Сам удома: як залишити дитину?

Усі ми знаємо, що дитину не можна залишати вдома без нагляду. Але нерідко бувають такі надзвичайні ситуації, коли дуже потрібно відлучитися й залишити дитину вдома.

Звісно, дитина в будинку може накоїти безліч бід. Усе це може призвести до багатьох небезпек і для дитини, і для будинку, і для сусідів. Що ж робити, якщо уникнути такої ситуації неможливо?

Запам’ятайте кілька простих правил, і тоді ви цілком можете залишити дитину саму вдома.

1.  УВАГА! Дитину можна залишити вдома, тільки якщо їй уже виповнилося 6 років!

Психологи стверджують, що саме в цьому віці дитина цілком може розуміти, що вона робить. І всі заборони вона розуміє адекватно і правильно.

Наприклад, дитина вже має знати, що не можна відчиняти двері незнайомим людям. У такому віці дитину можна навчити викликати пожежників, швидку або міліцію у відповідних ситуаціях.

2. ПАМ’ЯТАЙТЕ! Привчати дитину до самостійності вдома потрібно поступово.

Спочатку ви можете залишити її саму вдома на 10 хвилин, а потім поступово збільшувати цей час. Будьте готові до того, що дитина сильно переживатиме, плакатиме й навіть влаштовуватиме істерику.

3. ОБОВ’ЯЗКОВО! Доручіть дитині відповідальне завдання

Постарайтеся бути з дитиною м’якими, уважними і водночас наполегливими. Доручіть дитині відповідальне завдання: до вашого приходу додому треба нагодувати всіх ляльок і укласти спати. Або зробити з конструктора великий міст. Або намалювати щось бабусі на день народження.

4. ЗАБОРОНЕНО! Кричати і сварити дитину

Ні в якому разі не тисніть на дитину, не кричіть і не застосовуйте силу! Ви ризикуєте виростити зацьковану дитину, яка жахливо боятиметься залишатися сама вдома. Заплакана дитина, яка за вашої відсутності вдома ховається в темному кутку, одержує дуже серйозну психологічну травму. Її наслідки можуть проявлятися все життя.

5. НАВЧІТЬ! Дитина повинна знати прості правила

Не відчиняти незнайомцям, не чіпати сірників, не гратися на кухні, не залазити в холодильник, не брати телефонну трубку, не сидіти на підвіконні…

Дитину в домі підстерігає безліч небезпек. З ними ви повинні познайомити дитину поступово. Граючись, розкажіть, як поводитися у надзвичайних ситуаціях. Де лежать йод і зеленка, як і коли ними користуватися. Що робити, якщо виникла пожежа або комусь стало погано.

Привчайте дитину до самостійності і відповідальності. Ці якості стануть їй у нагоді в будь-якій ситуації!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *