10 продуктов, которые замедляют старение © depositphоtos
У нас для тебе дві новини — погана та хороша. Погана новина: час не можна зупинити Хороша: його вплив на організм можна уповільнити, якщо правильно харчування.
tochka.net зробила для тебе добірку ТОП-10 продуктів проти старіння. Звісно, список корисної їжі, яка збереже твою молодість і красу, на цьому не завершується. Але це саме ті продукти з найближчого магазину, які будь-яка людина може собі дозволити. А ще вони смачні.
Гарбузове насіння
Гарбузове насіння містить антиоксиданти © depositphоtos
Гарбузове насіння багате на цинк, триптофаном і полінасичені жирні кислоти. Вони покращують еластичність шкіри та сприяють загоєнню ран. Також насіння гарбуза містить антиоксиданти – каротиноїди і вітамін Е – які можуть допомогти уникнути хвороби серця та понизити рівень холестерину.
Цинк, який міститься у насінні, бере участь у багатьох процесах в нашому організмі. В тому числі він захищає від шкідливого впливу ультрафіолету, бореться зі зморшками, подавляючи вільні радикали, а також має протизапальний ефект. Недолік цинку може проявлятися у вигляді акне, екземи, випадінню волосся та появи білих плям на нігтях.
Крім всього, насіння гарбуза допомагає запобігти хворобі простати та поркащує чоловічу фертильність. А триптофан в їх складі допомагає нам стати краще. Сон же, як відомо, головни1 вартовий краси та довголіття.
Дозування: рекомендовано вживати від 23 до 42 г гарбузового насіння на добу так що три столові ложки або одна жменя на день підійдуть.
Помідори
Помідори продлять твою молодість © depositphоtos
В помідорах багато лікопіна. Саме лікопин придає томатам червоного кольору, а ще оберігає рослину від надто яскравого сонця. Корисна ця речовина і для людей, тому що захищає шкіру від сонячних опіків.
Взагалі, лікопін можна отримати і з сирих помідорів. Але краще за все речовина засвоюється після короткої теплової обробки. Підійде томатний соус, який був приготовлений в домашніх умовах, або пастеризований сік з помідорів (його піддає термічній обробці виробник).
Нестача лікоптіна та бета-каротина збільшує ризик серцевих нападів і інсультів. Так що томати – як сирі, так і приготовлені – а також томатний сік допоможуть знизити ймовірність хвороб серця. Ще лікопин, який міститься в помідорах зменшує рівень холестерину в крові та зміцнює кров’яні судини.
Дозування: дослідження показують, що в ідеалі ви повинні поглинати приблизно 22 мг лікопіна на день. Приблизно стільки міститься у двох столових ложках томатного соусу (не плутати з покупним кетчупом, де купа солі та інших шкідливих речовин) або в одному стакані томатного соку.
Жирні сорти риби (сьомга, лосось, сардина, оселедець, скумбрія)
У рибі міститься омега-3, яка продовжить твою молодість © depositphotos
Ці сорти риби багаті на жирні кислоти омега-3 та природною поживною речовиною диметиламіноетанолом (DMAE). Дослідження стверджують, що раціон, в якому присутні жирні сорту риби, попереджають появу зморшок та сприяють підтриманню краси вашої шкіри. Справа в тому, що мега-3 має протизапальну властивість та покращує стан шкіри, нігтів та волосся. А ще ці кислоти необхідні для здоров’я кісток.
DMAE – це поєднання, яке присутнє в жирній рибі та виробляється нашим мозком. Воно впливає на пам’ять та настрій. Його нестача може призвести до синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (СДВГ), хворобі Альцгеймера, слабоумства, депресії.
Дозування: рекомендовано з’їдати порцію жирної риби (140 г) три рази на тиждень. Підійдуть навіть рибні консерви. Головне, щоб вони були в маслі хорошої якості. а не дуже гидливі можуть просто поглинати риб’ячий жир.
Какао та темний шоколад
Какао активує виробітку серотонина, який робить нас щасливими. © depositphоtos
Какао та шоколад містять флавоноїди. вони мають протизапальні властивості та борються з вільними радикалами, які призводять до передчасному старінню. Одне дослідження показало, що какао та темний шоколад з їх поліфенолами та флавонолами мають велику антиоксиданту активність, чим багато інших протестованих продуктів харчування, включаючи чорницю та ягоди асаї.
крім цього, какао активує вироблення серотоніну. який робить нас щасливими. Саме тому Бріджит Джонс налягала на шоколад під час невдач на любовному фронті.
Майте на увазі, що саме какао, а не молочний шоколад. Краще за все купляти какао-порошок хорошої якості і, наприклад, посипати їм кашу або десерти. Або обирайте шоколад із вмістом какао не менш 70-85%. Ще можна купити самі зерна какао, подрібнити у кофемолці та приправляти солодощі.
Дозування: дослідники рекомендують з’їдати до 40г шоколаду з 80% вмістом какао на день.
