Чому це відбувається?
Наші запитання адресовані стоматологу Анні Костюк:
– Анна, поставши перед якоюсь проблемою в здоров’ї малюка, ми найчастіше звинувачуємо генетику: мовляв, у тата зуби погані, то чого ж від малюка чекати? Що кажуть із цього приводу стоматологи?
– Так, складні дефекти дентину й емалі, передчасне прорізування зубів (на другому-третьому місяці життя), непомірно великі та лускаті зуби, порушення прикусу – все це справді може «з’явитися» спадково. Але відбувається це не так часто. У більшості випадків, на жаль, винна мама…
Якщо у перші три місяці вагітності в мами не було карієсу, то й у маляти, його, швидше за все, не буде. Регулярне обстеження у стоматолога – це найбільш вдала з усіх профілактичних процедур.
Правильне харчування також надзвичайно важливе. Дефіцит вітамінів і мінералів може згубно позначитися на зубках малюка.
– Але відвідування кабінету стоматолога – завжди стрес. Наскільки припустиме це під час вагітності?
– Дитячий садок, чесне слово… Нервувати мама буде тоді, коли доведеться тримати однорічного малюка в кріслі у стоматолога. А відвідування стоматолога навіть у такому стані – про що тут переживати? Треба пам’ятати, що санація ротової порожнини потрібна насамперед маляті.
Інша річ, що не всі процедури дозволені.
Наприклад, при лікуванні зубів у вагітних не допускається застосування миш’яку та використання препаратів, що містять адреналін і його похідні.
Відбілювання зубів також краще відкласти. Пломбування зубів, видалення зубного каменю – не лише «можна», а й «треба»! Перед оглядом слід обов’язково повідомити лікаря про свій стан, щоб він підібрав найбільш щадний метод лікування.
Джерело: lady.tochka.net