Айва: користь і шкода жовтого фрукта

Айва: користь і шкода жовтого фрукта © depositphotos.com

Чим корисна айва? Що це за фрукт і чому про нього так часто говорять? tochka.net відповідає на ці питання, а також розповідає про те, в яких випадках айва може бути шкідливою.

  • Айва: користь і шкода

Айва прийшла до нас з Азії і добре прижилася в помірному кліматі. Зазвичай айву не вживають в свіжому вигляді, вважаючи за краще їй менш кислу і в’язку варену.

  • Користь айви

Айва – корисний фрукт, який містить безліч корисних речовин. Серед них: глюкоза, фруктоза, яблучна і лимонна кислота, пектини, солі заліза, калію, фосфору і кальцію. Також, айва багата вітамінами А, В, С, Е і РР.

У народній медицині айву використовують для створення жарознижуючих засобів. А варення з айви, як прийнято вважати, допомагає поліпшити роботу травної системи. А відвар з насіння айви може зупинити кровотечі.

Айва: користь і шкода жовтого фрукта © depositphotos.com

Використовуються для лікування і листя цієї рослини. Так, вважається, що настоянка може знизити рівень цукру.

А сік айви має антисептичну дію. Також такий напій рекомендують пити людям, которве страждають астмою і захворюваннями верхніх дихальних шляхів.

Айва містить пектинові і дубильні речовини. З їх допомогою можна очистити організм від токсинів і різних канцерогенних сполук. Також ці речовини сприяють прочищення кишечника і вважаються відмінною профілактикою захворювань і запальних процесів травної системи.

Також айва популярна серед дієтологів – це досить-таки низькокалорійний продукт. При цьому, якщо ти додаси її в своє меню, то не тільки будеш харчуватися дієтично, але і переможеш напруги і стреси. Також вважається, що цей продукт піднімає настрій.

Але вживати айву можна не тільки в їжу. Так, сік айви використовується в косметології – з його допомогою позбуваються від веснянок. Також з його допомогою можна боротися з проблемними зонами на обличчі.

  • Шкода від айви

Хоча айва – продукт корисний, існують певні обмеження. Так, вживати айву на сніданок, обід і вечерю не рекомендується (як і будь-який інший продукт). Також захоплюватися айвою не варто людям, що страждають від плевритів і запорів.

Категорично забороняється їсти насіння айви, так як в них містяться шкідливі для людського організму речовини. Сира айва може викликати подразнення слизової шлунка і першіння в горлі.

Також айва може дати незвичайний побічний ефект і негативно вплинути на голосові зв’язки.

Раніше ми розповідали про те, як проявляється криза середнього віку у жінок. Дізнайся про психологічних і фізичних симптомах.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *