5 видів спорту, які допоможуть знизити рівень стресу та впоратися з депресією

Вже давно доведено, що спорт позитивно впливає не лише на фізичне, а й на психічне здоров’я. Різні дослідження показують, що для досягнення найкращого результату займатися потрібно 45-60 хвилин 3-5 разів на тиждень. Оптимальним для зниження рівня стресу є навантаження в 2-6 годин на тиждень.

tochka.net розповідає, які види спорту допомагають упоратися з депресією та покращити емоційний стан.

Командні види спорту

Численні дослідження показали, що захоплення командним видом спорту є найбільш сприятливим для людей, які постійно живуть у стресі або схильних до депресії. Гра в команді допомагає позбавитися відчуття ізоляції, покращує соціальні зв’язки, допомагає відволіктися від негативних думок. І в цьому випадку йдеться не тільки, наприклад, про футбол чи баскетбол. Спільні заняття йогою або аеробікою також допомагають боротися з депресією.

Який вид спорту допомагає позбутися депресії © unsplash.com/Vince Fleming

Велоспорт

Другою за значущістю для психічного здоров’я є велоспорт. Він допомагає знизити психічну напругу, звільнити негативні емоції. Неважливо чи займаєшся ти на велотренажері в спортзалі, їздиш на велосипеді на роботу або любиш неквапливі прогулянки лісом. Крім того, доведено, що їзда на велосипеді заспокоює, підвищує продуктивність мозку та допомагає покращувати твоє соціальне життя.

Басейн

Плавати в басейні корисно не лише для фізичного здоров’я, а й для психічного. Плавання по годині або двічі кілька разів на тиждень у басейні допоможе тобі краще справлятися зі стресовими ситуаціями, ефективніше реалізовувати свій потенціал. Під час плавання ти тренуєш не лише свої м’язи, а й дихання, дозволяєш повністю розслабитись своєму тілу. Вважай, що плавання — це твоя своєрідна йога.

Танці

Будь-які заняття танцями: латиноамериканськими, народними, груповими а-ля зумба, вдома під улюблену музику є позитивним чинником для твого психічного здоров’я. Австралійські вчені довели, що заняття танцями протягом 1-3 тижнів повністю позбавлять тебе депресії. Крім того, танці допомагають налагодити сон, дають тобі більше енергії, піднімають настрій, тренують мозок, роблять тебе витривалішою.

Який вид спорту допомагає позбутися депресії © unsplash.com/Bruce Mars

Бокс

Тобі не обов’язково записуватись на заняття боксом, ти можеш облаштувати умовний ринг у себе вдома. Достатньо купити захист на руки та боксерську грушу, а уроки та основні удари ти знайдеш у YouTube. Бокс допоможе тобі звільнити агресію, що називається, спустити пару. Погодься, іноді це теж дуже потрібно.

Медики та психологи загалом стверджують, що будь-які вправи кращі, ніж жодні. Тому навіть 5 хвилин зарядки вранці після пробудження або ввечері після важкого дня допоможуть тобі розслабитись та знизити рівень стресу. Наприклад, у такий спосіб зі стресом справляється відома українська гімнастка Ганна Різатдінова. Ось її комплекс вправ для зняття напруги:

https://instagram.com/p/Cc95eCTJGLz

Раніше ми розповідали, як небанально зміцнити імунітет.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *