Береги нерви: 6 натуральних антидепресантів та їх ефективність

Сьогодні багато українців перебувають у пригніченому стані: регулярні обстріли українських міст та незрозумілі перспективи, звичайно ж, позначаються на емоційному тлі. Тому багато подумують про прийом натуральних антидепресантів. tochka.net застерігає, перш ніж приймати будь-які препарати, варто проконсультуватися з лікарем. В огляді Medical News Today розглянули популярні натуральні антидепресанти та ефективність їхньої дії.

SAM-e

S-аденозилметіонін (SAM-e) природно присутній в організмі. За даними Національного центру комплементарного та інтегративного здоров’я (NCCIH), кілька досліджень показують, що SAM-e може допомогти у лікуванні депресії. Однак жодне переконливе наукове дослідження не показало, що це працює. Водночас цей препарат може бути небезпечним для людей з біполярним розладом, ВІЛ та хворобою Паркінсона.

Немає достатньої кількості дослідження про користь звіробою при лікуванні депресії © unsplash.com

Звіробій

Багато хто вважає, що трави — хороші ліки, проте у випадку зі звіробєм також варто бути на чеку. Якщо приймати звіробій разом із рецептурними антидепресантами, їх ефективність може знизитися. Зі звіробоєм проводили безліч досліджень і згідно з деякими з них — звіробій може змінити те, як мозок обробляє серотонін, дофамін і норепінефрін, подібно до деяких антидепресантів. Водночас мало даних, що дозволяють припустити, що він добре допомагає при лікуванні важкої депресії або може бути довгостроковим лікуванням депресії.

Омега-3 жирні кислоти

Омега-3 жирні кислоти © unsplash.com

У деяких видах жирної риби (тунець, альбакор) містяться жирні кислоти омега-3. Згідно з аналізом 20 клінічних випробувань, проведеним у 2009 році, великі дози омега-3 жирних кислот можуть покращувати настрій та лікувати депресію. Додаткові дані зі звіту 2015 року показують, що омега-3 можуть допомогти при депресії як у дорослих, так і у дітей. Проте людям із порушеннями згортання крові варто ретельно регулювати споживання омега-3.

Лаванда

Усім відомий розслаблюючий ефект лаванди і те, що вона допомагає виспатися. Оскільки багато людей з депресією також відчувають тривогу та проблеми зі сном, лаванда може допомогти їм заснути без побічних ефектів снодійного. Згідно з дослідженням 2015 року, група людей, яка практикувала здорову гігену сну та носила лавандовий ароматерапевтичний пластир, показала найкращі результати.

Лаванда допомагає виспатися © unsplash.com

5-HTP

5-гідрокситриптофан — це амінокислота, яка входить до складу білків і може змінювати рівень серотоніну в мозку. Невелика кількість досліджень передбачає, що може полегшити симптоми депресії. Однак недостатньо досліджень 5-HTP, щоб зробити висновок, чи є ефективним засобом для лікування депресії.

DHEA

5-Дегідроепіандростерон — стероїдний гормон, що виробляється наднирниками. Дуже невелика кількість досліджень передбачає, що це може полегшити деякі симптоми психічного здоров’я, включаючи посттравматичний стресовий розлад, депресію та тривогу. Однак ДГЕА викликає багато побічних ефектів. Він може взаємодіяти з широким спектром ліків, збільшувати ризик деяких видів раку, змінювати рівень цукру в крові, впливати на менструацію та фертильність та викликати кровотечі. Інші методи лікування безпечніші.

До природних антидепресантів також відносять трави — ромашку, женьшень та шафран, проте невідомо, чи є полегшення, які відчувають люди, ефектом плацебо чи хімічними змінами у мозку.

Раніше ми розповідали, як підняти гемоглобін у домашніх умовах.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *