ВІЛ-інфекція – не вирок для материнства!

Уперше за 10 років у Києві зафіксоване зниження темпів зростання захворюваності на ВІЛ. Про проблеми людей, які живуть із ВІЛ, йшлося на Національній конференції з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу «За кожне життя – разом!».

Лада Булах, виконавчий директор Київського міського відділення Всеукраїнської благодійної організації «Мережа людей, які живуть із ВІЛ/СНІД», сказала, що завдяки зусиллям лікарів тільки 2,7% дітей, народжених від хворих матерів, ВІЛ-інфіковані. Для порівняння: в 2006 році ВІЛ-інфекцію від мами одержували майже 11% дітей.

Навіщо ВІЛ-інфікованим жінкам діти?

«У Києві кількість ВІЛ-інфікованих жінок, які зважуються на народження дитини, збільшується з кожним роком, – говорить Лада Булах. – Це свідчить про те, що ці жінки не втрачають надії на майбутнє».

Завдяки зусиллям працівників Центру значно зменшилася й кількість відмов від дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Ця цифра зараз становить лише 5% від загальної кількості народжених дітей. Це стало можливим завдяки організації комплексної допомоги дітям, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. У випадку, якщо жінка стоїть на грані відмови від дитини, крім психологічної допомоги фахівців, вона одержує ліки, дитячі суміші, каші, підгузки, засоби гігієни, іграшки.

© Thinkstock
Що відбувається з дитиною, якщо мами все-таки помирають?

Працівники Центру роблять усе можливе, щоб малюк у цьому випадку не потрапив в інтернат. Але це нелегке завдання: 73% прийомних сімей відмовляються брати на виховання ВІЛ-інфіковану дитину.

Ще одна проблема: далеко не всі сім’ї, у яких народжує ВІЛ-інфікована жінка, є соціально благополучними. 82% сімей, у яких мама вживає наркотики, живуть за межею бідності. У більшості випадків такі діти – під опікою родичів, найчастіше – бабусь і навіть прабабусь. Увесь їхній «дохід» – це пенсія бабусі та допомога дитині-сироті. Цього явно недостатньо й для здорових дітей. А якщо йдеться про ВІЛ-інфіковану дитину, проблема загострюється в багато разів.

Чи можна змінити загальну картину на краще?

Булах впевнена: можна! Але для цього треба об’єднати зусилля держави, медицини та кожного з нас.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *