Болить спина? Лікуємо фізкультурою!

Людей, не страждаючих від страждає від болю у спині, можна знайти хіба що серед тих, хто присвячує вирішенню цієї проблеми якщо не все життя, то велику її частину – точно. 

Усі інші  люди – з білью у спині.

Ми ж, прості смертні, куди оком не кинь – «криві». Особливо гостро постає ця проблема перед жінкою через її право й обов’язки на вагітність. Щоправда, природа прийшла нам на допомогу і внесла маленькі корективи в жіночий хребет – забезпечила його не двома, як у чоловіків, а трьома клиноподібними нижніми хребцями, що утворюють своєрідну арку.

До того ж суглобні відростки, завдяки яким хребці вибудовуються в одну лінію, в жінок крупніші, ніж у чоловіків. Це убезпечує хребці від зсування убік. Уся ця суто жіноча конструкція покликана під час вагітності взяти під свою опіку від 10 до 20 кг «зайвої» ваги, забезпечуючи жінці стійкість, а маляті – безпеку.

© Thinkstock
Проблему вагітності природа нам полегшила, а от з іншими… З іншими складнощами, спричиненими нашим бажанням ходити вертикально, треба справлятися власними силами. І, на жаль, саме хребет найчастіше є «найтоншою» частиною сучасної людини, незалежно від її статевої ознаки.

Що провокує біль в спині


Перша причина болю в спині – малорухливий спосіб життя, сидяча робота.
Якщо значну частину дня ти проводиш у положенні на п’ятій точці, неодмінно внеси  в розпорядок дня спеціальні вправи для спини (див. нижче)

Друга причина болю в спині – надмірна вага. Щохвилини навантажуючи спину, не дивуйся тому, що рано чи пізно вона відповість тобі гострим болем – сигналом про серйозні порушення в ній.

Третя причина болю в спині – неправильне харчування
. Сир, йогурт, риба, м’ясо, горіхи, зелень повинні займати почесне місце на твоєму обідньому столі – це те, що забезпечує твоїй кістковій системі міцність.

© Thinkstock
Четверта причина болю в спині – асиметричність навантаження.
Навіть неважкі сумки розділи на дві руки. Якщо тобі треба взяти щось зі столу – повернися до нього всім тілом, у жодному разі не здійснюй розвороту корпусом, залишаючи таз на місці. Вага твого тіла може спрацювати як маятник і легко змістити хребець.

П’ята причина болю в спині – нічний сон. Якщо ти спиш на подушці, стеж за тим, щоб на ній лежала лише голова. Плечі повинні лежати на рівній поверхні.

Шоста  причина болю в спині – сон на боці. Одна із найулюбленіших (але й найбільш небезпечних для хребта!) поз – це поза на напівбосі-напівживоті із підігнутою верхньою ногою та прямою нижньою. Ця звичка може призвести до викривлення хребта! Ноги повинні бути зігнуті однаково. Ще краще – якщо тіло буде витягнуте на твердому (!) ліжку.

Сьома причина  болю в спині – шкідливий спортзал. Будь-які «скручування» хребта (якщо ти не можеш похвалитися бездоганно-залізним здоров’ям) украй небажані! Будь-який неспритний рух може призвести до зсуву хребців. Де тонко – там і рветься! На жаль, найтонша частина в здоров’ї сучасної людини – це її спина, хребет. Не спокушай долю!

«Золота рибко», допоможи позбавитися болю у спині!

Ця вправа дає найбільший ефект у виправленні постави. Головна умова – регулярність.

Вихідне положення
: лягти на спину на підлогу

Попередня частина вправи: руки закинь за голову, витягни їх на всю довжину. Стопи ніг розташуй перпендикулярно підлозі, пальці ніг повинні постійно та з зусиллям тягтися до голови, обличчя. Усе тіло натягнуте, п’ятка й стегно (особливо – підколінна ділянка) щільно притиснуті до підлоги. Рахуючи до семи, починай «відповзати» уперед по підлозі  п’яткою правої ноги, тягнися в протилежну сторону обома витягнутими руками. Зміни ногу: відповзаючи вперед лівою ногою, тягнися витягнутими руками вправо. Лічи до семи. Повтори цю вправу по 5-7 разів для кожної ноги.

© Thinkstock
Основна частина вправи: поклади долоні під шийні хребці, (зігни лікті, притискаючись усім тілом до підлоги). Ноги з’єднані, пальці обох ніг тягнуться до обличчя, всі «опуклості» (потилиця, плечі, таз, ікри, п’ятки) втиснені в підлогу.

У цьому положенні починай швидкі коливання тілом праворуч-ліворуч (на зразок плаваючої рибки). При цьому витягнутий і втиснений у підлогу хребет повинен лежати нерухомо, коливаються лише ступні ніг, поставлені перпендикулярно до тіла, й потилиця.

Цю вправу треба робити щодня вранці та ввечері протягом 1-2 хв. і біль у спині залишиться тобі лише на спомін!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *