У першому триместрі вагітності закладаються всі органи малюка

Як відбувається розвиток дитини в першому триместрі вагітності

Друга доба після запліднення: в організмі мами розвивається згусток клітин, що нагадує ягоду малину. Із цієї «чудо-малинки» до кінця четвертого тижня вагітності виростає симпатичне «тільце» (розміром, щоправда, з горошину), всі основні органи якого вже достатньо чітко окреслені.

Кінець третього тижня вагітності: починає битися малесеньке серце.

У п’ятий тиждень вагітності у крихітки закладаються основні структури головного мозку.

У шість тижнів вагітності починає функціонувати вестибулярний апарат.

У дев’ять тижнів вагітності з’являються смакові бруньки на язику, малюк робить перші пробні ковтки навколоплідної рідини, у його організмі починає утворюватися сеча.

На десятому – одинадцятому тижні вагітності малюк згинає пальці рук, а після 12-го тижня ссе пальчик.

© Thinkstock
До кінця третього місяця вагітності у малюка сформовані всі життєві органи, решту часу вагітності він «просто» росте.

Що треба їсти в першому триместрі вагітності?

По-перше, їсти треба не рідше чотирьох разів на день.

По-друге, постарайся розпрощатися з щедро политими кетчупом копченими ковбасами, захованими в майонезі хитромудрими салатиками, немислимими за комбінацією продуктів тортиками…

Прочитай етикетки – те, з чого все це зроблене, навіть на слух звучить страхітливо, а при вживанні, та ще не лише «для себе», а й для «нього», і поготів шокує ШКТ…

Дитина може вельми засумніватися в здоровому глузді матусі, а після народження видати «несподівану» (це ж треба, ні в кого в родині не було!) схильність до дерматитів, алергії або ще якоїсь недуги, лікувати яку доведеться багато років. Але не переживай завчасно (це теж не на користь малюкові) – швидше за все, вже в першому триместрі вагітності твій організм сам продемонструє здоровий глузд і попросить глюкозу не у вигляді сумнівних цукерків, а в образі простої «сільської» каші.

Пшоняна, гречана, ячна, вівсянка, «Артек» – більшість вагітних заново відкривають для себе їх смак.

Присутність на твоєму столі бобових, капусти броколі, шпинату, томатного соку, апельсинів – природних постачальників необхідної дитині фолієвої кислоти (вона оберігає від вроджених аномалій розвитку) – обов’язкова! До речі, бульйончики несподівано можуть втратити свою привабливість. І Бог із ними! Що може бути краще для травного тракту в першому триместрі вагітності, ніж овочевий супчик?

Стеж за роботою кишечнику!

Шлунково-кишковий тракт – найважливіша базова система нашого організму, що добровільно взяла на себе обов’язки з регуляції водно-електролітного обміну, детоксикації, концентрації в організмі мікроелементів (магнію, заліза, натрію, кальцію тощо) і багато чого іншого.

Мікрофлора шлунково-кишкового тракту – це високочутлива система, що реагує кількісними та якісними зрушеннями на порушення рівноваги (у цьому випадку – на вагітність). Параметри випорожнень (регулярність, якість і кількість) повинні стати зоною твоєї найпильнішої уваги. Будь-які негативні зміни обговори з  лікарем, адже будь-який збій у роботі кишечнику – це енна порція токсичних речовин, що дісталася маляті. Не треба!

Уже в першому триместрі вагітності нирки працюють за двох

На формування всіх систем і органів малюка дуже впливає рівень ендогенної інтоксикації. Навантаження на нирки зростає з кожним днем, тому їх треба «промивати». Кількість споживаної тобою рідини в першому триместрі вагітності має становити не менше півтора літра на добу.

© Thinkstock
Май на увазі, що під словом «рідина» в цьому випадку ховається доочищена та слабомінеральна вода без газу, а також фреші, узвари. Чай із цукром, бульйон, молочні та кисломолочні продукти належать до категорії «їжа» і до уваги не беруться!

Але значення має не тільки кількість, а й якість вживаної тобою рідини. Тому не пий воду з-під крана.

Полюби узвари
– це джерело мінеральних речовин і вітамінів! Готуються вони так: будь-які сухофрукти або морожені ягоди залий гарячою (близько 90 градусів) водою, закутай каструльку в стару теплу ковдру та залиши настоюватися на ніч. Можна скористатися й термосом, але спершу прикрий його серветкою хвилин на 10, щоб зійшла пара та знизилася температура.

Наші бабусі ставили ввечері горщики з узварами у відпрацьовану піч, де вони при температурі від 80 градусів і нижче «зопрівали» до ранку. Такий спосіб приготування зберігає в напої все найцінніше. До того ж, якщо ти не страшенна ласунка, то цілком задовольнишся натуральним цукром в узварі, що теж має суттєве значення у твоєму стані.

Де взяти мікроелементи?

Згадай про те, що сухофрукти – це не тільки курага, ізюм або чорнослив. Слава Богу, є ще на світі бабусі, які влітку сушать яблука та груші, смородину та чорницю. А в аптеках (або у тих же бабусь-травниць) можна купити глід, червону та чорноплідну горобину, шипшину та калину. Також багато різних заморожених ягід продається в супермаркетах. Заливай їх окропом, не розморожуючи.

Не обмежуй себе у сні в першому триместрі вагітності!

Формування нервової системи малюка відбувається на дуже ранніх строках вагітності. Якщо ти хочеш спати ночами після народження малюка, в жодному разі не обмежуй свій сон! Із 5-6 місяця вагітності тебе не доведеться вмовляти поспати, а от на початку бажано в наказному порядку ввести «тиху годину». Не спиться? Просто полежи.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *