5 варіантів відбілювання зубів у домашніх умовах і чому це не працює

Інвестування у здоров’я та красу зубів — це чудова ідея. Як кажуть, краще використовувати превентивні заходи, ніж потім втратити свідомість від рахунку зі стоматології. Відбілювання зубів — це не лише питання естетики, а й здоров’я ротової порожнини. Звичайно ж, не завжди є час та гроші, щоб довірити чищення зубів професіоналу, але й народні методи у цьому випадку не допоможуть.

tochka.net зібрала для тебе 5 варіантів народних засобів відбілювання зубів, які не працюють.

Харчова сода

За популярністю в інтернеті цей рецепт займає чи не перше почесне місце. Обіцяють білі зуби вже після першої процедури, а після кількох то взагалі голлівудську посмішку.

 • По-перше, сода може викликати алергію та висипання на шкірі обличчя, по-друге, сода створює мікротравми на яснах, по-третє, сода стирає емаль, по-четверте… Думаємо, що далі можна і не продовжувати, цього достатньо.

Активоване вугілля

Що пропонують: потовкти таблетки активованого вугілля до стану порошку, нанести його на зубну щітку і добре почистити зуби.

 • Зупинися! По-перше, науково не доведено, що цей метод вибілює зуби. По-друге, ти можеш нашкодити зубам: пошкодити емаль, зробити зуби та ясна більш чутливими і тоді піде багато часу та грошей на відновлення їх здорового стану.

Використання цитрусових для відбілювання зубів

Ще один народний метод, який часто трапляється в інтернеті. Кажуть, що треба взяти шкірку лимона чи апельсина та довго-довго терти зуби.

 • В результаті ти отримаєш пошкоджену та пересушену емаль. Цитрусові можуть викликати подразнення куточків рота, та й взагалі ефекту нуль, одні лише проблеми. Краще з’їж цитрусові та отримай свою частку вітамінів.

Смужки для відбілювання

Спеціальні смужки, просочені певним розчином і нібито покликані відбілити зуби на тривалий час. Діючі компоненти поверхово впливають на емаль, пересушуючи її. Таким чином візуально з’являється ефект відбілювання. Якийсь ефект може і буде, але протримається він місяць-півтора.

 • Стоматологи не рекомендують самостійно використовувати такі смужки. По-перше, вони виготовляються не індивідуально й існує небезпека нашкодити яснам. По-друге, смужки посилюють чутливість зубів. По-третє, таке відбілювання в принципі не всім підходить.

Відбілювальна паста

Величезна кількість різноманітних фірм та варіацій на цю тему ти знайдеш у профільному магазині. Обіцяють білі зуби майже після першого використання, ефект на тривалий час і так далі.

 • Не дає відбілююча паста такого ефекту, як ти собі уявляєш. Оскільки паста потрапляє на слизову оболонку, виробник не перевищує концентрацію кислот, які могли б нашкодити порожнини рота. Крім того, якщо використовувати подібні пасти тривалий час, то це може нашкодити емалі.

Чому відбілювання зубів краще довірити професіоналам

 • Стоматолог сам визначить, який вид професійного чищення тобі потрібний.
 • Тільки професіонал зможе провести чищення у важкодоступних місцях.
 • Стоматолог-гігієніст використовує професійні препарати та техніку. Наприклад, спеціальну зубну нитку. Можливо, ти користуєшся флосом, але використання професійної нитки фахівцем набагато ефективніше.
 • Під час візиту до стоматолога він додатково огляне ротову порожнину і вкаже на можливі проблеми, які потрібно усунути.
 • Нещодавно ми писали про мінітренування з ТікТоку.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *