Мам, а чому: ТОП-15 незручних питань від дітей

Мам, а чому: ТОП-15 незручних питань від дітей © depositphotos.com

Діти задають питання кожен день, а в певному віці — кожну вільну хвилину. Не завжди дорослі готові відповісти на них відразу. tochka.net зібрала популярні дитячі питання і розповідає про те, як на них відповідати.

Як батькам відповідати на запитання дітей? Чесно і прямо. Адже питання дітей батькам — один із способів пізнання світу.

Дитячі питання: ТОП-15

 • Чому люди зляться?

Поясни малюку, що прояв емоцій залежить від певної ситуації. Підкресли, що люди можуть відчувати не тільки позитивні почуття і не варто їх пригнічувати. І не говори йому, що злитися — погано.

 • Чому зі мною не дружать?

Не намагайся уникнути відповіді на це питання. Так ти можеш втратити довіру дитини. Поясни їйна своєму прикладі те, які труднощі можуть відбуватися в спілкуванні дітей.

 • Чому мені не купують дорогі іграшки?

Ось і настав час познайомити дитину з фінансовою грамотністю. Поясни, що у сім’ї є бюджет і великі витрати потрібно планувати заздалегідь.

 • Чому ти не любиш бабусю?

Стосунки з батьками чоловіка або дружини не завжди складаються добре і від дітей напруги між тобою та свекрухою приховати складно. Якщо це питання виникло, то відповідай на нього чесно, але без зайвих подробиць і критики на адресу іншого родича.

 • Святий Миколай існує насправді?

Зазвичай до 8 років діти починають розуміти, що подарунки під подушку їм кладе не казковий старець, а мама з татом. На думку психолога Крістен Данфілд, віра дитини в фантастичних істот стимулює навички мислення і емоційний розвиток. Тому якщо виникло питання про святого Миколая, не руйнуй його мрії, а запропонуй йому подумати, зміг би один чарівник облетіти будинки всіх дітей в світі.

Мам, а чому: ТОП-15 незручних питань від дітей © depositphotos.com

 • Чому я такий?

Питання про зовнішність, фізичних особливостей і особистісних характеристиках неминучі. Поясни малюкові, що всі люди народжуються з певним набором генів, які впливають на зовнішність і фізичні особливості. Але є спосіб змінити щось за допомогою спорту, корисних звичок, тренувань і навичок. Кожна людина індивідуальна і в цьому його родзинка.

 • Чим хлопчики відрізняються від дівчаток?

Свою статеву приналежність діти починають усвідомлювати до двох років. Тому при відповіді на це питання, поясни особливості будови тіл чоловіків і жінок, можеш вдатися до аналогій з тваринним світом.

 • Навіщо я народився?

Пошуком сенсу життя і себе в світі люди починають займатися з семи років. Поясни малюкові, що народився він тому, що ви його дуже чекали, а своє призначення він знайде пізніше.

 • Чому бабуся хворіє?

Дітей від 3 до 6 років починають турбувати питання смерті і старості. Поясни дитині, що люди народжуються, ростуть, дорослішають і старіють. Це незворотній процес, але не варто його боятися.

 • Звідки беруться діти?

Залежно від віку кількість подробиць при відповіді на це питання зростає. Трирічному малюкові можна розповісти про те, що мама і тато зустрілися, полюбили один одного, а з часом в животі з’явився малюк.

 • Я помру?

Не панікуй і не бреши. Поясни, що все коли-небудь закінчується. І життя теж.

 • Що буде після смерті?

Не варто у відповідь на це питання розповідати про технічні подробиці смерті, та й процес поховання можна залишити без фарб. А про те, що буде після смерті не знає ніхто.

 • Кого ти більше любиш, мене або брата (підстав ім’я будь-якого родича)?

Ставлячи таке питання, дитина намагається привернути до себе увагу. На думку психологів Адель Фабер і Елейн Мазліш, авторів книги «Брати і сестри. Як допомогти вашим дітям жити дружно», треба пояснити дитині, що кожного ти любиш по-своєму.

 • Чому ви з татом сваритеся?

Зазвичай такі питання діти задають після того, як стали свідками сімейної сварки. Тому в майбутньому постарайся уникати з’ясувань стосунків при дитині. Але якщо це сталося, то поясни, що все люди періодично можуть сваритися.

 • Чому небо блакитне?

Для того, щоб відповісти на ці запитання, не соромся звертатися до Google. Тільки підключи до пошуку відповіді і малюка.

Раніше ми розповіли все, чого ти не знала про бебі-бокси.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *