Подбай про зубки малюка

Чому це відбувається?

Наші запитання  адресовані стоматологу Анні Костюк:

– Анна, поставши перед якоюсь проблемою в здоров’ї малюка, ми найчастіше звинувачуємо генетику: мовляв, у тата зуби погані, то чого ж від малюка чекати? Що кажуть із цього приводу стоматологи?

– Так, складні дефекти дентину й емалі, передчасне прорізування зубів (на другому-третьому місяці життя), непомірно великі та лускаті зуби, порушення прикусу – все це справді може «з’явитися» спадково. Але відбувається це не так часто. У більшості випадків, на жаль, винна мама…

Якщо у перші три місяці вагітності в мами не було карієсу, то й у маляти, його, швидше за все, не буде. Регулярне обстеження у стоматолога – це найбільш вдала з усіх профілактичних процедур.

Правильне харчування також надзвичайно важливе. Дефіцит вітамінів і мінералів може згубно позначитися на зубках малюка.

– Але відвідування кабінету стоматолога – завжди стрес. Наскільки припустиме це під час вагітності?

– Дитячий садок, чесне слово… Нервувати мама буде тоді, коли доведеться тримати однорічного малюка в кріслі у стоматолога. А відвідування стоматолога навіть у такому стані – про що тут переживати? Треба пам’ятати, що санація ротової порожнини потрібна насамперед маляті.

Інша річ, що не всі процедури дозволені.

Наприклад, при лікуванні зубів у вагітних не допускається застосування миш’яку та використання препаратів, що містять адреналін і його похідні.

Відбілювання зубів також краще відкласти. Пломбування зубів, видалення зубного каменю – не лише «можна», а й «треба»! Перед оглядом слід обов’язково повідомити лікаря про свій стан, щоб він підібрав найбільш щадний метод лікування.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *