МОЗ штрафуватиме за відмову від щеплення?

Про це повідомляє «Німецька хвиля».

Полеміка навколо обов’язкової вакцинації дітей в Україні то вщухає, то розпалюється з новою силою. Раз у раз у пресу прориваються «сенсаційні» повідомлення про те, що щеплення завдало шкоди здоров’ю дитини. От лише деякі з смертних «гріхів» вакцинації: щеплення може спровокувати виникнення тієї хвороби, від якої й повинне вберегти малюка; перетворити  дитину на алергіка, астматика; і навіть призвести до летального випадку.

«За минулий рік кількість офіційних відмов батьків зробити щеплення своїй дитині виросла в 2-3 рази», – говорить головний дитячий імунолог Міністерства охорони здоров’я України Людмила Чернишова.

У чому причина? У недовірі людей до вакцин. Причому цю недовіру нерідко провокують самі педіатри.

– В Україні багато педіатрів, які не прищеплюють власних дітей і не радять це робити іншим або привселюдно критикують імунізацію. Усе це через незнання, – наголошує Чернишова.

І продовжує коментувати ситуацію:

 – Законодавством передбачено, що батьки відповідають за здоров’я своїх дітей, але якогось покарання за можливі наслідки у випадку відмови від щеплення не передбачено. Якщо дитина тяжко захворіла, а батьки не зробили їй необхідного щеплення від цього захворювання, то їх слід штрафувати.

Думки з приводу

Таке категоричне зауваження викликає почуття протесту та бажання поставити запитання:

– А хто заплатить «штраф» батькам чотиримісячної дитини, яка вмерла в Донецьку після щеплення КДП? За цим фактом було порушено кримінальну справу та видано офіційний висновок: щеплення не є причиною смерті.
Але чи повірили в це батьки? А мама 17-річного хлопця, який помер після щеплення від кору?

І отаких випадків можна навести десятки. І плавно підвести багатьох батьків до рішення: щеплення робити не потрібно! «А ви бачили дитину, яка перехворіла на поліомієліт? – запитує на нашому ж сайті одна з читачок. – І готові взяти на себе відповідальність за те, що не убезпечили дитину від цієї небезпеки?»

Відповісти на це запитання складно. Інформації про історію вакцинації – безліч! Як поганої, так і хорошої. Як вибрати потрібну? Як ухвалити рішення, яке піде дитині на благо, а не на шкоду?

За і проти

З одного боку зрозуміло, що масова вакцинація дітей – це бізнес. Зрозуміло й те, що за якість вакцини чиновники найвищого рівня ручатимуться, прикладаючи руку до серця. Але чи зробить те саме звичайний лікар із закуткового містечка або глухого закарпатського села?

І як передбачити реакцію організму дитини на щеплення? Кажу це зараз як мама, син якої пережив перший напад астми після КДП. І вже 15 років не розстається з балончиком.

Дамо слово Османовій Вірі Павлівні, педіатру з 30-річним стажем, без учених ступенів і офіційного статусу, що зобов’язує говорити те, що в інструкції:

– Масова відмова від щеплень і така ж масова вакцинація – це дві крайності. Так, дітки зараз народжуються не такими сильними, як 20 років тому. І це зобов’язує лікарів перед щепленням  дуже ретельно обстежувати малюка.

«Не нашкодь»! – найперша заповідь лікаря. Але коли в коридорі поліклініки три десятки дітлахів, ця мудрість стає не більше ніж далеким від життя девізом. А платять за це діти…

Моя порада батькам: знайдіть собі досвідченого лікаря-педіатра, який спостерігатиме за вашою дитиною постійно, знатиме всі нюанси її здоров’я. І довіртеся його думці, ухвалювати рішення про здоров’я малюка, не маючи медичної освіти та керуючись «сенсаціями» з інтернету, – нерозумно та безвідповідально.

А ти робиш щеплення своєму дитяті?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *