднути без спорту

Заняття спортом вважаються ефективним засобом для зниження ваги, а регулярні відвідування спортзалу з серйозними навантаженнями – необхідністю, для тих, хто хоче схуднути. Але чи є спорт головним інструментом для схуднення? Чи достатньо збільшення фізичної активності і спортивних занять для ефективного зниження ваги? І чи можна схуднути на правильному харчуванні без спорту?

Фізична активність, безумовно, позитивно впливає на зниження ваги і загальне самопочуття. Але в більшості випадків заняття спортом далеко не завжди дають очікувані результати. Якщо для схуднення ви використовуєте тільки спорт, то швидше за все зіткнетеся із ситуацією, коли зниження ваги відбувається дуже повільно і несуттєво, або вага «завмирає» на певній позначці. Це часто викликає розчарування, невдоволення собою, зниження мотивації або відмову від мети. Однак, не варто засмучуватися, така «поведінка» організму цілком зрозуміла і ситуацію можна змінити.

Чому спорт може не допомогти в зниженні ваги?

Заняття спортом можуть не приводити до помітного «спалювання» жиру з кількох причин:

  • По-перше, фізична активність підвищує потребу організму в енергії. У зв’язку з цим, досить часто після тренувань помітно підвищується апетит. Якщо ви не вмієте правильно реагувати на відчуття голоду і не знаєте, якими продуктами правильно його вгамувати, то велика ймовірність, що після тренування ви «наїсте» калорії, які «спалили» або навіть більше.
  • Крім того, на тлі інтенсивних тренувань може виникнути «метаболічна компенсація» – явище, при якому організм реагує на фізичні навантаження як на стрес і починає знижувати швидкість обмінних процесів та «економити» енергію.
  • Спорт може бути хорошим інструментом для зниження ваги, але тільки, якщо нормалізований і збалансований раціон харчування. Наприклад, при нестачі певних мікроелементів людина може відчувати постійне бажання їсти, навіть за умов загальної високої калорійності раціону, поки дефіцит не буде відновлений. Крім того, при істотному дисбалансі поживних речовин порушується обмін речовин, що також не дозволяє ефективно знижувати вагу, навіть при інтенсивних фізичних навантаженнях.
  • Стимулювати набір ваги можуть певні захворювання, в цьому випадку без діагностики даної проблеми, спеціальної терапії і ретельно підібраної дієти спорт теж не принесе бажаного ефекту для схуднення.

Єдиний можливий шлях, який дозволяє ефективно схуднути без шкоди для здоров’я це: діагностика причин надмірної ваги – розробка індивідуального плану схуднення – підбір персонального меню для зниження ваги, і тільки потім розглядається доцільність та інтенсивність фізичних навантажень і етап, на якому їх потрібно вводити.

І основним засобом для зниження ваги буде корекція харчування, спрямована, перш за все на оздоровлення організму – усунення причин, які призвели до його появи; нормалізацію обміну речовин, гормонального фону, корекцію індивідуальних харчових звичок. Тільки такий підхід дозволить дійсно вирішити проблему зайвої ваги і схуднути надовго без стресу і шкоди для здоров’я.

Важливо відзначити, що фізична активність важлива для підтримки здоров’я і є хорошим додатковим інструментом для схуднення. Але це не обов’язково повинні бути інтенсивні спортивні заняття.

Звичайна ходьба є одним з найбільш ефективних видів фізичної активності, для якої вам не потрібен абонемент в спортивний зал, планування чіткого розкладу. Цей вид активності доступний, незалежно від вашої фізичної форми, фінансових можливостей, зайнятості і т. д. Для тих, чий стан здоров’я це дозволяє, можна вибрати пробіжки в спокійному темпі. Прогулянки вечірнім містом після роботи, робота на дачі – це також вид фізичної активності, що сприятиме покращенню самопочуття та допоможе схуднути без спорту.

Як харчуватися, щоб схуднути без спорту?

Щоб схуднути, необхідно проаналізувати свій щоденний раціон, спробувати його максимально «оздоровити» – виключити продукти з високою калорійністю і низькою харчовою цінністю: солодощі, кондитерські вироби, чіпси, фаст-фуд, копченості і т. д.

Багато зайвих калорій ми одержуємо також з напоями. Проаналізуйте, що ви п’єте. Намагайтеся виключити солодкі напої, магазинні соки, спробуйте менше додавати або постарайтеся відмовитися від цукру для чаю ​​і кави.

Стежте за регулярністю харчування – 3 основні і 1-2 додаткові прийоми їжі протягом дня забезпечать рівномірне надходження енергії і знизять ймовірність переїдання.

У цьому вам допоможе щоденник харчування. Записуйте все, що ви їсте і п’єте протягом хоча б одного тижня – і ви зможете побачити і відкоригувати свої основні помилки в харчуванні, які призводять до набору ваги.

Якщо ж самостійно складно проаналізувати і змінити раціон харчування, щоб схуднути без спорту, зверніться до дієтолога.

Лікар-дієтолог допоможе розібратися у ваших причинах набору ваги, адже провокувати її появу можуть не тільки переїдання і низька фізична активність, а й ряд захворювань, стреси, генетична схильність і багато іншого. Після діагностики причин дієтолог розробить для вас ефективну програму корекції ваги і дієту для схуднення, яка буде оптимальною для вас – відповідати вашим особливостям, стану здоров’я, харчовим вподобанням і т. д.

Зателефонуйте в DietCenter і запишіться на консультацію до дієтолога просто сьогодні!

 

 

Джерело: dietcenter.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *