Набряки ніг – біда мало не кожної вагітної жінки. Проблема загострюється в спеку. З одного боку – усі лікарі радять у спеку пити якомога більше, але, з іншого боку, у вагітних свої правила…
Що робити?
Однозначної відповіді на запитання: «Скільки потрібно пити у спеку при вагітності», немає. Надто велике значення мають індивідуальні фактори. Наприклад, 40-кілограмовій «дюймовочці» напевно потрібно менше води, ніж гарній російській «мамці» з вагою під 90!
Стан нирок, схильність до потовиділення – від конкретної рекомендації на тему «скільки?» усе-таки краще утриматися. А от на запитання «Як пити?» відповісти можна.
Перше правило питного режиму: дрібність. Навіть при сильній спразі втримайся від того, щоб випити залпом більше склянки води. Набери до рота води, гарненько прополощи рот та виплюнь.
Другу порцію води можна проковтнути, попередньо потримавши в роті хвилину-другу. Не дуже приємно, звісно. Значно спокусливіше наповнити тіло цілющою прохолодою… І сісти, обливаючись потом. Саме так: обливаючись потом… Отримавши понад 200 мл води відразу, організм злегка «захлинається», адже навіть при найсильнішій потребі він не в змозі в один момент засвоїти більше 30-40 мл рідини.
Випила більше? Значить, нирки отримали команду: «Вивести!», і розпочали інтенсивну роботу. А їм, рідним, і так нелегко живеться під час вагітності, навіщо ж їх навантажувати додатково? До того ж від спраги ти все одно позбулася – все виведено. Пий маленькими порціями!
Друге правило. Як відомо, є люди, які пітніють «сильно» і «не дуже». Просто вроджена індивідуальність організму, нерідко загострюється під час вагітності. Пам’ятай про те, що разом із потом ти втрачаєш мікро- й макроелементи. Особливо шкода калію – його нестача в організмі викликає досить болісні судоми.
Довелося попітніти? З‘їж шовковиці, щоб відновити втрати найцінніших мікроелементів. Допоможе тобі й чай із шипшиною або кропивою. Якщо судоми часті, порадься з лікарем – можливо, тобі потрібно вживати який-небудь препарат, що містить калій.
Що п’ємо?
Знову-таки: усе залежить від особливостей організму. Комусь зелений чай – порятунок, а інша вагітна і запаху його чути не хоче. Орієнтуйся на рекомендації лікарів, що ґрунтуються на об’єктивних даних твоїх аналізів. Прислухайся до своїх відчуттів. Якщо твоя вагітність триває без особливих ускладнень – скористайся загальними рекомендаціями.
Інформацію про оптимальний режим харчування ти знайдеш тут.
Хочеш знати, які напої найкраще втамовують спрагу? Заходь сюди.
Перша допомога при тепловому ударі – тут. І нехай остання інформація ні тобі, ні твоїм близьким ніколи не стане в нагоді!
А в тебе є фірмовий рецепт, як втамувати спрагу? Поділися!
Джерело: lady.tochka.net