У Лос-Анджелесі побудували генний інкубатор

Американцям, зважаючи на все, набридло робити дітей традиційним способом. І вони вирішили зняти цю справу з ненадійних рейок випадку. Справді, потієш-працюєш над диво-хлопчиком, щоб «весь у тата», а виходить бой-дівчинка «уся в прабабу». Та ще й із материнської сторони…

«Набридло!» – вирішили мудрі голови Америки та побудували генний інкубатор. Відтепер (поки що теоретично) кожен грошовитий американець може прийти в цей центр і зробити абсолютно індивідуальне замовлення на малюка.

Наприклад: «Хочу, щоб весь у мене, але щоб плечі як у Жана-Клода Ван Дамма». Хочеш? Тримай! Деякі маніпуляції (не такі вже й прості, чесно кажучи) на генному рівні – і «Сер, ваше замовлення упаковане!»

А як щодо ризиків, окупності й іншої економіки?

Чи буде попит на новий вид послуг? Ох… Заповзятливі американці у свідомо безнадійну справу мільярди не вкладатимуть… Достеменно буде.
І знайдуться світлі голови, які забезпечать цей вид діяльності високоідейними формами: наприклад, переконають себе і весь світ, що це і є вища форма турботи про майбутнє малюка. Зліпиш в інкубаторі красуню – і майбутнє її забезпечене! Якщо не на подіумі, то у ліжку в мільйонера. Замовиш «мачо», яких світло не бачив, – і Голівуд захлинеться в сльозах розчулення, підписуючи з ним контракт за контрактом…

Переконливо? А то!.. Вишиковуйтесь у чергу, турботливі татусі-матусі!

Американці не самотні

Учені Британії не поступаються американцям і готові здійснювати подібні маніпуляції з генами на найвищому рівні. Але у дослідженнях англійських учених простежується трохи інша мета: не складання дітей за індивідуальним замовленням,  а шанс для генетично нездорових батьків народити здорову дитину.

Нещодавно група вчених поставила на меті виправити «недогляд» природи та перенести ядро з хворої яйцеклітини в здорову. Експеримент вдався, учені одержали 80 здорових ембріонів. Якби парламент дозволив ученим розвивати ембріони й надалі, на світ з’явилися б люди із трьома батьками.

Але парламент не дозволив ученим розвивати ембріони, ДНК яких піддалися маніпуляціям ззовні.

У такий спосіб генетично хворі батьки втратили шанс мати здорових дітей. Чи правильно це?

З іншого боку, що буде зі світом, якщо дозволити людям влізти у святая святих – у таїнство зачаття та народження нового життя?

P.S. Учені стверджують, що наша цивілізація – п’ята. Попередні чотири минулі знищені в ту мить, коли вирішили, що вони рівні Богу, кинули Йому виклик і… Ми – п’яті…

Може, все-таки не варто робити дітей в інкубаторах?

Це питання обговорювали в програмі про інновації «Інфоманія» на каналі СТС. Продюсерський проект Тіни Канделакі тричі на тиждень інформує глядачів про останні тенденції в сфері науки, суспільства та культури.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *