Облаштуй дитячу кімнату за правилами фен-шуй

Усе краще – дітям. Усі  ми по змозі керуємося  цим принципом, коли  йдеться про наших  улюблених синочків і донечок. Кращі цукерки, кращий одяг, кращі іграшки, краща школа… Список може  бути нескінченним.

А  що вже казати про  дитячу кімнату! Адже це не лише краща кімната для  дитини, а ще  й можливість  реалізувати все  те, чого ми самі були позбавлені в дитинстві. І все-таки наше головне завдання – забезпечити здоров’я та безпеку дитини, а для цього можуть виявитися дуже корисними методи фен-шуй.

Перше, на що варто  звернути увагу при обладнанні дитячої, – це розташування кімнати  в будинку або квартирі. Вона повинна бути ближче до входу, ніж батьківська спальня. У фен-шуй є правило: хто далі від входу й активної частини будинку, той і контролює всіх домочадців.

А дитина повинна бути підконтрольна батькам – це  нормальний  порядок речей. Із міркувань контролю та безпеки наступна рекомендація: вхід до дитячої повинен бути видний батькам із кімнат, де вони проводять найбільше часу – вітальні, кухні, їдальні… Звісна річ, далеко не в кожній квартирі це можливо – у такому випадку твоїми вірними помічниками стануть дзеркала.

Колірна гама. Діти завжди асоціюються з янською енергією, тому для ігрової частини кімнати можеш сміливо використовувати будь-які яскраві та насичені кольори. Але зважай: якщо твоя дитина схильна до гіперактивності, треба бути обережною й не використовувати надто збудливу розцвітку: замість яскраво-червоного задій ніжно-червоний, замість яскраво-зеленого – ніжно-салатовий.

Також варто подбати й про спокійний сон:
місце, де розташоване ліжечко, краще все-таки оточити більш приглушеними, іньськими тонами.  Яскраво-жовті зірочки на синій стелі в цьому випадку – не найкраще рішення. Для дівчаток здебільшого використовують усі відтінки теплих кольорів, для хлопчиків – холодних, але це не обов’язкове правило і більше залежить від уподобань самого малюка.

Телевізору та комп’ютеру в дитячій кімнаті не місце: вони  також несуть у собі янську енергетику й можуть створити її надлишок, а наше головне завдання – це  гармонія в усьому. Та й взагалі намагайся  мінімізувати кількість електроніки, розеток  і проводів у кімнаті  малюка. Вплив шкідливих випромінювань на дітей особливо відчутний.

Якщо твоя дитина  ще не ходить до школи, то її кімната складатиметься переважно з ігрової зони та спального місця. Ігрову частину можеш оформляти за власним смаком, а ще краще – за смаком маляти. Головне – щоб дитині було цікаво та весело. А от при облаштованості спального місця варто дотримуватися деяких рекомендацій.

1. Розташуй ліжечко так, щоб його не було видно одразу
при вході до кімнати. Бажано, щоб це був «затишний куточок», у якому ніщо не завадить спокійному відпочинку. Відокремлюй спальне місце – фактично або символічно, наприклад, за допомогою кольору.

2. Дотримуйся принципу Чотирьох Тварин:
Черепаха позаду, Дракон ліворуч, Тигр праворуч, Птах попереду. От який вигляд це має на практиці. Позаду має бути захист, тому завжди став ліжечко узголів’ям до стіни.

Якщо на ньому спатиме дівчинка, то праворуч повинна бути стіна або висока шафка, ліворуч – нижчі крісло або тумбочка. Якщо створюєш спальне місце для хлопчика, роби все навпаки: ліворуч щось вище, праворуч – нижче. При цьому бажано, щоб у ногах був вільний простір, інакше дитина почуватиметься «затиснутою».

3. Якщо малюк погано засинає,
його всю ніч мучать кошмари, а прокидається він поперек ліжечка, – подивися, в якому напрямку він лежить вранці. Потім постав ліжечко так, щоб дитина вкладалася спати саме в цьому напрямку.
 
4. Навіть якщо тобі треба в невеликій дитячій  «вмістити» двох, уникай двоповерхових  ліжечок – це пережитки минулого, яких варто позбуватися, а також вірний шлях до конфліктів між дітворою. Дитина, яка спить угорі, завжди верховодитиме над тією, що внизу. Залучай фантазію і шукай варіантів, за яких обоє будуть у виграшній позиції.

Кімната для школяра

Цих правил варто  дотримуватися і при створенні кімнати  для школяра, але в такому випадку долучаться ще деякі аспекти. Адже батькам важливо, щоб дитина не лише добре відпочивала, а й успішно й охоче навчалася.

1. Постарайся розставити все так, щоб першим, на що падає погляд при вході до кімнати, був стіл, за яким робляться уроки. Якщо це буде ліжко, твій маленький учень одразу ж захоче прилягти, і уроки відійдуть на другий план.

2. Існують багато розбіжностей із приводу того, як краще сидіти за столом. З одного боку, добре, коли позаду є захист – стіна або висока шафа, а двері до кімнати перебувають у полі зору. Але якщо твоє чадо любить ухилятися від навчання і слово «слухняність» не для нього – посади спиною до дверей. У такому випадку дитина завжди відчуватиме контроль батьків і з меншою ймовірністю пускатиме літачки, коли треба робити уроки.

3. Хоч би що було за спиною, попереду завжди повинен бути вільний освітлений простір. Стіна або перегородка обмежують креативність і здатність мислити широко. Але і явно відволікаючих предметів теж варто уникати.

4. Привчи свого школяра стежити за тим, щоб на столі був порядок і були відсутні предмети, що не мають стосунку до навчання. Це особливо важливо в тому випадку, коли у дитини є складнощі з концентрацією уваги й вона часто відволікається.

3. Розташуй стіл так, щоб дитина дивилася в сприятливому для себе напрямку. Для цього достатньо розрахувати її число Гуа та визначити, які напрямки будуть найкращими для неї.

Звісна річ, це лише загальні рекомендації. Пам’ятай, що фен-шуй передбачає не лише «правильне» оточення, а й правильну взаємодію оточення з конкретною людиною  і її енергетичною картою. Але, навіть використовуючи прості методи, ти зможеш наблизитися до бажаного результату. Змінюй, експериментуй і, якщо побачиш віддачу, – ти на правильному шляху!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *