Священик під час хрещення втопив дитину

Ця історія опублікована в блозі Наталії Радулової. Історія жахлива. І не тільки тим, що загинула дитина, а й ставленням до цього віруючих людей. Невже догми віри варті більше ніж життя?

«У Біблії немає ані слова про хрещення дітей. У Біблії є історії про хрещення дорослих, які усвідомлено прийняли це рішення. Той же Іоанн Хреститель здійснював цей обряд над тими, хто вірив словам його та каявся у своїх гріхах.

Приблизно так само, усвідомлюючи, що робить, хрестився і здоровий дядько, майбутній апостол Павло. Тож я не зовсім розумію, звідки взагалі взялася ця традиція – занурювати у воду нерозумних дітей. Їм це хрещення до лампади. Але ж вигадав хтось, що нехрещені діти в рай не потраплять, якщо помруть раніше строку. На кшталт Бог – ідіот, не пустить… І почалося! Загалом, якась помісь християнства з язичеством, як це в православ’ї зазвичай і буває. Ну та добре, якщо подобається батькам так розважатися – їхня справа. Не християнська, але їхня.

Але от нещодавно один батюшка втопив 6-тижневу дитину під час хрещення. У Молдавії, в селі Міхейлени Ришканського району 22 липня відбулася церемонія хрещення. “Він занурив малюка у воду, навіть не поклавши руку на рот дитини, щоб та не захлинулася, – згадує Дмитро Гайдеу, батько малюка Лауренціу. – Руку поклав йому на живіт і тричі занурив у воду”. Свідки стверджують, що в цю мить дитина плакала, але батюшка Валентин не закрив її рукою рота і носа.

Хрещені мати та батько одразу зрозуміли, що дитині недобре і попередили про це священнослужителя. Але той відповів, що не вперше здійснює такий обряд. Зі словами “Я знаю, що роблю” він завершив обряд. У результаті дитина померла по дорозі до лікарні. Розкриття показало, що в малюка сталась механічна асфіксія за допомогою втоплення. Крім того, в дитини виявлені тілесні ушкодження у вигляді синців і кровотеч у м’яких тканинах шиї.

Півторамісячного Лауренціу поховали в суботу. Кримінальну справу порушено за статтею “Позбавлення життя через необережність”. Отцю  Валентину загрожує строк до трьох років позбавлення волі. Священик стверджує, що невинний. Але навіть якщо це й так, якщо дитина загинула, наковтавшись дощу дорогою до храму, хвилює мене ще дещо. На форумах більшість православних одностайні в думці, що головне – щоб дитина була хрещена. А жива вона чи ні – це другорядне. Отакі справи.

«Більшість віруючих одностайні в думці, що головне – дитина була хрещена»…  Іноді мені здається, що сліпа віра вбиває в людях головне – їхню живу душу. Чи потрібне це Богові?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *