Чи може гаряча ванна замінити спорт: дослідження

Спорт або ванна: що краще? © pinterest.com

Теж ненавидиш постійні пробіжки і тренажери в залі? Але ж це єдиний спосіб залишатися підтягнутою … чи ні? Виявляється, згідно з новим дослідженням, прийняття гарячої ванни або відвідування сауни може мати ті ж переваги для здоров’я, що і помірні вправи.

Згідно з новим дослідженням Університету Ковентрі, гаряча ванна може імітувати ефекти аеробних вправ низької або помірної інтенсивності, таких як ходьба, їзда на велосипеді і біг підтюпцем.

«Теплова терапія» збільшує температуру тіла, кровотік і частоту серцевих скорочень, як і вправи, і навіть може допомогти зміцнити здоров’я серця.

Дослідження, в якому добровольці проводять однакову кількість часу, катаючись на велосипеді і в гідромасажній ванні, виявило, що, хоча вправи були більш ефективними в збільшенні витрати енергії, але підвищення температури тіла і частота серцевих скорочень при тепловій терапії можна було порівняти з таким при фізичних вправах.

Є також багато інших переваг від гарячої ванни, включаючи зменшення запалення, зниження артеріального тиску і більш строгий контроль рівня цукру в крові для людей з діабетом 2 типу.

Але важливо пам’ятати, що сауна не допоможе скинути жир або поліпшити м’язову масу, хоча вона може поліпшити здоров’я в інших областях.

Таким чином, теплова терапія може бути відмінною альтернативою для людей похилого віку або людей, що живуть з травмами.

Прихильність до вправ дуже низька, багато людей не хочуть виконувати вправи через нестачу часу і мотивації. А для тих, хто старше або страждає хронічними захворюваннями, вправи також можуть викликати біль. Хоча спорт залишається найкращим способом поліпшити здоров’я, дослідження показують, що купання в сауні або гідромасажній ванні є альтернативою для тих, хто або не бажає, або не може виконувати достатню кількість вправ, — сказав один з авторів дослідження Чарльз Стюард.

Звичайно, краще поєднувати обидва ці способи підтримувати форму і фізичне здоров’я.

Нещодавно ми розповідали про тренування на пляжі.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.