Мигдаль
Мигдаль покращує колір обличчя © depositphоtos
Він багатий флавоноїдами, вітаміном Е, Д-аргинином, полінасиченими жирними кислотами, магнієм. Також має необхідні для нас рослинні жири хорошої якості та антиоксиданти. Щоправда, знаходяться вони якраз в шкірці. Тому краще їсти мигдаль нечищеним.
Магній позитивно впливає на кров’яні судини. А ще мигдаль зменшує шкоду, яку наносить організму паління. і, нарешті, він підвищує лібідо у чоловіків.
Дозування: австралійські дієтологи прийшли до висновку, що оптимальная порція – до 20 мигдальних горішків на день. можна ще (за бажанням) наносити мигдальне масло на тіло.
Петрушка
Включи петрушку до свого рацыону © depositphоtos
В петрушці багато мірістицина, вітаміну С, каротиноїдів, хлорофілу. Вона має протизапальну дію та містить багато антиоксидантів. Чистить кров та сприяє виробітці глутатіона, який є головним ключем до молодості тіла. Крім того, петрушка допомагає позбавитися від набряків та захищає від набряків та хвороботворних бактерій.
Дозування: рекомендується одна велика жменя (30-40 г) три рази на тиждень. Найпростіший спосіб вживання до їжі – зелені смузі і салати з додаванням петрушки.
Лимон
Лимонний сік укріплює імунитет © depositphоtos
Багатий вітаміном С, антиоксидантами, лимонним маслом, флавоноїдами, лимонною та іншими рослинними кислотами.
Всі хоч раз чули, що цей цитрус допомагає при застуді. Лимонний сік, насичений вітаміном С і антиоксидантами, і взаправду зміцнює імунітет. І, як це не дивно, він також зменшує закислення організму. А це в свою чергу допомагає нам виводити токсини та запобігати хвороб нирок.
Ці яскраві фрукти виручать і при дефіциті заліза. Самі по собі вони містять невелике його кількість, але вітамін С і лимонна кислота покращують засвоєння цієї речовини з інших продуктів. Ще їх шкірка допоможе запобігти раку шкіри. А вітамін С в лимонах необхідний для профілактики серцевих захворювань.
Дозування: сік одного лимону містить біля 18,6 мг вітаміну С. А рекомендована добова доза для дорослих складає від 65 до 90 мг. Так що пийте пару стаканів води з долькою лимону на день. А цедру можна додавати в готові страви типу салатів, різотто, макарон та інших гарячих страв.
Корінь імбиру
Імбир покращує циркуляцію крові © depositphоtos
Імбир містить цинеол, цитраль і гингерол. І, крім чудового смаку, він також має антибактеріальні властивості. Тому особливо корисний при поїздках у непізнані країни Азії і Африки. Та і взагалі у всіх мандрівках. Корінь імбиру також допомагає усунути запальні процеси та загоює рани.
Крім того, імбир стане у нагоді при нудоті та морський хворобі. Він також покращує циркуляцію крові, травлення та засвоєння інших важливих речовин з будь-якої їжі та допомагає постачати киснем до мозку та шкіри. І, нарешті, імбир знижує біль у м’язах після навантажень – на замітку спортсменам.
Дозування: до 4 г на день, але не більше. Вживати можна різними способами: додавайте до чаю, салати, соуси для азіатської кухні, в смузі. Схильну до жирності шкіру можно помассувати скибочками коріння імбиру, не забувши потім змити сік водою.
Буряк
Буряк покращує травлення © depositphоtos
Буряк багатий водорозчинною клітковину, фолієвою кислотою, калієм, холіном, гіалуроновою кислотою, каротиноїдами.
Через високий вміст водорозчинної клітковини вона допомагає виводити токсини та вільні радикали із організму. Покращує травлення та запобігає захворюванням кишечника. Буряковий сік збільшує працездатність м’язів.
Дозування: рекомендується вживати від 140 до 250 мл бурякового соку на день. Крім того, можете робити салати із свіжого або вареного буряка та борщі. Але не захоплюйтесь і не їжте один лише буряк: його надлишок призводить до проблем з нирками.
Вершкове масло
Масло добре впливає на метаболізм. © depositphоtos
Вершкове масло містить вітаміни А, D, E. CLA (лінолева кислота) і корисні жири всіх видів. Вони мають протизапальний ефект і допомагають нашій імунній системі. Масло благотворно впливає на метаболізм та покращую роботу кишечника. CLA допомагає будувати мускули і запобігає серцевим захворюванням. Також вона приймає участь у засвоєнні кальцію.
Єдине але: дві останні властивості губляться при пастеризації. Тому намагайся знайти вершкове масло з не пастеризованого молока. Мається на увазі масло огранік або біо, яке отримано з молока корів, які гуляли на волі та їли травичку. Якщо ж це були змучені індустріальні тварини, то й хімічний склад їх молока буде значно відрізнятися від бажаного.
Дозування: не більш 250 г на тиждень. Зловживання маслом призводить до підвищенню рівня холестерину.
Раніше ми писали про 5 життєвих переконань, які мають сенс передивися.
Джерело: lady.tochka.net